Cevat Güler


Galatasaray tarihinin en dramatik şampiyonluklarından birinin son 6 haftasında takımın başındaydı. Unutmamak lazım reisi.Cevat Güler (d. 1 Ocak 1959 Perşembe ,Ordu) Galatasaray fizyoterapisti. İlk ve orta öğretimini Ordu’da tamamladı. 1981 yılında Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisi’nden mezun oldu. Okul yıllarında jimnastik ve atletizm ilgilendi.2007-2008 Sezonunun bitmesine altı hafta kala istifa eden Karl Heinz Feldkamp'ın yerine geçici olarak altı haftalığına Galatasaray'ın başına geçmiş 6/6 yaparak Galatasaray'ı şampiyon yapmış ve tarihe geçmiştir.

Voleybol ve futbol oynadıktan sonra 1985 yılında amatör çalıştırıcılık diplomasıyla Küçükköy Kültürspor’da antrenörlüğe başladı. 1985-1997 yılları arasında Gaziosmanpaşa Spor Klübü’nde futbol altyapı antrenörlüğü ve sorumluluğu görevlerini üstlendi. Aynı zamanda TFF 2. Lig'de mücadele veren Gaziosmanpaşa A takımında antrenör yardımcılığı da yaptı. Bu dönemde genç takımlarla 2 kez İstanbul, 1 kez Türkiye Gençler Şampiyonu oldu. Çayırgücü Spor Kulübü’nde on yıl boyunca yöneticilik yaptı. 1997 yılında TFF teknik direktörlük diplomasını aldı. 1997-2000 yıları arasında Beşiktaş Jimnastik Klübü futbol altyapısında çalıştı.

2000–2001 ve 2001–2002 sezonlarında TFF 3. Lig'de Yıldırım Bosnaspor Futbol A Takımı’nın teknik direktörü oldu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Egzersiz Fizyolojisi dalında lisansüstü (master) diplomasını alan Cevat Güler’in, futbolda performans artırımını konu alan akademik çalışmaları ve öğretim görevlisi olarak ders vermeyi sürdürdüğü İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda öğrencisi olmuş sayısız ünlü spor adamı bulunmaktadır.2007-2008 sezonunda Turkcell Süper Lig'te son 6 haftaya girilirken Galatasaray teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp'ın istifası üzerine, Galatasaray'daki teknik direktörlük görevini geçici olarak üstlenmiştir ve sezon sonunda Galatasaray şampiyon olmuştur. 2008-2009 sezonunun sonunda Galatasaray'daki yardımcı antrenörlük görevine son verilmiştir.cevat-guler.jpg
 
Cevap: Cevat Gülernasıl olmaz yahu :D takımın başında olduğu için kesin olması lazım.bu arada vay be hatırlıyorum ne günlerdi büyümüşüm la :D
 
Cevap: Cevat Gülertam bir baba . Feldkamp gittiğinde ligin bitmesine sadece 6 hafta kalmıştı insan hiç lig bitimine 6 hafta kala istifa edermi ya ? Antrenör bile değil takımın doktoru bize müthiş bir başarıya imza attı . GS-FB maçında GS'da sadece 1 Yabancı FB'de ise 6 yabancı + 2 sonradan giren yabancı vardı . Brezilya vs Türkiye yani . Umarım sonraki dönemlerde takımımızda yer alır .
 
Üst Alt