Bursa'da Roma Dönemine Ait Lahit Bulundu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bursa'da Roma Dönemine Ait Lahit Bulundu!

Bursa'da Roma dönemine ait lahit bulundu

İznik'te sit alanı ilan edilen zeytinlikte, bir Roma generaline ait olduğu değerlendirilen iki bin yıllık lahit bulundu.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumunun (UNESCO) geçici miras listesinde olan, İznik'te geçtiğimiz yıl ortaya çıkarılan Roma generaline ait lahit, ekiplerin titiz çalışması sonucu bugün Arkeoloji Müzesi'ne götürüldü.

Arkeologlar, 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen lahdi; zeytinliğin içerisinde, etrafı tel örgülerle çevrili olan ve Kültür Bakanlığı tarafından sit alanı olarak ilan edilen bölgede gün yüzüne çıkardı.

İstanbul trafiğinden farksız
İstanbul'da yine en azından şu anki idare, örnek Fatih, Eminönü yıllardır yapılmayan çevre ve yol çalışmalarını yapıyor. Bu yüzden sürekli şerit sayısında azalma oluyor, hatta geçen aylarda Bozdoğan Kemerinde olan bakım çalışması nedeniyle de şerit kaybı oldu. Bu çalışmalar bittikçe %100 olmasa bile, %50 den fazla rahatlama olacağını tahmin ediyorum.

Sizin Recep bey bakalım orada nasıl bir enkaz bıracakak. Umarım siz de ilk fırsatta kurtulursunuz.

İstanbul'da yine en azından şu anki idare, örnek Fatih, Eminönü yıllardır yapılmayan çevre ve yol çalışmalarını yapıyor. Bu yüzden sürekli şerit sayısında azalma oluyor, hatta geçen aylarda Bozdoğan Kemerinde olan bakım çalışması nedeniyle de şerit kaybı oldu. Bu çalışmalar bittikçe %100 olmasa bile, 550 den fazla rahatlama olacağını tahmin ediyorum.

Sizin Recep bey bakalım orada nasıl bir enkaz bıracakak. Umarım siz de ilk fırsatta kurtulursunuz.
Recep postalanalı çok oldu. Alinur isminde bir adet belediye başkanımız mevcut... Mustafa Bozbey gibi biri varken gidip bu şahısı seçtiler. Bursa'ya gelirsen Nilüfer ve Yıldırım ilçelerini gez. Hangisinin ateist CEHAPE belediyesi olduğunu hemen anlayacaksın.

harika bir haber - haber verdigin icin tesekkurler sevgili recep .

forumumuz da sevgili @Doruk Ata TANRIVERDİ 'nin de acmis oldugu bir baslik var idi- cok begenmistim. arkeoloji/kultur tandansli bir konu basligi idi yanilmiyorsam. bir adet yorum eklemistim nacizane.

suraya gelmek istiyorum,

forumumuz da ; genel bir *arkeoloji basligi acilabilir mi ?

boyle bir *genel baslik acilirsa memnun olurum kendi adima . benzer dusunen renkdaslarimizin da yorumunu okumak isterim . - dunya dan ve ulkemiz den arkeoloji haberleri - gibi bir baslik ilk aklima gelen,..hatta, baslik ismine oylama yaparak karar verebiliriz .

arz ederim.

harika bir haber - haber verdigin icin tesekkurler sevgili recep .

forumumuz da sevgili @Doruk Ata TANRIVERDİ 'nin de acmis oldugu bir baslik var idi- cok begenmistim. arkeoloji/kultur tandansli bir konu basligi idi yanilmiyorsam. bir adet yorum eklemistim nacizane.

suraya gelmek istiyorum,

forumumuz da ; genel bir *arkeoloji basligi acilabilir mi ?

boyle bir *genel baslik acilirsa memnun olurum kendi adima . benzer dusunen renkdaslarimizin da yorumunu okumak isterim . - dunya dan ve ulkemiz den arkeoloji haberleri - gibi bir baslik ilk aklima gelen,..hatta, baslik ismine oylama yaparak karar verebiliriz .

arz ederim.
Renktaş aç istersen cafe bölümüne arkeoloji genel başlık diye

Renktaş aç istersen cafe bölümüne arkeoloji genel başlık diye
oncelikle , ivedi yanitin dan dolayi tesekkur ediyorum.

sahsen , *acmasini rica edecegim isim nacizane ; sevgili @Doruk Ata TANRIVERDİ .
<=> onceki mesajim da bahsini ettigim degerli basligin dan dolayi - kendisi nazarimda ilk aklima gelen uye - sayet kendi de kabul ederse.

saygi ve selamlarimla

Üst Alt