Cezayir 0-1 Slovenya | 13 Haziran | Maç Sonucu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cezayir 0-1 Slovenya | 13 Haziran | Maç Sonucu

Cevap: Cezayir 0-0 Slovenya | 13 Haziran | Devre Arası | TRT 1

Kalktığınada değimemiş gibi renktaş. Maç çok kötü.

ben kendi capimda tum takimlarin on liberolarini ve sol beklerini izliom renkdas

alici gozuyle

oyle bi amac edindim kendime:)

simdiye kadar ne yaptini en cok bilen bu 19 numara diorum bakalim 2. yari nasil olcak

en uyuz oldugum sey de hayatimda adamin adini duymamisim bi bakiyon portsmouth ta

defansta begendigim halliche de benficadaymis

yildiz deliliginden kurtulup boyle ise yarayan adam alsak yahu

Arkadaşlar ilk yarıda evde yoktum.

Göze çarpan oyuncu(lar) varmı ?

Bougherra'nın performansı ne düzeyde ?

Ömer ilk önce yorumlayacağı maçtaki futbolcuların isimlerini söylesin ondan sonra yorum yapsın. Arkadaş maç yorumlamaya çıkıyorsun sahadaki oyuncuların isimlerini bilmiyorsun. İyi yorumcu bumudur ?

ben kendi capimda tum takimlarin on liberolarini ve sol beklerini izliom renkdas

alici gozuyle

oyle bi amac edindim kendime:)

simdiye kadar ne yaptini en cok bilen bu 19 numara diorum bakalim 2. yari nasil olcak

en uyuz oldugum sey de hayatimda adamin adini duymamisim bi bakiyon portsmouth ta

defansta begendigim halliche de benficadaymis

yildiz deliliginden kurtulup boyle ise yarayan adam alsak yahu

Doğru bende bakıyorum, ama birazda futbol, gol seyretmek istiyor insan. :eek:

bana gore de turkıye'nin en deneyimli ve de futbolu doğru yorumlayan işini sakince yapan yorumcularından biri.ben cok begenıyorum.ugur meleke dışında sanki futbolu dogru yorumlayan yazar var mı?başta rıdvan olmak üzere coğu yorumcu futbolcuların isimlerini bılmıyor.dunya kupalarını ve ınemlı tum macları yerınde ızleyen omer urundul her zaman en doğru tercıhtır...

Ali Ece, Mustafa Sapmaz, Bülent Timurlenk, Bağış Erten, Ali Okancı, İlker Durali, Fırat İşbecer, Ogan Tarhan ve aklıma gelmeyenler, bu adamlar'ın hepsi yorumlar, üstüne de bişeyler kazandırır ekran başındakilere.İngiltere - Abd maçında Tugay yorumcu olsaydı fena mı olurdu.

Ali Ece, Mustafa Sapmaz, Bülent Timurlenk, Bağış Erten, Ali Okancı, İlker Durali, Fırat İşbecer, Ogan Tarhan ve aklıma gelmeyenler, bu adamlar'ın hepsi yorumlar üstüne de bişeyler kazandırır ekran başındakilere.İngiltere - Abd maçında Tugay yorumcu olsaydı fena mı olurdu.

yok gerek yok kafa calistirirlarsa devreler yaniyo

Meksika ve Amerika takımları iyi işler yapacak turnuvada. Amerikadan bir çeyrek final bekiyorum en az.

Ya ağbicim, dün 5 dakika izlemedim Arjantin maçını. Resmen "Deli" etti beni. Nijerya pozisyon yakalıyor; "Görüyor musun bak, söylediklerimde haklılık payı var. "Nijerya pozisyon buluyor; "Görüyor musun Arjantin pozisyon vermemesi lazım"

Yine Nierya "Arjantin böyle pozisyon vermemeli"

Ya Dangoz herif, herifler uzay takımımı? Ya da pozisyon vermemesi lazım gelen bir takım mı? Hiç bir takım yenilmez ya da pozisyon vermez değildir. Yıllardır zaten bizim mantelitimizi bu tür yorumcular, bu tür anlayışlarla değiştirdiler.

Ömer üründül ve onlar gibi olanlara sesleniyorum;

Oysa herşeyi bu kadar işgal eden yazılarınızı ve dillerinizi, teknik direktör ve futbolculara cesaret vermek ve Lucescu tarzı ile yumuşattığınız 2004 Yunanistan futbolu pompanızın yerine "alternatifiniz var, imkanlarınız kısıtlı da olsa pozitif futbola hizmet edebilirsiniz, biz sizin arkanızdayız" demek için kullansanız herşey farklı olabilirdi, Dünya kupasında ülkemizi temsil etmek için Afrika'da otellerde konaklıyor olabilirdik.

Bence o konuda biraz algıda seçicilik yapıyorsunuz. Adam "böyle pozisyon vermemeli" demiş, siz "hiç pozisyon vermemeli" olarak algılıyorsunuz ve bence o konuda adam haklı. Arjantin bir takımın defans kurgusu da sağlam olmalı ve Nijerya'ya dünkü maçtai kadar kolay pozisyon vermemeli. O kadar yetenekli takımın daha az top kaybetmesi ve orta sahada daha çok top kazanması gerekir. Dün aynen Ömer Üründül'ün dediği gibi Arjantin takım savunması orta sahasından dolayı yerlerde süründü. Bu arada, ben pozitif futbola karşı değilim kesinlikle, tüm yorumlarımı okuyabilirsiniz, bilen de biliyordur zaten, tanımıştır forum ahalisinin en azından bir kısmı beni bu konuda.

Cevap: Cezayir 0-0 Slovenya | 13 Haziran | İkinci Yarı | TRT 1

19 numaranin yuruyecek hali kalmadi dkk 50:)

bu arada zidane cezayirin antremanlarina cikiomus hoca gibi resmi listede olmasada

Ömerin savunulacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Daha futbolcuların isimlerini bile bilmiyor adam. Bu adamı savunuyorsunuz ilginç.

yok gerek yok kafa calistirirlarsa devreler yaniyo

ali okancı:spiker

ogan tarhan:meneger(şu an yorumculuk yapmıyor)

bağış erten:taraftar programı sunucu,genelde futbolun yan unsurları olan ilgi cekici konular uzeride yogunlasmıs durumda)

burada oneml olan mac yorumlama becerisi.bunu yaparken de gunumuz cağdaş futbolun gerekleriyle sahada oynanan futbolu mantık çerçevesinde ilişkilendirmek gerekli.tabi bir de renk zevk meselesi.renkler aynı ama zavler farklı demek...

Slovenya dediğim gibi defansı daha önde kurmaya ve ileride daha fazla çoğalmaya çalışmaya başladı. Pek etkili değiller ama daha önce de dediğim gibi bu oyun anlayışı iki taraf adına da defans hatası riskini artırabilir.

gende iyi bu 19 beli herif yoruldu

daha ilerde oynuyo 2. devrede

Üst Alt