Büyük İmparatorluklar - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Büyük İmparatorluklar

Cevap: Büyük İmparatorluklar

Moğollar yakmışmış, yıkmışmış falan.. Sanki diğer imparatorluklar sınırlarını şiirler yazarak genişlettiler. Moğolların neyi, nasıl yaptığı beni ilgilendirmez. Ben baktığımda tüm zamanların yekpare olarak ulaşılmış en geniş topraklarını görüyorum. Bu da bence övgüyü hakediyor.

Bu arada Anadolu ve orta doğu bölgesi ne mübarek topraklarmış anasını satayım. Dünya tarihi buralarda yazılmış. Biz şuan yaşadığımız yerlerin kıymetini pek bilmiyoruz galiba.

cengiz handa tabi gayet reyis bir kumandandı

şöyle bir kelam vardır hatta

Cehennemden çıkmış köpek gibiydiler yaktılar yıktılar ve gittiler ve dünyada yaşayan 250 kişiden birinin Cengiz Han'ın soyundan gelme ihtimali vardır

:tiphat:

peki

National Graphic'in araştırmasına göre Cengiz Han dünyada en fazla ırkı devam eden kişi olduğunu biliyormuydunuz?? (16 milyon kişi) .

:hı':

bu nasil soru bismillahirahmanirahim

Genghis-khan-bust.jpg

Khan wants you!!!

şu anda moğollarda üreme sorunu varmış dışardan erkek getirmeyi düşünüyolarmış diye söylenti çıkmıştı cengiz han ın kemikleri sızlıyodur

bu arada konu imparatorlukken favori oyunum

[video=youtube;9RVIfa3VBPw]https://www.youtube.com/watch?v=9RVIfa3VBPw[/video]

Moğollar giremedikleri kalelere ölü cesedi atıyorlarmış.Böylelikle ölüden bulaşan virüsle insanlar ölüyor kalenin direnci yıkılıyor ondan sonra saldırıyorlarmış.Hatta kimsenin giremez dediği Hasan Sabbah'ın kalesine o şekilde girmişler.

Dünya tarihine etkileri olarak ; Roma ve Osmanlı impratorlukları ilk sırada yer alır kesinlikle. Ardından da Mısırlılar,Sümerler,Makedon imparatorlukları gelir. Ancak Amerika'da faşizme bürünmeseydi 3.lüğü zorlardı.

Üst Alt