Ceferin, Aklına Gelen Yeni Şampiyonlar Ligi Sisteminden Bahsetti: Final Four | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ceferin, Aklına Gelen Yeni Şampiyonlar Ligi Sisteminden Bahsetti: Final Four

1644338129767.png

Şampiyonlar Ligi'nin son aşamasının tasarımı uzun vadede değişebilir. UEFA başkanı Aleksander Ceferin, milyar dolarlık topta Final Four olarak adlandırılan bir formatı düşünüyor. 2024/25 sezonundan başlayarak yarı finaller ve finaller belirli bir ülkede bir hafta içinde tamamlanmalıdır. Şampiyonlar Ligi'nin yarı final savaşında rövanş maçları artık kullanılmayacak.

Le Journal Dimanche ile yaptığı kapsamlı röportajda Ceferin, Şampiyonlar Ligi'nde birkaç sezonda yaşanabilecek olası değişiklikten bahsediyor. "Biraz Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Super Bowl'a benziyor." Sadece önemli bir nüans eklemek için. "Artık iç saha maçı düzenleyemeyen kulüpler bu durumda bizim tarafımızdan tazmin edilmek zorunda kalacak. Ama bunu bir sorun olarak görmüyorum. Gerçekten harika bir şey olabileceğini düşünüyorum. Umarım bunu 2024/25 sezonunda tanıtabiliriz, Gerçi bu kadar çabuk halledebilir miyiz bilmiyorum. Gelir açısından, yine de iyi bir fikir."

Ceferin, Fransız gazetesine verdiği röportajda, planlarının Paris Saint-Germain'in başkanı ve sahibi Nasser Al-Khelaïfi tarafından desteklendiğini vurguluyor. "Ona sundum ve bunun iyi bir fikir olduğunu düşünüyor."

Nedir bu her branşda ki amerikan özentiliği. Futbol amerikan futbolunu özenir kendi kuruldukları sistem çok iyi olmasına rağmen formula ayni şekilde, sporun ruhunu öldürüyorlar daha çok para uğruna.

cani sikilan biseler uyudruyor.
psg baskanina sunmuş.
macları da katarda yaptiniz mi uuuu paraya para demezsiniz.
arapların fahişesi olmayan bi bu kalmıştı

Son düzenleme:
Monopoly gibi olsun. Belirli dakikalarda kart çekilsin, kartların üstünde mesela istedigin karşı takım oyuncusu senin lehine oynasın, 2 dk kalecisiz oyna gibi ödül ve cezalar olsun. Maçta para yatıran takımlar premium içeriklere ulaşsın, mesela 12 kişiyle oynasın, zor durumda hakem onlar lehine karar versin, karşı takım savunmasının gözleri bağlansın vs. 24 saniye kuralı gelsin, ataklar hızlanır hem.

Monopoly gibi olsun. Belirli dakikalarda kart çekilsin, kartların üstünde mesela istedigin karşı takım oyuncusu senin lehine oynasın, 2 dk kalecisiz oyna gibi ödül ve cezalar olsun. Maçta para yatıran takımlar premium içeriklere ulaşsın, mesela 12 kişiyle oynasın, zor durumda hakem onlar lehine karar versin, karşı takım savunmasının gözleri bağlansın vs. 24 saniye kuralı gelsin, ataklar hızlanır hem.
Gökten uzaylı gelsin mesela karşı takımın rastgele bir oyuncusunu sahadan çeksin

Eskiden Şampiyon kulüpler kupası varken, futbol bu kadar endüstriyel hale gelmeden önce, takımlar arasında gelir uçurumları yokken Romanya’nın Steaua Bükreş takımı finale çıkabiliyordu, Galatasaray yarı final oynayabilirdu. Şimdi 4-5 ülkenin hegemonyasında zevksiz bir organizasyon haline geldi. Kendileri oynasın kendileri izlesin artık.

Eskiden Şampiyon kulüpler kupası varken, futbol bu kadar endüstriyel hale gelmeden önce, takımlar arasında gelir uçurumları yokken Romanya’nın Steaua Bükreş takımı finale çıkabiliyordu, Galatasaray yarı final oynayabilirdu. Şimdi 4-5 ülkenin hegemonyasında zevksiz bir organizasyon haline geldi. Kendileri oynasın kendileri izlesin artık.

tamamen katiliyorum.

formati degilde dedigin gibi a 4-5 takimin bu kadar güclü olmamasi icin biraz calisma yapilsa daha zevkli olur.

alman ligi mesela tamamen heyecansiz. her sezon kim ikinci olur diye sezon basi tartisiliyor. sampiyonlar ligi de dedigin gibi o 4-5 takim arasinda geciyor.

Üst Alt