Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik Basın Toplantısı Düzenledi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik Basın Toplantısı Düzenledi

1622106137894.png

Soru: "Futbolda tecrübe önemli. Şampiyon oldunuz. Bu şampiyonluk EURO 2020'de size bir tecrübe yansıtacak mı?"

Burak Yılmaz: "Yusuf bana şampiyon olmadan önce söylediklerini anlatsın. Eğer şampiyon olursak neler yapacağını..."

Yusuf Yazıcı: "Abi aramızda kalacaktı..."

Burak Yılmaz: "Kolay geliyor ama yaşanılan bu başarıyı 1 sene sonra belki daha iyi anlayacağız. Mbappe ve Neymar şu an dünyanın en iyi iki oyuncusu ama sadece onlardan ibaret değil. dünyanın en güçlü kulübüne karşı başarılı olduk. Onların önünde şampiyon olmak gurur verici."

Burak Yılmaz: "Milli takım forması bizim için her şeyin üzerinde. Buradaki hayallerimiz başka oluyor. Çok güzel bir ortam var."

Burak Yılmaz: "Gruptan çıkacağız, çeyrek finale gideceğiz gibi değil, maç maç bakmamız lazım. Benim ve takımımızın öncelikli hedefi İtalya maçı. Kimseden çekindiğimiz yok. Ne biz İtalya'dan, ne de İtalya bizden çekiniyor."

Burak Yılmaz: "İyi bir jenerasyon yakaladık. Burada en büyük pay basınındır, milli maç haftası değil milli hafta ilan ettiğiniz haftalar var."

Burak Yılmaz: "Büyük maçlarda daha farklı oynuyoruz, söylediğinizde haklısınız. Hocamız da bu konuda bir serzenişte bulundu. "Sizi büyük maçlara hazırlamama gerek yok, küçük maçlara hazırlamam gerekiyor" diye. Hepimiz bu durumun farkındayız."

Burak Yılmaz: "Hollanda, Norveç ve Letonya maçlarına gelene kadar, biz iki buçuk günde bir maç oynadık. Beş saat uçak yolculuklarımız vardı. Letonya maçının talihsizliği bence son maç olmasıydı. Artık çok yorulmuştuk orada."

Burak Yılmaz: "Galatasaray'a dönmek istiyorum dedim, olmadı. Beşiktaş'ta bırakmak istiyorum dedim, olmadı. Lille'de mi bırakırım, başka bir yer mi olur bilmiyorum. Şu an tamamen Avrupa Şampiyonası'na konsantreyim. Gelen çok güzel transfer teklifleri var."

Burak Yılmaz: "Süper Lig'i yakından takip ettim ama kavgalı, kaos dolu bir sezon oldu. Yenenin de, yenilenin de hakemden şikayetçi olduğu bir lig oldu. Benim dile getirebileceğim çok sorun var ama konumum gereği bu konulara girmek istemiyorum."

Yusuf Yazıcı: "Fransa'da şampiyon olduk ve tarih yazdık. Çok mutlu ve gururluyuz. Kampa geldiğimiz zaman, bir arkadaşımız İngiltere'yi, birimiz İspanya'yı anlatıyor. Baktığınız zaman Avrupa'yı domine etmişiz. Hepimiz en üst seviyede oynuyoruz."

Yusuf Yazıcı: "Ben Trabzonspor'dan ayrılırken 'Ben Trabzon'u ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye gidiyorum' demiştim. Lille'de şampiyon olunca içimden gelerek 'Bize her yer Trabzon' dedim."

Zeki Çelik: Fransa'da binlerce Türk bayrağı vardı. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edebildiysek ne mutlu bize. Onurlu ve gururlu bir şey. Fransa'da yaşayan Türk taraftarlarımız da bize çok destek oldu onlara da çok teşekkür ediyorum.

Zeki Çelik: "Şenol hoca geldikten sonra bizle çok toplantı yaptı ve ülkemizin bizden neler beklediğini anlattı, duyguyu bize aşıladı. Takım arkadaşlarım da olumlu sinyal aldı ve yavaş yavaş başarı gelmeye başladı."

Zeki Çelik: "Geleceğimle ilgili hiçbir plan yapmadım. Şu an Milli Takım ve Avrupa Şampiyonası'na odaklanmış durumdayım. Sonrasına bakacağız."

Daha fazla ihraç etmeliyiz

Şampiyona iyi fırsat

Uğurcanla ozan tufanda avrupa yapacak gibi,taylanda gitsin,dorukhanla irfanda avrupa istiyo,altayada teklif vardır

Süper ligden ne kadar az oyuncu olursa milli takımda o kadar iyi

Ben eğer keremin forma şansı bulursa ilginç işler yapacağını düşünüyorum en çok ondan ümitliyim

Burak Yılmaz: "Galatasaray'a dönmek istiyorum dedim, olmadı. Beşiktaş'ta bırakmak istiyorum dedim, olmadı. Lille'de mi bırakırım, başka bir yer mi olur bilmiyorum. Şu an tamamen Avrupa Şampiyonası'na konsantreyim. Gelen çok güzel transfer teklifleri var."

Burak Yılmaz: "Süper Lig'i yakından takip ettim ama kavgalı, kaos dolu bir sezon oldu. Yenenin de, yenilenin de hakemden şikayetçi olduğu bir lig oldu. Benim dile getirebileceğim çok sorun var ama konumum gereği bu konulara girmek istemiyorum."

Galatasaray'a dönsün affedelim.

Burak Yılmaz: "Milli takım forması bizim için her şeyin üzerinde. Buradaki hayallerimiz başka oluyor. Çok güzel bir ortam var."

Milli Takimda prim pazarliklari yapan birisinin bunu söylemesi cok samimi gelmiyor.

Üst Alt