ceza sahası içinde kalecilerin dokunulmazlığı saçmalığı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ceza sahası içinde kalecilerin dokunulmazlığı saçmalığı

Bir an evvel değişmesi gereken kural.

Ceza sahası içine gelen her ortada, kaleci ve hücum oyuncusunun topa yükselmesi sonucu kaleciye her dokunma faul olamaz, olmamalı.

Elbette kaleci daha önce yükseldiyse, havadaysa ve topu alacakken kendisine bir müdahalede bulunulduysa faul verilsin de forvet kaleciden önce yükselip topa vurmuş ama vay efendim o sırada kaleciye dokunmuşmuş. (Aslında adam topa vurduğu için kendisine dokunan kaleci)

Hakemler bu kurala dayanarak öyle absürt kararlar veriyor ki biraz önce bjk-Aliağa Petkimspor maçında bir yan topta bjk kalecisi Aliağalı Halil’i itmek suretiyle indirdi ve penaltı yaptı ama hakem faulü bjk’ye verdi. Neden çünkü bu bir yan toptu ve olay ceza sahası içinde gerçekleşmişti hemen kaleciye faul verilmeliydi. Böylece ne şiş yanmalıydı ne kebap.

Bu maçtan da bağımsız söylüyorum aslında bunu ama bu pozisyonu görünce aklıma geldi tekrar. Şu anda futboldaki en gerzekçe kurallardan biri.

Kalecinin dokunulmazlığı altıpas diye tabir edilen alanda geçerlidir. Ve bence olmalıdır. Fakat bugünkü pozisyonun bu durumla alakası yok. Ersin'in yaptığı hareket net penaltı. Halil'in bir müdahalesi yok.

Dokunulmazlığı bozan oyuncu değil kaleciyse bir geçerliliği yok zaten. Bugün Ersin isimli hırto yaka paça indirdi önündeki oyuncuyu. Az şerefli hakem çalardı penaltıyı ama şanslarına Beşiktaşlısı geldi.

Dokunulmazlığı bozan oyuncu değil kaleciyse bir geçerliliği yok zaten. Bugün Ersin isimli hırto yaka paça indirdi önündeki oyuncuyu. Az şerefli hakem çalardı penaltıyı ama şanslarına Beşiktaşlısı geldi.

Ben bizim ülke sınırları içinde kaleciyle rakibin temas ettiği herhangi bir pozisyonda bunun geçersiz olduğunu görmedim.

Kaleci gelip rakibe yumruk atsa faulü kaleci kullanıyor.

Ben bizim ülke sınırları içinde kaleciyle rakibin temas ettiği herhangi bir pozisyonda bunun geçersiz olduğunu görmedim.

Kaleci gelip rakibe yumruk atsa faulü kaleci kullanıyor.

Bizim ülkeyi geç zaten yav, genel olarak diyorum. O kuralın tek uygulandığı pozisyonda da Muslera'nın sahip olduğu topta Isla'ya çarpmasından Fener'e penaltı hediye edilmişti zaten.

Ben böyle gerzekçe bir şey görmedim ya. Donk’un Altay’la en ufak bir alakası yok, herif kendi arkadaşına çarpıp düşüyor hemen “düt faul”

Neden çünkü kaleci yere düştüya kimin değdiği önemsiz hemen faul çalalım. Sinirlerim tepeme çıkıyor ya gerçekten. Angut herifler.

Bu ülkede kaleci olup yan toptan gol yiyen kaleci maldır çok net. Kardeşim her topa çık yüksel at kendini yere, faul çalmayacak hakem daha anasının şeyinden çıkmadı.

Bugün 4-3 biten Heerenveen-Feyenoord maçında Heerenveenin attığı 3. Golü bulup izleyin bu konudaki isyanımın nedenini anlayacaksınız. Adamın kaleciye hafif bir müdahalesi olmasına rağmen VAR bile kaleciye faul demedi, golü verdiler. O kaleci de attı kendini yerlere ama hakemler oralı olmadı ki bu pozisyon bizde çalınanlara göre 1000 kat daha faul.

Golü bulursam ekleyeceğim buraya. Şimdilik fotosu var:

IMG_7529.jpg

Bugün 4-3 biten Heerenveen-Feyenoord maçında Heerenveenin attığı 3. Golü bulup izleyin bu konudaki isyanımın nedenini anlayacaksınız. Adamın kaleciye hafif bir müdahalesi olmasına rağmen VAR bile kaleciye faul demedi, golü verdiler. O kaleci de attı kendini yerlere ama hakemler oralı olmadı ki bu pozisyon bizde çalınanlara göre 1000 kat daha faul.

Golü bulursam ekleyeceğim buraya. Şimdilik fotosu var:

Ekli dosyayı görüntüle 114746
6:27

zannımca bu tur pozisyonlar genelde kalabalık karamboller oldugundan hakemler kimin kime faul yaptıgını anlamıyor ve kendilerini garantiye almak icin kaleci lehine faul calıyorlar.

acıkcası tekrarını izlemeden ben de pek anlamıyorum kimin faul yaptıgını.

Bizimkiler tekrarını izlemeye bile gerek görmeden kesiyorlar oyunu. Mesela fenere koyduğunuzda Donk Altay’a dokunmamasına rağmen takım arkadaşının darbesiyle Altay yere düştü diye direkt çaldı faulü.

Bizimkiler tekrarını izlemeye bile gerek görmeden kesiyorlar oyunu. Mesela fenere koyduğunuzda Donk Altay’a dokunmamasına rağmen takım arkadaşının darbesiyle Altay yere düştü diye direkt çaldı faulü.
hakemler var gelmesinden dolayı bu tarz pozisyonlarda aceleci olmamaları lazım. bunun eğitimi muhakkak verilmeli. gerekirse gol olsun, vardan bakarsın iptal edersin. ama genel olarak altıpas içinde dokunulmazlık olması mantıklı. aksi bir durumda koy 2 tane oyuncuyu kaleci önüne defans oyuncusu ile didişir gibi kaleci ile uğraşsın. her isabetli korner golle sonuçlanır. saçma bir şey çıkar ortaya

SM-N950F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

hakemler var gelmesinden dolayı bu tarz pozisyonlarda aceleci olmamaları lazım. bunun eğitimi muhakkak verilmeli. gerekirse gol olsun, vardan bakarsın iptal edersin. ama genel olarak altıpas içinde dokunulmazlık olması mantıklı. aksi bir durumda koy 2 tane oyuncuyu kaleci önüne defans oyuncusu ile didişir gibi kaleci ile uğraşsın. her isabetli korner golle sonuçlanır. saçma bir şey çıkar ortaya

SM-N950F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Didişmeyi, kaleciye ciddi fiziki temasla şarjı kastetmiyorumki ben. Mesela orta yapılıyor kaleci topu almak için çıkıyor, hücum oyuncusu da yükseliyor; hücum oyuncusu kafa vuruyor kaleci topu almadan önce(kaleciye dokunmadan) kaleci bu adama kendisi çarpıyor, düşüyor hoop faul.

Üst Alt