fatih_terimden_iki_isme_hazir_ol_talimati_1514016033_5511.jpg

Galatasaray Teknik Direktörlüğü görevine 21 Aralık'ta başlayan ve iki karşılaşmaya çıkan Fatih Terim'in 2018 yılında takımda yapacağı değişiklikler büyük ölçüde netleşti.

İmzayı attığı gün 'Sol bekimiz yok' diyerek bu mevkiye transfer yapılacağının sinyalini veren Terim, sözlerinin devamında, 'Yollarımızı ayıracağımız oyuncular da olacak' ifadesini kullanmıştı.

Aradan geçen bir haftada oynanan Göztepe ve Bucaspor maçlarında takımla ilgili düşüncelerini netleştiren Terim, eski teknik direktör Igor Tudor'un fazla şans tanımadığı 10 futbolcuyla ilgili kararını verdi. İşte Terim'in 2018 operasyonu:

Carrasso gidiyor, De Jong geliyor

Fatih Terim'in göndermeyi planladığı oyuncuların başında Emrah Başsan ve Cedric Carrasso'nun geldiği öğrenildi. 14 kişilik yabancı kontenjanı nedeniyle sezon başında ismi TFF'ye bildirilmeyen Nigel de Jong'u devre arası kampına götürecek olan Terim'in, bu oyuncuya yer açmak için Carrasso'yu gözden çıkardığı belirtildi.


Emrah ise 'yetersiz' bulunduğu için gönderiliyor. Her iki oyuncuyla Ocak ayında yolların ayrılması bekleniyor. Terim, De Jong'un yanı sıra, Tudor'un neredeyse yüzlerine bakmadığı Tarık Çamdal ve Ryan Donk'a da devre arasındaki Antalya kampında son bir şans verecek. Bu futbolculara, "Bu takımda kalmak istiyorsanız işte size fırsat" mesajı veren Terim, kampta ortaya koyacakları performansa göre kararını netleştirecek.

Tudor'un Sildiği 5 İsmi G.Saray'a Kazandıracak

Fatih Terim'in tamamen gözden çıkardığı ya da son bir şans vereceği futbolcuların yanı sıra, ikinci yarıda büyük beklentiler içindeolduğu isimler de var... Igor Tudor döneminde ikinci plana atılarak küstürülen Selçuk İnan, Eren Derdiyok, Hakan Balta, Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin'i kazanacağını belirten Fatih Terim, bu 5 oyuncu için başkan Dursun Özbek'e, "En büyük transferimizi onlar olacak" ifadesini kullandı.

Galatasaray Teknik Direktörü, devre arası kampında bu futbolcuları forma rekabetine ortak etmek için elinden gelen bütün çabayı gösterecek. Bu arada Igor Tudor döneminde şans bulamadığı için takımdan ayrılmayı düşünen Donk'un artık antrenmanlarda daha arzulu çalıştığı ve Bucaspor maçındaki performansıyla Fatih Terim'den olumlu not aldığı ifade edildi.

A Spor
 
Bu haberler beni son derece rahatsız ediyor:

FT sanki bu ulkede yasamıyor, Galatasaray'ı tanımıyor gibi hareketler içinde.. İşe yaramaz, çöp dediğimiz adamlara son bir şans verecekmiş, kamp doneminde tekrar gorecekmiş.. Bu kaçıncı şans? Zaten oturmuş bir kadro var.. Bu kadroya basta solbek olmak uzere 1-2 rutuş yapmak lazım.. Baska arayışlara gerek yok..

"Kendinize kulup bulun, gidin" demek bu kadar mı zor? Tarık, De Jong, Donk, Emrah, Ahmet, H.Balta, Endogan, Eray gibi parazitler bu kulubun kanını emiyor, oturdugu yerden para alıyorlar, bunu gormuyor musun hoca??

Transfer donemi baslıyor. Gidecekleri bugunden yollamazsan elde kalırlar yine.. Kamp donemi, son sans vesaire.. Çok yanlış bir yerdeyiz. Insallah hayırlısı olur..:(((
 
İnatla gönderecekler carrassocugumu :( bazılarının sadece türk olduğu için diğerlerinden avantajlı olması baya sinirimi bozuyor
 
Carassoyu getirmenin bir mantığı yoktu zaten. Lig maçlarında muslera kaç kez maç kaçırmış ki şu ana kadar. Kupada da zaten son 8e kadar eçiş büçüş takımlar geliyor sonrasında muslera geçiyor kaleye.

sırf karizmatik diye kaleci alan bir takımız yav
 
Igor Tudor döneminde ikinci plana atılarak küstürülen Selçuk İnan, Eren Derdiyok, Hakan Balta, Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin'i kazanacağını belirten Fatih Terim, bu 5 oyuncu için başkan Dursun Özbek'e, "En büyük transferimizi onlar olacak" ifadesini kullandı.

Hoca ne diyon :crushed:
 
Üst Alt