Burak Elmas: "Terim, bir arkadaşıma 'Başkan'ı ben getirdim, ben götüreceğim.' yazmış" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas: "Terim, bir arkadaşıma 'Başkan'ı ben getirdim, ben götüreceğim.' yazmış"

Demem o ki; seçilmesini en baştan istemediğim Burak Elmas' ın ibra edilmemesinin tek sebebi futbol şubesinin başarasızlığıdır ki güvendiği futbol aklının akıldan uzak kadro planlamasının sonucudur; sponsorluk vaadleri-Işıtan-Rezan filan faso fiso; bunu tespit edelim öncelikle...

2017-18 şampiyonluğu, kaliteli ve pahalı kadro kadar, Terim' in eseridir şüphesiz. Tudor' un yok saydığı Donk ve Rodriguez başrol oyuncularındandı; bu bile yeterlidir. Ndiaye' nin gidip yerinin doldurulmamış olması, Nagatomo performansı vs. Daha ne olsun?..

Ancak o şampiyonluktan sonra kadro planlaması ve oynanan futbol bakımından muhterem Hocamızın yanlışları doğrularından hep çok fazla oldu ve eleştirdik doğal olarak...

Buna rağmen Burak Elmas' ın FT tercihini, devamlılık adına yine de onayladım. Hoca, ilah muamelesi gördüğünde saçmalar, eleştirilmeye başlandığı zaman ise görmek istediğimiz haline bürünürdü zira (Bu defa yanılttı maalesef). Kaldı ki Terim' i tam yetkiyle göreve getirmesine, camia ve futbol kamuoyundan pek itiraz eden kimse de olmamış, olağan karşılanmıştı...

Mevzunun bu noktaya gelmesinin, medya-camia-kongre açısından katıksız bir iki yüzlülük örneği olduğuna dair kanaatim değişmeyecektir...

elmasın şu röportajını önemsiyorum ama kendisi için değil sonraki başkanlar için

yani bizim burada konuştuğumuz ve terimi tutan arkadaşların gerçek dışı bulduğu şeyleri söylemiş birer birer

ama elmasın kendisi bu konuda haksız zira terimle yaşadıklarını ilk yaşayan başkan değil hatta kendisinden önceki rahmetli başkana ağzına geleni saydı bu konulardan şikayet ettiği için

mustafa cengiz, ünal aysal hep benzer şikayetlerde bulundu

bakın mesela röportajdaki şu cümleler aslında daha önce aysalın biraz usül hatasıyla ifade ettiği eleman cümlesinin başka bir şekilde söylenişi

"üye terim ile teknik direktör terim birbirinden ayrılmalı ikisi beraber olmaz, üye kulübün sahibidir teknik direktör ise profesyonel çalışandır"

biraz ağır olacak ama bundan sonraki herhangi bir başkan fatih hocayla çalışmak isterse boynuna tasma takıp gezdirilmesinden hoşlanıyordur kusura bakmasın

ben olsam hocaya kamuoyu önünde statta yapılacak büyük bir veda teklif ederim kabul ederse çok güzel bir son olur etmezse gerçekler ortaya çıkar

hangi kısımdan bahsettiğini anlamadım

hocanın çift başlılığa yol açmaya çalışması ve bu olmadığında yönetimini tırın altına atması konusu

arda konusunda konuşmuştuk forumda mesela

sadece senle değil genel yani

arda gibi galatasaraya neredeyse hiçbir şey katmayan olayda bile adam başkanını medya önünde hırpalamıştı

elmas da bu konularda önceki yönetimi suçluyordu o yüzden ağlamaya hakkı yok diye düşünüyorum

hocanın çift başlılığa yol açmaya çalışması ve bu olmadığında yönetimini tırın altına atması konusu

arda konusunda konuşmuştuk forumda mesela

sadece senle değil genel yani

arda gibi galatasaraya neredeyse hiçbir şey katmayan olayda bile adam başkanını medya önünde hırpalamıştı

elmas da bu konularda önceki yönetimi suçluyordu o yüzden ağlamaya hakkı yok diye düşünüyorum

arda konusundaki tavrı konusunda haklısın (cengiz de gereksiz bi basın toplantısı yapmıştı yanında apo ve y. günayla, sırf benim dediğim olur demek için) ama elmasın cengiz yönetimini hakem ve tff konularında yeterince savunmadığı için işin ftye kalması ve ftnin de ceza alması hususunda eleştirdiğini hatırlıyorum. konseptleri birbirine karıştırmayalım. çift başlılık da hocanın kariyeri üstüne divan üyesi olması sebebiyle normal, aksini bekleyen başkan adayı saftır ve zoruna gidiyorsa da çalışmama opsiyonu da vardır. elmasla olan durumda da açıkçası ayrılığa bu sebep olmamış, yardımcılarını değişelim, başka departmanlardaki adamlarını değişelim demişler bi yere kadar ok demiş ama mutabakat sağlamamışlar. sonra da gel başkan yardımcısı ol demişler yok demiş. elmasın anlattığını söylüyorum. hangi td olursa olsun sene ortası bu tip otoritesini azaltacak ve ekibine yol verecek bir hamleye sıcak bakmaz ki elmasın dediğine göre sıcak da bakmış bazı hususlara. neyse uzatmıyım

Üst Alt