çanakkale | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

çanakkale

Eh... Bu konuyu açmak bana düşerdi sanırım...

Çanakkale'li varsa onları, değilse de sizlerin fikirlerinizi yorumlarınızı alalım...:tiphat:

1 kere gittim.Büyüleyici bir şehir.Bir hikaye,damarlarında hissediyorsun bazı tarifsiz şeyleri.Conkbayırında duygulanmıştım.Şehitlikde keza .

Stratejik !

Dünya tarihinin akışının değiştiği , Türk tarihi için ise Kurtuluş savaşının ve Cumhuriyet'in mihenk taşı olmuş ,

Dumlupınar ile Atılay'ın ebedi istirahatgahının olduğu yer !

Gezip görülecek yerler:

-Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlik (Gelibolu Milli Parkı)

wwwharikasozlernetanakkpo8-1.jpg

-Truva Harabeleri

Çanakkale-İzmir karayolu 25.km den sağa dönülerek 5 km sonra ulaşmak mümkün.

truva-harabeleri-antik-kenti.jpg

-Bozcaada ve Gökçeada

bozcaada2.jpg
gokceada.jpg

-Brad Pitt'in de oynadığı Troy filminde kullanılan at Kordon'da sergilenmektedir

bac59flc4b1ksc4b1z-22.jpg

gezicek yer çok çanakkalede ama yaşanılabilir aynı zamanda merkezi filan çok free yerler emekliler ve öğrenciler için harika biryer pek öyle rahatsız tipler yoktur ama sakın ola çingene mahallelerine filan girmeyin taşlanırsınız neme lazım :D resimdeki at da filmde kullanılan at sanırım kordon da bulunmakta bu at ayrıca merkeze yolunuz düşerse özateş dönercisini tavsiye ederim efsanedir :D

Üniversite nedeniyle yaşadığım güzel şehir ilk başlarda alışmak zor alışınca ayrılmak zor, insanları sıcak ve çevresi gezilecek onca güzellikle dolu. bozcaada, ayazmayı gezmenizi balık ekmek yemenizi öneririm

Dünyaya ''Çanakkale Geçilmez'' dedirten şehir.

Şehitlikleri her Türk vatandaşının mutlaka görmesi lazım tüyleri diken diken eden bambaşka bir duygu sarıyor insanı

Güzelyalıda Dardanosta Asos'ta mutlaka yüzmeniz gerek

Bu arada

Donanma ve Golf duruyormu hala? uzun zaman oldu gitmeyeli

Dünyaya ''Çanakkale Geçilmez'' dedirten şehir.

Şehitlikleri her Türk vatandaşının mutlaka görmesi lazım tüyleri diken diken eden bambaşka bir duygu sarıyor insanı

Güzelyalıda Dardanosta Asos'ta mutlaka yüzmeniz gerek

Bu arada

Donanma ve Golf duruyormu hala? uzun zaman oldu gitmeyeli

Ben 43 yaşındayım. Donanma ve golf ben çocukken de vardı. Hala var. Sanırım bundan sonra da varlığını devam ettirecek. İnşallah.

Zaten golf evime çok yakın.

Ben 43 yaşındayım. Donanma ve golf ben çocukken de vardı. Hala var. Sanırım bundan sonra da varlığını devam ettirecek. İnşallah.

Zaten golf evime çok yakın.

Donanma veya golfte oturup denize karşı çay yudumlamak harika

umarım hep ora kalırlar.

uzun zaman oldu Ç.Kaleyi görmeyeli bir ara geleceğim İnşallah:)

maça giden arkadaşım anlatmıştı ;

Dardanel süper ligdeyken Dardanel başkanı Niyazi Önen aynı zamanda fener yöneticisi olduğu için

Fener- Dardanel maçında taraftarlar trübünde karışık oturtulmuş.

Dardanelliler ''Juventus '' (fenerin ŞL de Juve ile maçı vardı) diye tezahürat yapınca millet birbirine girmiş :)

Donanma veya golfte oturup denize karşı çay yudumlamak harika

umarım hep ora kalırlar.

uzun zaman oldu Ç.Kaleyi görmeyeli bir ara geleceğim İnşallah:)

maça giden arkadaşım anlatmıştı ;

Dardanel süper ligdeyken Dardanel başkanı Niyazi Önen aynı zamanda fener yöneticisi olduğu için

Fener- Dardanel maçında taraftarlar trübünde karışık oturtulmuş.

Dardanelliler ''Juventus '' (fenerin ŞL de Juve ile maçı vardı) diye tezahürat yapınca millet birbirine girmiş :)

O maçtaydım.. Stad inşaat halindeydi. Devrearasında tam tribüne dönerken kafamın üstünden uçan çivili tahtadan son anda kurtulmuştum o kavgada.

Bir diğer maçta (Haginin sağ ayağıyla frikikten attığı maçtı) Galatasaray gol atınca ben havaya fırladım sevindim.

Önden biri "Ayıp ayıp" diye bağırınca " Kardeş" dedim... Galatasaray benim gözümü açtığımdan beri tuttuğum takım. Ama Dardanel yarın düşecek bu ligden.

Hem şu an Galatasaray şampiyonluğa oynuyor. Dardanel öylesine takılıyor.

(Bu arada adamın elindeki sarı-laci tespihi farkettim son anda) Dedim Fener maçında buluşalım mı. Fener gol atınca kılını kıpırdatırsan kafanı kırarım.

Tribünden kocaman bir alkış. Meğer tribün nerdeyse komple Galatasaraylıymış.. :D

2011 yazında Balıkesir'de tatil yaparken Çanakkale'ye uğramıştım ve 2 hafta sonra yeniden gitmiştim . Her açıdan müthiş bir yer . Her Türk gitmeli ama maalesef orada Türk'den çok İngiliz kökenli insanlar var . Adamlar kaç kıta üzerinden geliyor , bizim milletimiz kendi ülkesinde olmasına rağmen gidemiyor ..

Şehitlikleri gezerken duygulanmamak elde değil . Çok da güzel yer aslında . Tatil yapacaklara duyrulur .

Üst Alt