Chaves 2-1 Tondela | MS | 13 Ocak - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Chaves 2-1 Tondela | MS | 13 Ocak

Maçı hangi kanal veriyor?

Gerçekten Ozan 'la birlikte oynarlarsa İkili mücadelelerde top kapmalarda filan bayağı zirve yaparız
Ondan şüphem yok. Bunları kolay kolay hızla, çalımla geçemezsin. Ama marcao yerini kaybetmeye müsait duruyor. Ozan'ı toparlayacak bir stoper lazımdı yanına. Şimdi Ozan o rolü üstlenecek gibi. Ama büyük potansiyel, o işi de başarabilir. Yoksa saçma sapan çok gol yeriz.

İyi yanı biz ilerde oynayan bir takım olduğumuz için iki atletik stoper dönen topları bırakmaz önünde Ndiaye Fernando Belhanda falan var bir de. Agresif oynayacaksak çok önemli etken. Atak sürekliliği açısından da iyi olur ama defansif açıdan bilemiyorum. İyi pas yapan takımlar yamultabilir. Tabii bizim ligde çok yok öyle takım.

Ondan şüphem yok. Bunları kolay kolay hızla, çalımla geçemezsin. Ama marcao yerini kaybetmeye müsait duruyor. Ozan'ı toparlayacak bir stoper lazımdı yanına. Şimdi Ozan o rolü üstlenecek gibi. Ama büyük potansiyel, o işi de başarabilir. Yoksa saçma sapan çok gol yeriz.

İyi yanı biz ilerde oynayan bir takım olduğumuz için iki atletik stoper dönen topları bırakmaz önünde Ndiaye Fernando Belhanda falan var bir de. Agresif oynayacaksak çok önemli etken. Atak sürekliliği açısından da iyi olur ama defansif açıdan bilemiyorum. İyi pas yapan takımlar yamultabilir. Tabii bizim ligde çok yok öyle takım.
İşte dediğin gibi bir tek yerini kaybetme meselesi sıkıntılı benim içimde, yoksa sezgileri kuvvetli, müdahaleleri iyi hava toplarında da kötü değil yani ama işte dengesi şaşıp pozisyonunu kaybedebilir Ozan 'ın da hala tecrübe eksikliği var o da ceza sahası içinde bazen yapmaması gereken şeyler yapıyor

Aslında önemli olan stoper ikilisinin ne kadar uyumu olacağı. Ozan Marcao 'nun açıklarını kapatır Marcao Ozan 'a yardımcı olursa gerçekten muazzam bir stoper tandemi olabilirler yaşları genç potansiyelleri var bakalım görelim ...

Yani herkes Marcao 'nun kaçırdığı penaltıyı konuşuyor ama kimse penaltı pozisyonu nasıl gelişti ki ? demiyor Marcao gayet zamanında bir müdahale ile topu kapıp temiz bir pas ile hızlı atağı başlattı sonrasında penaltı geldi (ki bana göre penaltı pozisyonu da tartışılır ama :asd:)

Bir stoperin takımı doğrudan atağa kaldırması çok önemli hele ki izlediğim Chaves gerçekten hücum etme konusunda sıkıntılı bir takım bunu Galatasaray 'da çok daha rahat yapabilir ani ataklarda Onyekuru 'nun önüne bırakacağı bir top ile direk rakip kaleye inebiliriz

Valla ben sevdim reis. Melo filan diyorlardı ama adam gerçekten fazlaca benziyor Felipe Melo 'ya gerek sahadaki duruşuyla gerek görünüşüyle

Maçın başında taç çizgisinin orada kayarak topu alması sonra ani şekilde ayağa fırlaması vardı ki bir an 12/13 sezonu sanki Melo 10 numaralı formasıyla sahada izliyorum dedim

Bayağı sert oynuyor çoğu zaman daha rakip atak yapmak için topu kontrol etmeden doğru zamanda çıkarak rakibi döndürmeden basıp topu alıyor ki 10 müdahale yapsa 8-9 tanesinde topu alıyor

