cem uzan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

cem uzan

Jardel'in parasını ödeyen eskinin zengini iş adamı. Bir ara Galatasaray'a başkan olacak diyorlardı. Okuduklarıma göre klüpten desteğini çekip Jardel'in parasını da kitlemiştir. Şimdi Fransa'da yaşamadıktadır.

1zr6kr1ycemuzan.jpg

Cevap: cem uzan

dev amerikan sirketlerini kumpasa getiren, hukumet ve basına karsı tek basına ayakta kalan hala super zengin HRAL KING :016:

babadan oğula nesil iş adamıdır.

babası kemal uzan eski ali sami yen stadı'nın müteahitidir. ne tesadüftür ki, uzan ailesinin ilk yükselişi, kemal uzan'ın ali sami yen'in yapımını üstlendiği dönem denk gelir. öyle sağlam bir stad yapmıştır ki yıkılışını adnan polat telegol'de şöyle anlatmıştı:

“ofisimin penceresinden stad görünüyordu. yıkım bir hafta sürecek dediler, ama bir gün sonra camdan bir baktım stad yok! yıkım yapan şirketi aradım "stad nerde olum?" diye sordum. "başkanım biz yıkım alanındayız, sizde bir gelin görün" diye beni çağırdılar. koşa koşa gittim çünkü çok meraklanmıştım, stada ne olduğunu anlayamıyordum. bana "başkanım böyle böyle, size bir hafta dedik ama bir vurduk, stad mtad kalmadı, dağıldı gitti" dediler. molozlara baktım, ne demir ne birşey çıkmış. siz de yıkın başkanım dediler. elimle sağlam duvarlara vurdum, beton kum gibi dağılıyordu. "ben burada nasıl yıllarca maç izlemişim, milyon tane insanı burada nasıl maç izlettik" diye çok pişman oldum. “

gelelim müteahit kemal uzan'ın oğlu cem uzan'a.. motorolla'yı tokatlayıp iç ettiği paralarla, babasının bıraktığı inşaat şirketlerinin yanına, star tv ve telsim'i katarak medya ve iletişim devi de olan cem uzan, zamanında canlı yayın ihalesi'ni şifreli dekoderli kanalıteleon'a almak için “üç büyüğe üç golcü” parolasıyla kampanyaya başlamış, fb'nin kenneth andersson, bjk'nin pascal nouma, o zamanlar borç batağına yeni düşem gs'nin ise mario jardel transferlerine sponsor olmuştur. bu maç yayını projesi elinde patlayınca galatasaray'a başkan olup maçları almayı planlamıştır. borcu iyice artan kulübe telsim'i sponsor ederek avucunun içine bir güzel almıştır. fakat camianın ağır abilerinin şiddetle karşı çıkması sonucunda kendisi aday olamayınca ateş ünal erzen'i aday göstermiş, o da seçilemeyince "ödemiyorum la paranızı" diyerek ne jardel'in takstlerini, ne sponsorluk paralarını ödememiştir. süper mario'nun ertesi sezon apar topar satılmasının sebebi budur. daha sonra alacakların peşine düşen özhan canaydın'ı "elimde herkesin telefon dinleme kasetleri var, akıllı ol bırak o paranın peşini" diye tehdit etmiş, canaydın "benim kasedim masedim yoktur, galatasaray'ın bir kuruşunu sana yedirmem, o parayı istiyorum" deyince, kendisi hakkında gazete ve tvlerinde "vergi kaçakçısı" haberleri yaptırmıştır.

sonra galatasaray sevdasından vazgeçip istanbulspor ve adanaspor'u satın almış, istanbulspor'u yüklü paralar yatırıp ligin şampiyon adayı haline getirmiş, ancak başarı gelmeyince, “daha da beş kuruş yok size” diyerek kaderine terketmiştir. haliyle kulüpler batınca devlet el koymuştur. ne istanbulspor, ne adanaspor uzan'dan sonra bir daha hayretmemiştir.

sonra kendisi bu da olmadı deyip türkiye'ye başkan olmaya kalkışır ki o apayrı bir hikayedir. seçim meydanlarında tomar tomar para dağıtmalar, genç kızlardan “çok yakışıklı kızııaam” diye oy almalar. of off fena..

son olarak kendisinin basına düşen bir telefon dinleme kaydını hiç unutmam. cem, şarkıcı yeşim salkım'ı abisinden boşanması için tehdit etmektedir:

c.u :senin için piyasada o... diyolar kızım!!

y.s : her denilen doğru mu oluyo? senin için de piyasada bisürü şey diyolar cem.

c.u : "ben ne diyolarsa oyum ! "

Demişler hakkında.

"Ahahaha adam forumda bile iki kişiye net kitlemiş oha be." dedirten, Motorola'yı soğana çeviren şahsiyet.

Çok sevdiğim taktir ettiğim birisidir. Ülkenin en büyük iş adamıydı , yabancı şirketleri hep alaşağı ettiği için yüksek yerlerden gelen emirle bitirildi.

ulkenin diger zenginlerinin tum ugraslarına ragmen bir turlu arasına katamadıgı, tusiad'la dalga gecen illuminati karsıtı yuce sahsiyettir ayriyetten :ka21:

fransa da şu an günlüğü 4 bin dolar olan otelde kalıyor cezası kalksa geri dönse bize sponsor olup çok büyük paralar verirdi basketbol şubesine sponsor olurdu mesela

Ah o seçimlerde 9.9 puanda kalmayacaktı. 0.1 puanla meclise giremedi girseydi efsanesi devam ederdi. Kendisinin üzerine oynanacağını anlayıp parti kurmuştur ayrıca , ya kendisi onları bitirecekti yada kendisini bitireceklerdi. Ulan hala yanarım o seçimlere.

''Bütün işlerim bitip huzura erdikten sonra Türkiye'de ilgileneceğim tek konu Galatasaray olacak.Galatasaray'a ciddi destek olurum.Uefa ve Süper Kupayı kazandık,bir de Şampiyonlar Ligini kazanalım'' diyen gelecekteki başkan adayımız.

Başkaları gibi kendi vatandaşını değil de vatandaşının cebine el atan hırsızlara kök söktüren memleketin yetiştirdiği yiğit vatan evlatlarından.

hiç bir zaman Galatasaray başkanı olamayacak eskilerin iş adamı.

haa sponsor olarak gelsin takılsın sıkıntı yok

Üst Alt