casemiro - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bellingham-Skriniar-Osimhen-Savic gibi oyuncuları da almalılar Suat abi :D
bahsini ettigin isimleri okurken bile keyif aliyor insan. begendim secimlerini. agirlikli olarak serie a - he :) seni de kazandik italya havuzuna. haftaya muthis bir fikstur var, kacirmazsin diye dusunuyorum.

yazidigin oyunculara donersek,
her biri birbirinden bagimsiz gittikleri takima oynadiklari bolgeyi ihya eden tipoloji profiller.
cok zor mevcut durumda. fakat gecis sezonu akabinde/ilk4de olmak kaydiyla ,bu saydigin isimlerin olabilitesi yuksek. tabii o gune dek baskalari almazlarsa.

bahsini ettigin isimleri okurken bile keyif aliyor insan. begendim secimlerini. agirlikli olarak serie a - he :) seni de kazandik italya havuzuna. haftaya muthis bir fikstur var, kacirmazsin diye dusunuyorum.

yazidigin oyunculara donersek,
her biri birbirinden bagimsiz gittikleri takima oynadiklari bolgeyi ihya eden tipoloji profiller.
cok zor mevcut durumda. fakat gecis sezonu akabinde/ilk4de olmak kaydiyla ,bu saydigin isimlerin olabilitesi yuksek. tabii o gune dek baskalari almazlarsa.
İtalya Ligi toparlanmaya başladı gibi Suat abi :D İspanya Ligi eskisi gibi değil ama o da bu sene Haalnd veya Mbappe'yi Real Madrid alabilseydi daha da güzelleşebilirdi Lig izlenmesi açısından.Rakipleri de ona göre transferi yapardı Yayın Geliri gibi gelirlerle Suat abi :D

Bunun üzerine Ten Haag'dan bir Edson Alvarez bombası bekliyorum :asd:
cok begendigim bir tipoloji. gecen yilin sonlarinda uzatmisti takimiyla...
2025 kontrat bitimi gosteriyor... ten haag isterse - alinir- da, manu ozelinde durum cok baska, barca,real gibi takimlarin albenisi mevcut donemde cok fazla~basari kistasli,istikrar dolayli.

kanimca mevcut icinde bulundugumuz sezon , manu adina kullerden once bir dogma sureci,,,sonraki sezon terminator filmi gibi olabilir hem transfer havuzunda hem saha icinde.

bekleyip gorelim.

ps;

su barcali hollandali da *cok fazla vakit kaybettiler, kritik bir profil oldugunda(fundamentali cok yuksek) gecte olsa hallederlerse cok onemli bir adim olur katilimi. elzem tur tipoloji. case ile nirvana olur o bolge.

selamlar.

İtalya Ligi toparlanmaya başladı gibi Suat abi :D İspanya Ligi eskisi gibi değil ama o da bu sene Haalnd veya Mbappe'yi Real Madrid alabilseydi daha da güzelleşebilirdi Lig izlenmesi açısından.Rakipleri de ona göre transferi yapardı Yayın Geliri gibi gelirlerle Suat abi :D

italya ligi dedigin gibi sasali donemlerine donus sinyallerini sergilemeye basladi.
bunda , sadece juve disi salt tepe takimlar degil de, ortasira kuluplerin ,atalanta,sassuolo, verona,napoli , hatta roma ikilisinin zirve de ilk 8 de olmalari dolayli *kiyasiya bir kalite gecisi oldu rekabet baglaminda saha icine dair gozlemledigim kadariyla.

milli takimin zirve yapmasi euro, ligin prestijine de olumlu yansidi elbet.
zaten ezelden beri italya ligi /futbolu felsefe olarak *taktik oyunun dibine kadar(minik takimda basliyor,son bir kac yildir degismediyse) oynandigi bir havuz. bu minvalde de cok dogru hocalarin hunerlerini konusturdugu halen 90larin meshur tutkusunu hissettiren taraftar havasiyla albenisi olan bir lig.

gozlemledigim kadariyla nacizane, la liga uzun yillardir super iki yildiz dolayli dis pazara satisi iyi yapiyordu. bunu atletico takip etti. distan sevilla,villarreal istikrar bazli ikiliyi rekabette tuttuma gorevi yaptilar bir nevi...

la liga nin baskani nin bu yaz bolca demec vermesi de messi ronaldo sonrasi la liga nin marka degeri ve izlenirligine yonelik buyuk endise ile alakali idi kanimca. ters kose oldular ozellikle mbappe konusunda.
is oyl ebir ryere vardiki, la liga baskani ile psg baskani olayi baska bir duruma getirdiler demecler disinda....
haaland konusunda ,isteselerdi daha erkenden davranip alirlardi bakisi yapanlar oldugu gibi, oyuncunun babasi dolayli epl ile baginin kuvvetli olusundan oturu oraya gitmeye cok sicakti.

misal farkli bir isim yazayim, kendimce,
mane ,barca da etoo etkisi birakabilirdi. fakat,mane nin bayern hayranligi ,alman ligine sempatisi dolayli onu da ikna etmek kolay olmazdi. bayern kanimca sezonun en iyi imzasini atti genel avrupa ligleri toplaminda.

son olarak,

la liga 'yi clasico lar disinda, sevilla,villareal,atletico,betis versus tepe ikiliye karsi olan maclari dolayli izlemek keyifli.
underdog bazli bir versus oluyor ister istemez.

