Cevad Prekazi: "Galatasaray’ı rezil eden herkes hesap vermeli" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cevad Prekazi: "Galatasaray’ı rezil eden herkes hesap vermeli"

Galatasaray tarihi ve Türk futboluna damga vuran Cevad Prekazi, Cüneyt Özdemir YouTube kanalında yayınlanan İyi Olan Kazansın programına özel açıklamalarda bulundu.

Esma Toker ve Merve Dundar’ın sunduğu programda yorumlarda bulunan Prekazi; UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’ndaki Barcelona-Galatasaray eşleşmesinden 14 Mart’ta oynanacak Galatasaray-Beşiktaş derbisine, Fatih Terim’in gönderilmesinden Rusya-Ukrayna krizine kadar pek çok konuda yorumlarını aktardı.

İşte Prekazi’nin sözleri…

“GALATASARAY’I REZİL EDEN HERKES HESAP VERMELİ…”
– Galatasaray bu sezon berbat bir durumda… Abuk sabuk transferler yapıldı bana göre… Bu büyük kulübü bu hâle getiren idareciler, antrenörler, hesap vermeliler. Sadece camiaya değil, taraftarlara da hesap vermeliler. Kaçmamalılar.
– Görevden gidenler bu takıma kimleri getirdi? Arkalarında neler bıraktılar? Bunlara bakmak lazım. Galatasaray’daki herkesi bu camiadan temizlemek gerekiyor.

“FATİH TERİM GÖREVİ DAHA ERKEN BIRAKMALIYDI”
“BU TAKIMI BÜLENT KORKMAZ YA DA OKAN BURUK ÇALIŞTIRMALI”

– Galatasaray’a bu formaya, armaya yakışmayacak futbolcular transfer edildi. Ne hâle gelindiğini görüyorsunuz. Galatasaray büyük bir camia… Galatasaray’da başkanın kim olduğu belli değil! Mesela Ali Uras, rahmetli Özhan Canaydın, Adnan Polat ve en son rahmetli olan başkanımız şimdi adını ağzıma almayayım… Örnek olan isimler, onlardır.
– Galatasaray şu anda Avrupa takımı değil. Takımda şu anda lider yok. Benim zamanımda Cüneyt Tanman vardı. Onunla savaşa gidilirdi. Sonrasında Bülent Korkmaz vardı, tam bir efendi. Ya Bülent, ya Okan Buruk’tan biri şu anda antrenör olmalıydı. Onlar Galatasaray’ın evlatları… Fatih Terim daha erken, en baştan ilk sezondan gitmeliydi.

“TÜRKİYE’DE FUTBOL DİYE BİR ŞEY YOK!”
“TRABZONSPOR KOLAYLIKLA ŞAMPİYON OLACAK”

– Bu sezon Galatasaray’dan hiçbir şey beklemiyorum. Çok kötü gidiyorlar. Sadece belki Barcelona maçında iyi bir skor alma ihtimali olabilir takımın… Çünkü Barcelona da bu sezon çok kötü gidiyor. Türkiye Ligi’nde zaten birinci, ikinci, üçüncü belli. Artık görünen şu ki; Trabzonspor kolaylıkla şampiyon oldu. Türkiye’de zaten futbol yok!
– Benim zamanımda yüreğimizle oynuyorduk. Çok inanıyorduk kendimize ve Avrupa’da da elimizden gelenin fazlasını veriyorduk. Arkamızda sevgili Galatasaray taraftarı vardı. Bizi hiçbir zaman bırakmadılar. Onlar en büyüktü…

“ALİ SAMİ YEN STADI YIKILDIĞINDA KALBİM KIRILDI”
– O zamanki taraftarla şimdiki arasında çok fark var. O zamanki taraftarlar hakiki taraftardı. Eski statları ve imkanları biliyorsunuz, kısıtlı imkanlardı ama o stadyumların canı vardı.
– Ali Sami Yen Stadı benim hâlen kalbimde… Geçmişte taraftarlar, 12 saat önceden maçlara geliyordu. Ali Sami Yen Stadı yıkıldığında kalbim kırıldı…

“GALATASARAY BENİ GÖREVE ÇAĞIRDI. BİR DAHA ASLA ARAMADILAR…”
– Geçmişte Galatasaray beni görev almam için çağırdı. Geldik, Türkiye’de konuştuk. Yapabileceklerimi söyledim. Yabancı oyuncu ve antrenörleri getirip götürebilir miyim diye sordum. O görüşmeden sonra Belgrad’a döndüm. Beni bir daha asla aramadılar.

