Çeyrek Final | Arjantin 0-4 Almanya | 3 Temmuz | Maç Sonucu - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çeyrek Final | Arjantin 0-4 Almanya | 3 Temmuz | Maç Sonucu

Cevap: Çeyrek Final | Arjantin 0-4 Almanya | 3 Temmuz | Maç Sonucu

Bu maçtan da anladığımız üzere Arjantin'i tutanlar yeneceğini sananlar sadece Messi'ye güvenmişler ya da futbol bilgileri eksik..Maradona'nın gazını aldılar iyi oldu. Bu Almanya bu oyunu ve bu performansıyla İspanya'yı da geçecektir. Messi'yi kötü gösterdiler resmen.Kademe anlayışları mükemmeldi. Messi'nin yerinde bugün Maradona'da olsaydı değişen bir şey olmazdı Almanlara karşı.

O yüzden yapmayın etmeyin Messi'ye balon diyenler.Sene 80'e koy Messi'yi Maradona'yı 2 kez cebinden çıkarır bu yeteneğiyle.Kimse günümüz futboıluna bakıp atmasın işkembeden.Çekemiyonuz çocuğu :)

Açıkçası izlemeyenleri bilmem belki sırf C.Ronaldo komplekslerinden dolayı Messi'ye sallayanlar vardır ki oralar beni hiç ilgilendirmez-Messi'nin kötü bir performans sergilediğine de inanmıyorum ayrıca-.

Fakat işin içine MARADONA girerse dikkatli olmak lazım. Messi'nin Marodona'yı 2 kez cebinden çıkarması??? Yapma arkadaşım Maradona'nın kazandığı başarılar,LİDERlik özellikleri,saha içindeki karizması,yeteneği ile Messi'ninkiler arasında belirgin bir fark var....90 D.K.'da bundan daha kötü bir Arjantin'i finale neredeyse tek başına taşımış bir adamdan bahsediyoruz.Eti budu olmayan Napoli'yi Platini'li Juventus'a karşı nerelere getirdiği ortada....Tabi ki %100 tek başına yapmadı bunları ama Maradona'nın etkisi bu takımların önceki performanslarına ve o anki durumlarına bakılarak anlaşılabilir.

27-28 yaşına geldim sırf bu yaşamımda büyük futbolcu göremedim,boşa mı gitti onca sene şimdi :) Hani bunu "ergenler" dese ciddiye almazdım da yaşın 29 yazıyor ,biraz şaşırdım...

Erdoğan Arıkan: Di maria sağda, Maxi Rodriguez solda oynamaya başladı 2. yarının başından beri. Ne düşünüyorsunuz ?

Ömer Üründül: Yer değiştirdiler.

Hahah :asd: ona çok güldüm

Bide

Erdoğan Arıkan kondüsyon meselesini sormuştu.

Neden bütün oyuncular yorgun Almanların kondüsyonu yüksek felan diye.

Ona verdiği cevapta çok komikti.Ama tam hatırlamıyorum yalan olmasın

Almanyayı turnuvada başlamadan öncedende dedim şimdi diyoyorum...

Almanya final oynar... Hollanda Almanya final arkadaşım.. kimse tutamazz..

İşin bokunu cıkarmamak lazım o yuzden ne katı savunmacı hocaları nede hurra hucum diyen hocaları begenmiyorum o yuzden gerets degil luce diyorum her fırsatta şimdi gelelim bu maca kanat oyuncularından ic ortasaha yaratmaya calısırsanız böyle zor maclarda elinize verirler cambiasso gibi adam alınmaz lucho gibi adam alınmazsa böyle patlarsınız hepsi teknik olan oyuncular ortasaha olarak bu adamlardan nasıl fizik mücadelesi ve savasmayı bekleyebilrisinizki savunmada tank gibi agır olunca sonuc kacınılmaz oluyor. Aynı bizim takım gibi iş bilmez oyunculardan kurulu kücük macların buyuk takımı buyuk macların kucuk takımı umarım cok sevdigim maradona hocalıga devam eder ama göz göre göre hatalarına devam etmez.

Bir kac lafta özel olarak higuanmidir nedir ona etmek istiyorum inzaghiden beter bi herif bu özellikle madrid lyon madrid sevilla maclarını izlemiştim ayar etmişti beni o günden itibaren antipatik geliyor bana bu mactada katladı vasıfsız bi forvet

Almanya tas gibi takım 2012 yolunda cok ciddi bi rakibimiz var ama bence kupa finali hollanda-ispanya olur

Lan bir yere İngilizlerin,Arjantinin,Brezilya'nın fos olduğunu yazmıştım ama bulamıyorum :D

Ay nov dis geym yapacaktım :p

Arjantin'in kazanmasını istiyordum ancak finale gidebileceklerine de inanmıyordum. O saçma orta saha taktiğinn meyvelerini almayı bildi sonunda Almanya. Hayırlısı olsun.

Arjantin'in halı saha futbolu sonunda patladı. Çok da iyi oldu. Messi'ye üzüldüm sadece.

Arjantin'i sabaha kadar eleştiririm ancak asıl Almanya'yı konuşmak lazım. Almanya'nın oynadığı top çok riskli, oyunu tutmak, kontrol etmek adına nerdeyse hiçbirşey yapmıyorlar, 1-0 iken bir ara olay kaosa döndü. İki takım da kaptığı her topta orta sahayı geçip tehlikeli bölgeye girdi. Öyle 10 dakika iki tarafın da her an gol atabileceği bir top oynandı. Sonra, Almanya bir kere topu durdurup ekstra 3-4 pas yaptı ve hemen pozisyona girip gol attı. Onu hep yapmaları lazım ama yapmıyorlar pek. Şimdi bunun ışığında bir İspanya-Almanya maçı olursa orada Almanya asıl testine çıkacak. Almanlar orada da topun kıymetini bilerek oynamazlarsa bu sefer İspanya top gstermeyebilir. Elbette Almanlar da kazanabilir ama bu eşleşme olursa benim favorim tüm bu şaşalı galibiyetlere rağmen İspanya'dır. İnşallah turu geçerler de o güzel maçı izleriz.

Dün Brezilya elenince Arjantin medyası

14.jpg

Bugün ise Brezilya Medyası

45.jpg

:D

Üst Alt