# Chevrolet Başlığı - Sayfa 32 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Chevrolet Başlığı

Cevap: Otomobil Sohbet Başlığı

Comf+Tech + sportline ekletince 62000 euro çıkartıyolar, buda 140 bin tl ye tekabül ediyor aşağı yukarı.

Her firmada olduğu gibi donanım şişiriyor fiyatları. BMW 320i ED, benzinli 1.6 motor 180HP'lik versiyonu çıktı, onu alırsan memnun kalırsın fiyatı daha düşük. Sport Line paketle birlikte 105-110 civarına alınır. M paket biraz pahalı fiyatı o şişiriyor.

Her firmada olduğu gibi donanım şişiriyor fiyatları. BMW 320i ED, benzinli 1.6 motor 180HP'lik versiyonu çıktı, onu alırsan memnun kalırsın fiyatı daha düşük. Sport Line paketle birlikte 105-110 civarına alınır. M paket biraz pahalı fiyatı o şişiriyor.

1 sene önce, 320i 2000cc olanları aynı fiyata bırakıyordu borusan, f30 kasa hatta, 54000 euro teklif vermişlerdi Sport+tech+comf, hala teklif formu elimde, arabamı satmaya çalışıyordum kısmet değilmiş pert oldu. Şimdi 1.6 sını getirmişler %40 ÖTV li, aynı fiyatı istiyorlar, resmen öpüyor borusan ya. Birazdan teklif formunun resmini çekcem, maksat nostalji olsun, borusanın kazıkçılığı resmileşsin.

Ne 54000 eurosu, aklımda yanlış kalmış, 50000 euro teklif vermişler :(

dgt1x.jpg

Abi evlatlık almak istemiyorum :D Malesef araç alırken 2. el piyasasına da düşünmek zorundayız :(

Volvo'ların çekirdek bi alıcı kitlesi var yau. Gerçi D4 R-Design 2.0 motor,vergi dolayısıyla sıkıntı olabilir biraz. 5 silindir 400nm tork 163 hp vermişler. 5 silindire 163hp az geldi ama chip-tuning uygulamalarıyla o motor ne olur bilmiyorum,araştırmak lazım :) Gerçi olmayabilir de,bir yerden sonra torka şanzıman dayanmadığı için limitliyorlar.

Ne 54000 eurosu, aklımda yanlış kalmış, 50000 euro teklif vermişler :(

dgt1x.jpg

O fiyatı neden verdiklerini, kendimce açıklayım. 2012 Ocak-Şubat ayı gibi F30 3 serisi resmi satışa çıktı yanlış hatırlamıyorsam ve stoklarda ki E90'ları elden çıkarmak için indirim yapmışlar veya düşük rakam vermişler diye düşünüyorum. Dediğim gibi aldığın tekliften 6-7 ay sonra yeni kasası satışa çıktı.

O fiyatı neden verdiklerini, kendimce açıklayım. 2012 Ocak-Şubat ayı gibi F30 3 serisi resmi satışa çıktı yanlış hatırlamıyorsam ve stoklarda ki E90'ları elden çıkarmak için indirim yapmışlar veya düşük rakam vermişler diye düşünüyorum. Dediğim gibi aldığın tekliften 6-7 ay sonra yeni kasası satışa çıktı.

Bu teklif f30 kasa için.

Volvo'ların çekirdek bi alıcı kitlesi var yau. Gerçi D4 R-Design 2.0 motor,vergi dolayısıyla sıkıntı olabilir biraz. 5 silindir 400nm tork 163 hp vermişler. 5 silindire 163hp az geldi ama chip-tuning uygulamalarıyla o motor ne olur bilmiyorum,araştırmak lazım :) Gerçi olmayabilir de,bir yerden sonra torka şanzıman dayanmadığı için limitliyorlar.

Vergi sıkıntı olmaz ya, 1500tl mi ne fazla mtv farkı var, araca 100 bin lira verip sonra 1500 tl lik mtv farkını düşünen kitle var 1.6 araçlara yönelen, onlar çok komik geliyor bana yaw :D

Ben büyük parayı gözden çıkarsam; Focus 1.6 180hp ecoboost alırım. Üstüne chip ile 210 HP 300 NM güç elde ederim, en full paketini (ısıtmalı koltuk, bi-xenon vs...) sıfır olarak da 60-65 arasına alırım sanırım. Oldukça iyi bir fiyat/performans aracı olur.

Ben büyük parayı gözden çıkarsam; Focus 1.6 180hp ecoboost alırım. Üstüne chip ile 210 HP 300 NM güç elde ederim, en full paketini (ısıtmalı koltuk, bi-xenon vs...) sıfır olarak da 60-65 arasına alırım sanırım. Oldukça iyi bir fiyat/performans aracı olur.

Ya sırf performans için de focus a binilmez, focus çok çirkin bir araç, bide 60 bin lira hakedecek araç değil kesinlikle. 1.6 araçlar da kesinlikle performans hissi vermiyor ne kadar beygirli olursa olsun, arkadaş da 316 var, chipletmiş 170 beygire, benim 184hp lik dizelin verdiği keyfin 10 da birini vermedi, benzinli araç çok daha keyif verir aslında. Tabi 2.0 benzinliler bambaşka.

Ya sırf performans için de focus a binilmez, focus çok çirkin bir araç, bide 60 bin lira hakedecek araç değil kesinlikle. 1.6 araçlar da kesinlikle performans hissi vermiyor ne kadar beygirli olursa olsun, arkadaş da 316 var, chipletmiş 170 beygire, benim 184hp lik dizelin verdiği keyfin 10 da birini vermedi, benzinli araç çok daha keyif verir aslında. Tabi 2.0 benzinliler bambaşka.

Dizel tork'dan kazanıyor o yüzden keyifli. Araç boğulmuyor 4. viteste devrin düşse bile yüksek tork ile hemen toparlıyor. Sen biraz yüksek torka alışmışsın, benzinli araç seni kesmeyebilir. :D Focus dış görünüş olarak kişiye göre değişir ama iç tasarımı özellikle gece binince harika, yol tutuş olarak zaten çok iyi. Tavsiye ederim binmeni. Ama katılıyorum C segment araçlar genel olarak pahalı.

Üst Alt