# Christian Luyindama - Sayfa 108 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Geldiginden bu yana en kötü maciydi ama Belli ki fizik olarak hazir degil

Ikinci yari da 1-0 dan sonra rodallega ile girdigi ikili mücadele vardi macin sonlarina dogru tac cizgisinde,karsisinda kim olursa olsun rahatlikla topla rakibin arasina giren Adam sirf fizik olarak hazir olmadigi icin topla birlikte disari cikti dengesini saglayamadi

Luyindama’nin durumu aslinda takimin özeti,yani sabir gerekiyor daha ligin ilk maci dun hersey bizim aleyhimize gelisti penalti kirmizi kart vs

Abi neden Luyindama'yı sürekli Koulibaly'le kıyaslıyorsun yahu. :) Bence de Luyindama'nın sürekli eleştirilmesi yanlış da Koulibaly dediğin adamı o ayaklarla, teknikle bizim takıma koysan 10 numara oynar. Bildiğin Chiellini-David Luiz'in en saf kırması adam. Savunması İtalyan gibi, ayaklar Brezilyalı gibi. Ama birkaç yerde dediğim gibi bizim bu sistemsizliğimiz her oyuncuyu kötü gösterir. Dediğin gibi Koulibaly'i bizim takıma koysan yarım sezonda şimdiki Luyindama'dan çok daha iyi görünmez ama bizim Luyi'yi gidip Napoli'ye koyarsan o pas oyununda komik durur.
O bile sakarlık yapıyor o seviyelerde olmasına rağmen. Beşiktaş maçlarında bok gibiydi mesela acaba satılsın, gitsin demişler midir hemen :)

Ya ben anlamıyorum istiyorlar ki stoper hiç çalım yemesin hata yapmasın böyle sacmalik olmaz gerekirse hata yapar mac özelinde kötü oynar ona göre izleyin maçları.

Yooo işte ben de bunu diyorum zaten. Bu ve Marcao'yu çok abarttı taraftar. Şampiyonlar Ligi seviyesinde futbolcular değiller. Ama bazıları mükemmel görüyordu bunları. Neyse ki neyin ne olduğu belli oldu. Bu adamları çok az hata yapan stoperlerle karşılaştırmak bu adamlara haksızlık. Bu adamların çapı belli. Ramos'a, Pepe'nin 4 yıl önceki haline, Puyol'a Pique'ye, Virgil'e, Chiellini'ye göre 10 gömlek düşük bunlar. Ama burada bu ikisinin bunların seviyesinde olduğunu söyleyenler vardı.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

benim anlamadığım sizin "stoper hiç hata yapmayacak mı" ve "önünde orta saha yok adam ne yapsın" savunma mekanizmalarınız konu ahmet çalık olunca neden devreye girmiyor acaba

kendisi 10 maçta bir forma bulduğunda önünde kantelerle mi oynuyor

Bu adamı çok potansiyelli buluyorum . Avrupa'ya biraz daha erken gelebilseydi muhtemelen muazzam yerlerde olurdu geç gelmesine rağmen doğru ellerde çok önemli bir oyuncu olabilir . Bazı defansif bilgilerinin ciddi eksik olduğunu düşünüyorum Taffarel misali bir de savunma hocamız olsa çok şey katabilir Luyindama'ya . İki sene içinde Premier Lig yapmalı kendi kariyeri açısından hatta bu sezondan sonra . Tabii bize de çok sağlam bonservis kazandırması şart .

Luyindama çok iyi bir bek. Özellikle Türkiye Ligi için mükemmel. Değerini bilmek lazım.

Terim’in direktifleri doğrultusunda biraz fazla topla oynuyor ve hata yapıyor. Biraz daha garanti oynamalı ve topla çok haşır neşir olmamalı çünkü tekniği düşük. Bu nedenle çoğu hareketi büyük risk taşıyor.

Marcao toparlarsa performansı artar. Nzonzi’nin gelişi de performansını arttırır. Sağolsun Seri, Selçuk ve Belhanda rakip atak oyuncularını gram rahatsız etmeden bizim stoperlere yolluyorlar. Bir arkalarından su dökmedikleri kalıyor. Böyle hiç bir stoper oynayamaz. Saçmalık.

Alman Ligi’nden, Premier Lig’den bazen La Liga’dan maçlar izliyorum. Bizim orta saha oyuncularının özellikle deplasmanda taraftar baskısı yokken oynadığı kadar karaktersizce futbol oynayan bir futbolcu yok. Buna küme düşmeye oynayan takımlar da dahil. Hiç uzağa gitmeye gerek yok, dünkü maçtaki yediğimiz gollerde Selçuk ve Belhanda’yı izleyin.

Eleştirmeyin demiyorum. Ama sorunun Aslan payı bizim orta sahada.

Luyindama çok iyi bir bek. Özellikle Türkiye Ligi için mükemmel. Değerini bilmek lazım.

Terim’in direktifleri doğrultusunda biraz fazla topla oynuyor ve hata yapıyor. Biraz daha garanti oynamalı ve topla çok haşır neşir olmamalı çünkü tekniği düşük. Bu nedenle çoğu hareketi büyük risk taşıyor.

Marcao toparlarsa performansı artar. Nzonzi’nin gelişi de performansını arttırır. Sağolsun Seri, Selçuk ve Belhanda rakip atak oyuncularını gram rahatsız etmeden bizim stoperlere yolluyorlar. Bir arkalarından su dökmedikleri kalıyor. Böyle hiç bir stoper oynayamaz. Saçmalık.

Alman Ligi’nden, Premier Lig’den bazen La Liga’dan maçlar izliyorum. Bizim orta saha oyuncularının özellikle deplasmanda taraftar baskısı yokken oynadığı kadar karaktersizce futbol oynayan bir futbolcu yok. Buna küme düşmeye oynayan takımlar da dahil. Hiç uzağa gitmeye gerek yok, dünkü maçtaki yediğimiz gollerde Selçuk ve Belhanda’yı izleyin.

Eleştirmeyin demiyorum. Ama sorunun Aslan payı bizim orta sahada.
Sağ bekte mi oynar sol bekte mi hocam? Ben de diyorum neden hata yapıyor stoperde. Adam bekmiş yahu. Neden adamı asıl mevkisinde oynatmıyorsunuz? Fatih Terim istifa.

Bu arada Luyindama ve Marcao stoperden çok orta saha ve bek oynuyorlar. Önüne gelen kanat, orta saha direkt karşılarına çıkıyor. Bir babel ve jimmynin kaç kere rakip stoperle karşı karşıya kaldığına bakın bir de luyindama'nın o sol kanattaki barrowla kaç kere kaldığına bakın. Oyun sistemimizdeki sorunların birini göreceksiniz.

Ya tamam her stoper hata yapabilir de artık yarım sezon geçti bu savrukluğu bırakması lazım çok gereksiz top kaybediyor özgüven yüzünden bu yönden gram ilerleme olmadı maalesef vursun gitsin topa nereye giderse olmuyor işte..
Onun dışında taş gibi stoper arada olur böyle maçlar

Üst Alt