italya ligi dedigin gibi sasali donemlerine donus sinyallerini sergilemeye basladi.
bunda , sadece juve disi salt tepe takimlar degil de, ortasira kuluplerin ,atalanta,sassuolo, verona,napoli , hatta roma ikilisinin zirve de ilk 8 de olmalari dolayli *kiyasiya bir kalite gecisi oldu rekabet baglaminda saha icine dair gozlemledigim kadariyla.

milli takimin zirve yapmasi euro, ligin prestijine de olumlu yansidi elbet.
zaten ezelden beri italya ligi /futbolu felsefe olarak *taktik oyunun dibine kadar(minik takimda basliyor,son bir kac yildir degismediyse) oynandigi bir havuz. bu minvalde de cok dogru hocalarin hunerlerini konusturdugu halen 90larin meshur tutkusunu hissettiren taraftar havasiyla albenisi olan bir lig.

gozlemledigim kadariyla nacizane, la liga uzun yillardir super iki yildiz dolayli dis pazara satisi iyi yapiyordu. bunu atletico takip etti. distan sevilla,villarreal istikrar bazli ikiliyi rekabette tuttuma gorevi yaptilar bir nevi...

la liga nin baskani nin bu yaz bolca demec vermesi de messi ronaldo sonrasi la liga nin marka degeri ve izlenirligine yonelik buyuk endise ile alakali idi kanimca. ters kose oldular ozellikle mbappe konusunda.
is oyl ebir ryere vardiki, la liga baskani ile psg baskani olayi baska bir duruma getirdiler demecler disinda....
haaland konusunda ,isteselerdi daha erkenden davranip alirlardi bakisi yapanlar oldugu gibi, oyuncunun babasi dolayli epl ile baginin kuvvetli olusundan oturu oraya gitmeye cok sicakti.

misal farkli bir isim yazayim, kendimce,
mane ,barca da etoo etkisi birakabilirdi. fakat,mane nin bayern hayranligi ,alman ligine sempatisi dolayli onu da ikna etmek kolay olmazdi. bayern kanimca sezonun en iyi imzasini atti genel avrupa ligleri toplaminda.

son olarak,

la liga 'yi clasico lar disinda, sevilla,villareal,atletico,betis versus tepe ikiliye karsi olan maclari dolayli izlemek keyifli.
underdog bazli bir versus oluyor ister istemez.
la liga boktan bi lige döndü abi ya. ligue 1 bile çok daha keyifli bence oynanan oyun açısından. la liga hiç sarmıyor eskisi gibi. Haaland-Mbappe falan da kurtarmazdi bence bu durumu, zannetmiyorum. İspanya kulüplerinin Avrupa kupalarında ki performansı takdire şayan ancak liglerinde ki futbol için aynısını diyemeyeceğim.

la liga boktan bi lige döndü abi ya. ligue 1 bile çok daha keyifli bence oynanan oyun açısından. la liga hiç sarmıyor eskisi gibi. Haaland-Mbappe falan da kurtarmazdi bence bu durumu, zannetmiyorum. İspanya kulüplerinin Avrupa kupalarında ki performansı takdire şayan ancak liglerinde ki futbol için aynısını diyemeyeceğim.

aynen. malesef eski ozellikle 90lar ve 2000lerin basi donemi cok keyif alirdim la liga izlerken.

mevcut la liga da , anca tarihsel v kulturel degeri dolayli bolgesel derbiler ve el clasico izlemekten keyif aliyorum. havasindan dolayi. yoksa - genel lig, uzun yillardir siradan bir oyun ve tepe 4 disinda ucurumun cok acik oldugu bir denklemde.

fransa liginde psg dominantligindan dolayi keyif alamiyordum. lille ilac gibi yetismisti. arada marsilya,lyon ,monaco zorlarsa ne ala....

benzer problemi juve dominant doneminde de yasadim.
ligin taktik yonu cok onde oldugundan yine de en alt maclari ble her hafta izledim nacizane.

son yillarda atalanta, sassuolo, verono nin yapilanmalari ve istikrarli oyunlari lige bambaska bir renk getirdi. kalite ve izlenirlilik baglaminda - en azindan tarafim adina.

nacizane siralamamam ;
epl
serie a
bundes

sonrasinda gelenler ise - bolgesel derbi vs dolayli izledigim ligler.

ps;

ispanyol kuluplerin avrupa kupalari denklemine katiliyorum .
bir ek olarak, kimi hocalarini cok iyi buluyorum. misal emery,simeone,,
zira,*pellegrini hoca yumusak karnim ilk villarreal yapilanma doneminden, suan betis de harika isler yapiyor,sirf kendisi icin betis maclarini kac sezondur izlerim. moreno'yu da gecen sezon istememin hatta bu sezon da istememin baslica nedeni, betisi hoca dolayli izlerken oyuncunun dikkatimi cekmesi idi.

son olarak,
la liga da en ilginc buldugum transfer ; valencia nin italyan hoca secimi.
nasil bir performans sergileyecek gattuso hoca - ayrica merak edilesi. 2000ler valencia'si ni ozluyor insan.

saygi ve selamlar.

niye haha atıyon sn durmaz olanı söyledik
Benim bildiğim bu olay Casillasla başladı.Ronaldo ile başkan kötü ayrıldı.Takımda daha gitmeyen futbolcular var Kroos-Modric-Benzema-Carvajal gibi oyuncular.Bunları Marcelo ve Sergio Ramos'ta da gördük..
0-WMX7UIfkiyQ8KZUcs8mQ.jpg

1614329.jpg.webp

hqdefault.jpg

Üst Alt