“BU SAVAŞLARI KİM ORGANİZE EDİYOR? ARTIK DÜNYADA HER ŞEY SADECE PARA…”
– Şimdi Ukrayna’da savaş olduğu için Almanya Ligi’nde futbolcular kaptanlık bantlarında Ukrayna bayrakları taşıyor. Peki İkinci Dünya Savaşı’nda Hitler ve Naziler ne yaptı? Amerika Birleşik Devletleri, Amerikan yerlilerine ne yaptı? Güney Amerika’ya ne oldu? Hangi ülke kendi dilini konuşuyor?
– Afrika’da kimin elleri var? Amerika ve İngiltere’de Kraliçe bu işlerin neresinde? Düşünün Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da, Suriye’de neler oldu? Bunları kim organize etti? Her şey para… Maalesef artık dünya da futbol da öyle oldu. Her şey para…

“DÜNYAYI HEP AYNI GÜÇLER YÖNETİYOR…”
– 1992 senesinde Avrupa Futbol Şampiyonası vardı. Yugoslavya grupta birinci oldu. Ancak gitmesine izin vermediler. Demek ki politika karıştı işin içine… Danimarka grupta ikinci olmuştu ama onlar gitti ve şampiyon oldular. Onların kaptanı Laudrup, “Hayır” dedi. “Ben gitmeyeceğim çünkü ben gitmeyeceğim” dedi. Ama Yugoslavya gitmedi.
– 1999 aynı… Şimdi bakınız Rus sporculara neler yaptılar? Bakın Djokoviç’e… En büyük tenisçi dünyada… Ama görüyorsunuz… Sırbistan okyanustaki bir damla ve küçücük bir ülke çünkü. Dünyadaki her şeyi, Kraliçe (Elizabeth) yapıyor… ABD ise sadece onun bir kolu… Piramitin tepesinde Kraliçe var.

“İNSANLAR ÇIKIP KONUŞMAKTAN KORKUYOR, HAYATLARI YALAN OLMUŞ”
– Rezil oldu bu dünya… Zaten Avrupa bile yok ki artık… Bakınız Türkiye kocaman bir ülke. Ancak Avrupa Birliği’ne almadılar. Neden? Çünkü korkuyorlar… Politika böyledir. Büyükler istediklerini yapıyorlar. Şimdi de Almanya’dan ve ekonomik gücünden korkuyorlar.
– Peki bu savaşlarla birlikte ne olacak şimdi gaz? Kovboylar istediklerini yapıyorlar. İnsanlar çıkıp konuşmaya korkuyorlar. İnternette, televizyonlarda, radyolarda yalandan demeçler veriyorlar. Hipokrasi bu… Yalanlarla dolu bir hayat sürüyorlar.

“YUGOSLAVYA DÜNYADAKİ EN GÜZEL ÜLKEYDİ”
– Bu dünyada benim için Josip Broz Tito, Atatürk, Ernesto Che Guevara… Bu üçü de 1 numaradır dünyada benim için… Yugoslavya, dünyadaki en güzel ülkeydi. Yazık ettiler siyasetle…

“EN SEVDİĞİM TAKIMLAR LIVERPOOL VE BOCA JUNIORS…”
– Hayatımda en sevdiğim takım Liverpool… İkincisi, maalesef formaları Fenerbahçe gibi ama Boca Juniors’tır… Rahmetli Maradona’yı çok seviyorum.
– Liverpool gelmiş geçmiş 1 numara takımdır benim için… İngiltere’nin en güzel, en güçlü takımıydı. Ama onları Margaret Thatcher bu hâle getirdi. Araştırın neden olduğunu… Çünkü Reds, Liverpool’un lakabı… Kırmızılar… Kırmızıyı sevmezler.

Sportcell

Galatasarayı rezil en başta bu sosyal medyadan çıkmayan çekirdekçi vefasız transfer taraftarı

Birde bunların desteklediği çakma vizyonlu başkanlar

Laudrup konusunda yanlış konuşmuş.

Laudrup o şampiyonaya Danimarka teknik direktörü Nielsen ile arası bozuk olduğu için katılmamış. Danimarka kupaya gitmeyi haketmediği için değil yani.

Üst Alt