Chernobyl - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Tamam abartı vardır kaldı ki bu olayı geçtim herhangi bir olayın filminde / dizisinde gerçeğe tamamen bağlı kalınmıyor . Tarihin en önemli felaketlerinden birini anlatsam ben de trajedi katarım içine . Ruslar'ın sağlıklı önlemler aldığını sanmıyorum ki bu tarz bir ülkede böyle bir felaket kesinlikle üstü kapatılmaya çalışılır buna kendi adıma tamamen inanıyorum . Misal bizim ülkemizde de böyle bir şey olsa yayın yasağı gelir nitekim Soma'da maden göçüğünde geldi daha büyük felakette bin katı gelir . Böyle enteresan yönetimlerde bu tarz şeylerin olması bana hiç hayalmiş gibi gelmiyor .
Zaten bu olay SSCB'nin çöküşünü başlatıyor, üstüne sıkıntının devletten ve hükümetten kaynaklandığı çok açık lakin buna rağmen Ruslara yönelik ekstra damgalar pek hoş gelmedi bana.

Hani Amerika'nin da ne mal olduğunu biliyoruz hepsi birbirinden beter.

Zaten bu olay SSCB'nin çöküşünü başlatıyor, üstüne sıkıntının devletten ve hükümetten kaynaklandığı çok açık lakin buna rağmen Ruslara yönelik ekstra damgalar pek hoş gelmedi bana.

Hani Amerika'nin da ne mal olduğunu biliyoruz hepsi birbirinden beter.
Amerikan'ın da ne mal olduğunu biliyoruz kısmına kesinlikle katılıyorum ben bir önceki sayfada harika diye paylaşılan ekşisözlük linkine istinaden yazmıştım daha çok zira baya baya Rusya ak kaşık olarak gösterilmiş . Bu da oldukça komik geliyor bana yoksa tamamen tarafsızdır yüzde yüz gerçekleri yansıtır gibi bir düşüncem yok . Filmi geçtim belgesellerde bile taraflılığı görürüz aslında çoğu zaman.

Müthiş bir dizi. Yaşanan felaketi köylüsünden kentlisine, bebeğinden köpeğine çoook güzel anlatmışlar.

Malum dizi olduğu için illaki kurgu yerleri vardır lakin Sovyet Rusya'yı karalamak için yapıldığını söylemek de saçmalık. Rusya'nın bugünkü haline bakıp dün yaşanabilecekleri düşünmek zor değil. Şimdi bile kendi içinde müthiş otoriter ve sert bir devlet Rusya. O kadar da olmaz diyemiyorum açıkçası.

Bir de dizi çekeceklermiş Chernobyl'in müsebbibini CIA gösteren...Acınası Orta Doğu kafası.

İlk bölümü izledim.

Ulan sinir oldum yöneticilere.
Rahatlığa bak...

Bir de o köprü de oynayan çocuklar yok mu ...için yandı..

İnsanların ilk başta haberdar olmadığını bilmiyordum. Bambaşka bir dram oluşuyor

Üst Alt