Christian Eriksen, Futbola Geri Dönmek İstiyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Christian Eriksen, Futbola Geri Dönmek İstiyor

1641319257697.png

2020 Avrupa Şampiyonası’nın ilk maçında kalp krizi geçiren ve ölümden dönen Danimarka'nın yıldız futbolcusu Christian Eriksen, futbola geri dönmek istiyor. Fakat, İtalya’daki tüm spor faaliyetlerinden sorumlu Ulusal Olimpiyat Komitesi’nin (CONI) kuralları kesindi. İtalya’da kalbinde pil olan bir futbolcunun sahaya çıkması mümkün değildi.

Kalp pili ile hayata tutunan, Inter tarafından sözleşmesi feshedilen Eriksen, kendisine bir şans daha verilmesini ve bu kez başına bir şey gelmeyeceğini düşünüyor.

Eriksen: "Katar Dünya Kupası'nda oynamak istiyorum. Geri dönmeyi hayal ediyorum. Fiziksel olarak en iyi halimde olduğumu hissediyorum."

"Yaşadığım olaydan sonra farklı bir şey hissetmiyorum"

"Yaşadığım şeyin bir kereye mahsus olduğunu ve bir daha olmayacağını kanıtlamak istiyorum.”

(beIN Sports)

Adamlar kalbinde pil ile futbol oynaman dogru degil demis. Daha neyi ispaat etmeye calisiyorsun?

Bir kere mahsus olmus oldugunu dusunuyormus, sanki bilir kisi. Haberlere gore yanlis hatirlamiyorsam hastaneye varana kadar bir kac kere daha öldugunu soylemislerdi. Yanlisim varsa duzeltin.

Kjaer, doktorlara ve Allah'a tesekkur etmen lazim sana ikinci bir sans verilmis.

biz olsak ömür boyu beslerdik inter hemen sözlesmeyi fesh etmıs
Aslında Inter de besleyecekti, en azından kontratında yazanı alacaktı muhtemelen. Ama Eriksen futbola dönme konusunda direttiği için ve İtalya'da da oynamasına izin verilmediği için karşılıklı anlaşarak sözleşmeden çıktı taraflar. Bu gibi olaylarda genelde büyük kulüplerin sigortası oluyor zaten, maliyeti bile olmayacaktı belki de.

Adamlar kalbinde pil ile futbol oynaman dogru degil demis. Daha neyi ispaat etmeye calisiyorsun?

Bir kere mahsus olmus oldugunu dusunuyormus, sanki bilir kisi. Haberlere gore yanlis hatirlamiyorsam hastaneye varana kadar bir kac kere daha öldugunu soylemislerdi. Yanlisim varsa duzeltin.

Kjaer, doktorlara ve Allah'a tesekkur etmen lazim sana ikinci bir sans verilmis.

İnsanlar artık doktorlardan daha iyi bilmeye başladı her şeyi. İnternete erişip iki web sayfası açan kendini her konuda uzman zanneder oldu. Bkz: aşı karşıtları.

hemen linçlemeyin sevdiğiniz bir şey den hemde para kazanıyorken sağlık sorunu yüzünden uzak kalmak ne kadar zor bir durum duygusal bir açıklama yapmış o da mümkün olmadığını biliyordur

Üst Alt