Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü: "Adalet hepimize lazım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü: "Adalet hepimize lazım"

5b0f629166a97c43510e36e9

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Fenerbahçe’ye 3-2 kaybettikleri mücadele hakkında konuştu. Hakemin takdir haklarını Rizespor’dan yana kullanmadığını anlatan Bakır, “Fenerbahçe adaletsizlik yaptı demiyorum. Ama adalet herkese lazım. Hakemler kuralları çok daha dikkatli uygulamalı. Biz bunu savunuyoruz” diye konuştu.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Hasan Yavuz Bakır’ın açıklamaları şu şekilde;

"Fenerbahçe'nin galibiyetine gölge düşürmek istemiyoruz ama..."

Fenerbahçe’nin galibiyetine gölge düşürmek amacında değiliz. Maçın içinde takdir hakları konusunda Rizespor’un haksızlığa uğradığını düşünüyoruz. Fenerbahçe’de bazı futbolcular sarı kart pozisyonlarında es geçildi. Futbol maçlarında bunları görebiliyoruz. Hep söylediğimi bir cümle var; futbolda adalet hepimize lazım. Fenerbahçe adaletsizlik yaptı demiyorum. Her takım şikayetçi. Futbolun içindeki bütün unsurlar adalet için çalışmalı. Ben şu hakemi istemiyorum gibi cümleler kurulmamalı. Kurallar daha dikkatli bir şekilde uygulanmalı. Bir sürü hazırlık yapıyorsunuz. Hakemin bir kararı, tüm hazırlıkların anlamsız hale gelmesine sebep oluyor. Futboldaki kuralların daha dikkatli uygulanması gerekiyor.

"Hakemin kararlarından memnun değiliz"

Fenerbahçe maçındaki hakem, önceki haftalarda takdir haklarını bizden yana kullanmadı. Fakat; söz konusu hakemi bir daha maçlarımıza istemiyoruz demiyoruz. Biz sorunların hep beraber çözülmesinden yanayız. Biz hakemin kararlarından memnun değiliz. Sayın Başkanımız ve Okan Buruk hocamız da bu görüşte. Eski hakem yorumcuları da bu görüşte. Umarız bundan sonra hiç kimse hakem hataları konusunda dert yanmaz. Doğru yönetimler olsun, doğru adımlar atılsın. Biz bunu savunmaya devam edeceğiz.

Radyospor

Son düzenleme:
Biz hakemlerden şikayet ediyorken kimin ayağına basiyorsan o bağırıyor gibi bir açıklama yapmıştı Rize başkanı. Beter olsun beter.

Ilahi adalet işte er ya da geç herkes hakettiğini elde ediyor bir türlü.

Bize karşı bildiriye imza atarken hakemler iyiydi hakemler de insandı hakemler de hata yapabilirdi değil mi? Beter olun ulan hepinizin bol bol puanı çalınsın da hanyayı konyayı görün.

sent via GSC

Korsan bildiriye imza atan 17 kulübün Başakşehir hariç tamamı isyan etti. Başakşehir 'den hiç bir zaman tepki gelmedi.

bizim bildirinin ana konusu bu değil miydi ya. kaç kulüp kaldı imzayı attıktan sonra ağlamayan? sanırım 1 elin parmaklarını geçmez. beter olun.

Haa pardon. Zaten gal,p geldiğimiz maçta rakibe 1 tane penaltı verilmedi diye ''Bakın bizi kayırıyorlar ama onları da kayırıyorlar'' şeklinde fırsatçılık yaptıkları açıklamayı unutmuşum.
Eh yani herhangi kendilerince haksizliga ugradiklari bir macta konussalar ki bu pek mumkun degil tam bir kahpe gibi zaten kazanacagimiz ama hakemin golge ettigi bir mactan sonra ortaya cikiyorlar adeta les kargalari gibi.

Üst Alt