Hava topları konusunda çok korkutmuşlardı bence kötü değil hava toplarında Serdar gibi direk tüm hava toplarının hakimi diyemem de aynı Melo gibi işte muazzam değil ama kötü değil rakibine vurdurmuyor

Tabi bu kadar iyiliğinin yanında kötülüğünü de söyleyim oynadığı takım defansı çok savruk çoğu net pozisyon kaybı yapıyor bundan Marcao 'da etkileniyor bazen denge sorunu yaşayıp pozisyonunu kaybedecekmiş gibi oynuyor

Bir de oynadığı sol bek bizim Carole ile kapışır o derece işe yaramaz bir herife benziyor onunla Marcao 'nun arasındaki uyum biraz sıkıntılı gibi sol bek hiç umrunda olmadan çıkıp gidiyor pozisyon kaybı yaşıyor Marcao direk onun açığını kapatmak için oraya kayıyor ama aralarında çok net bir uyumsuzluk var. Ama Nagatomo ile oynarsa o problemin olacağını zannetmiyorum hatta Nagatomo yardım eder Marcao 'nun açıklarını bile kapatır yükünü azaltır ...

Bir de bazen gaddar olabiliyor çok kart görür yav bu ligde :)

Maçı izleyemedim ama izleyen bir arkadaşım çok övdü tam bizlik agresif sert bir oyuncu dedi.. Nedense böyle topçular elde patlamıyor oyuncunun hırslısı iyi kötü işe yarıyor vurdumduymazından korkacaksın..
Bizim ligde Yalçın Ayhan gibi bir kasap bile yıllarca iyi stoper olarak anıldı

Valla ben sevdim reis. Melo filan diyorlardı ama adam gerçekten fazlaca benziyor Felipe Melo 'ya gerek sahadaki duruşuyla gerek görünüşüyle

Maçın başında taç çizgisinin orada kayarak topu alması sonra ani şekilde ayağa fırlaması vardı ki bir an 12/13 sezonu sanki Melo 10 numaralı formasıyla sahada izliyorum dedim

Bayağı sert oynuyor çoğu zaman daha rakip atak yapmak için topu kontrol etmeden doğru zamanda çıkarak rakibi döndürmeden basıp topu alıyor ki 10 müdahale yapsa 8-9 tanesinde topu alıyor

Hava topları konusunda çok korkutmuşlardı bence kötü değil hava toplarında Serdar gibi direk tüm hava toplarının hakimi diyemem de aynı Melo gibi işte muazzam değil ama kötü değil rakibine vurdurmuyor

Tabi bu kadar iyiliğinin yanında kötülüğünü de söyleyim oynadığı takım defansı çok savruk çoğu net pozisyon kaybı yapıyor bundan Marcao 'da etkileniyor bazen denge sorunu yaşayıp pozisyonunu kaybedecekmiş gibi oynuyor

Bir de oynadığı sol bek bizim Carole ile kapışır o derece işe yaramaz bir herife benziyor onunla Marcao 'nun arasındaki uyum biraz sıkıntılı gibi sol bek hiç umrunda olmadan çıkıp gidiyor pozisyon kaybı yaşıyor Marcao direk onun açığını kapatmak için oraya kayıyor ama aralarında çok net bir uyumsuzluk var. Ama Nagatomo ile oynarsa o problemin olacağını zannetmiyorum hatta Nagatomo yardım eder Marcao 'nun açıklarını bile kapatır yükünü azaltır ...

Bir de bazen gaddar olabiliyor çok kart görür yav bu ligde :)
Hocam tüm yazdıklarından bağımsız şurada bir düzeltme ihtiyacı duydum: Melo'nun kafa topları çok iyiydi. Hem orta sahada hem defansta hem de duran toplarda. Drogba'yla beraber Melo ikilisi çıkarıyordu o topları. Yani Melo kadar hava hakimiyeti varsa çok iyi.

Üst Alt