Burak Elmas, Mohamed Elneny ve Xeka ile Prensipte Anlaştı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas, Mohamed Elneny ve Xeka ile Prensipte Anlaştı

Skor konusunda eksik kalırız o ikiliyle de.
Skor konusunda o kadar ümitsiz değilim. Eğer kanat oyuncularını iyi kurarsak, sezonda 2-3 gol Elneny ve 4-5 Xeka gol atar diye düşünüyorum. Çünkü ceza sahası koşuları atan isimler. Hücumda yaşatacakları sıkıntı kreatiflik, asist, asistin asisti vs de olur bence. Bu ikiliyi Fernando-Ndiaye gibi düşünmek gerekir. Onlarda hücumda kısıtlıydı. Orada hücum hattımızın verimliliği ile çözüyorduk. Gomis 28, Gary 10 gol bir o kadar asist, Feghouli, Sinan, Tolga ... ile hücum hattımız skor konusunda çok iyiydi. Benzer planlama yapılmalı.

Skor konusunda o kadar ümitsiz değilim. Eğer kanat oyuncularını iyi kurarsak, sezonda 2-3 gol Elneny ve 4-5 Xeka gol atar diye düşünüyorum. Çünkü ceza sahası koşuları atan isimler. Hücumda yaşatacakları sıkıntı kreatiflik, asist, asistin asisti vs de olur bence. Bu ikiliyi Fernando-Ndiaye gibi düşünmek gerekir. Onlarda hücumda kısıtlıydı. Orada hücum hattımızın verimliliği ile çözüyorduk. Gomis 28, Gary 10 gol bir o kadar asist, Feghouli, Sinan, Tolga ... ile hücum hattımız skor konusunda çok iyiydi. Benzer planlama yapılmalı.
Bence kulübü kapatıp dağılalım. Bu ortamda zor toparlanırız.

Eee o zaman niye ibra etmediler. Elmas da aynı grubun temsilcisi idi zaten. Ben aday olmasına değil de seçilebilme ihtimaline laf ediyorum zaten.

Aynı grubun adayıydı haklısın ,belki bi çatı adayı için burağı destekleyen o grup burakla beraber o çatı adayıyla anlaşmış destek verme adına.onlar içinde çalışıyor olabilir burak ,başa geçildiğinde zaman kaybı yaşamasınlar diye.tahmin yürütüyorum

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Elneny ile alakalı olarak bende muallaktayım. Muhammed Kudus,Ajax’ta hemen hemen hiç oynamadı. Gedson tipi bir oyuncu bakıyorsak bu Kudus’tur. Artı olarak Gedson’dan farkı skor farkıda var.
Performasından dolayı değil Kudüs Temmuzdan bu yana uzun süreli 2 sakatlık atlattı. Şubatta döndü sahalara. Şu anda da yavaş yavaş forma giymeye başladı. Ajax'ın hadi git diyeceği bir adam değil.

Xeka’yı dikkatli izlemedim. Lille’in bir kaç maçını izlememe rağmen tanımıyorum diyebilirim.
Ancak istatistiklerine bakılırsa golcü ve asistçi bir oyuncu değil. Bu bence hatalı bir hamle olur.

İki stoperinin golcü özellikleri yok (kornerler vs).
İki kanat oyuncumuz pek asist ve gol katkısı yapmıyor.
Elneny de keza öyle ve ayrıca ben genel olarak Elneny’i beğenmiyorum, o yaşında da asla alınmasını istemem. Üç senelik sözleşme ister ve tahminen yıllık 3 milyon Euro üzeri maliyeti olur.

Kadro mühendisliği hakkında yazdığımda vurguladığım gibi şampiyonluk içim minimum 60-80 gol arası atmak lazım. 6 tane gole çok az katkı yapacak oyuncu ile oynarsak, geriye kalan 4 oyuncudan ve yedeklerinden mi o gol sayısını bekleyeceğiz? Çok ciddi bir yük biner o oyunculara ve tahminen hayal kırıklığı ile sonuçlanır.

Gedson tarzı bir orta saha bize ŞART. Hem topu tutacak, hem takımı dikine koşularla atağa kaldıracak, hem de gol ve asist yapabilecek. (5 gol 5 asist gibi bir ortalama yapabilmeli)

Buna ek olarak golcü, hızlı ve driplingçi bir kanat, bir 10 numara da lazım.

Şu üç oyuncu ile ve revize edilmiş yedek kulübesi ile tüm sorunlarımız çözülür. Kötü denilen takımın çehresi bir anda değişir.

Ancak çok stratejik bir transfer sezonu geçirmeliyiz. Hatalı hamleler yaparsak, yine saç baş yolduracak bir sezon geçiririz.

Performasından dolayı değil Kudüs Temmuzdan bu yana uzun süreli 2 sakatlık atlattı. Şubatta döndü sahalara. Şu anda da yavaş yavaş forma giymeye başladı. Ajax'ın hadi git diyeceği bir adam değil.
Sakat olduğunu biliyorum Cihan kardeşim. Ama uzun zamandır sakatlığı geçti. Sadece o değil Daramy’de oynamıyor. Ama dediğin gibi kolay vazgeçmezler gibi. Ama performansı vermese yoklamak lazım diyeceğimde bizimkisi temenni.

Üst Alt