# Christian Luyindama - Sayfa 76 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu pozisyona penalti diyen net sekilde Luyindama’yla agza alinamayacak seyler yasamistir

1 metreden kisa mesafede geliyor, eli dogal bir pozisyonda, el topa gitmiyor top ele gidiyor

Malatyali kopek ordusu ve tribunlerdekiler bagirarak aldirdi penaltiyi resmen. Oncesi de ofsaytti muhtemelen

Sorsan Galatasaray buyuk kulup, bunlar gariban ezilen Anadolu kulubu

Her ele carpan top penalti degildir

Mesela Tottenhamin attigi gol nasil nizami idiyse

Vidanin bizim mactaki pozisyonu penalti degildiyse

Bu da degildi

Maçta kötü oynuyor ama penaltı pozisyonu için eleştiremem çünkü top arkasından geliyor topu görme imkanı yok ellerini de birleştirerek kafa topuna uçamazsın. Penaltı dışında kötü oynuyor maalesef.

Pozisyon gereği olur öyle bu adam Malatya maçlarında acayip şanssız.

Önemli olan Marcao'ya birşey olmasın. Luyindama yerine Donk ile devam ederiz ama Marcao yerine Donk olmaz.

Valla ben halı sahada da smaç çakar gibi topa çıkanı görmedim.el omuz hizasına kalksa bişey demem de kafanın üstüne çıkarması büyük yetenek
Hayır ama eli net kafasının üzerinde de olamaz. Omuz izahsında olsaydı doğal olurdu belki ama bu sanki voleybol da smaç yapmaya çıkmış

Halı saha da maç yaptınız mı bilmiyorum ama top arka tarafınıza normal zıplayışınız ile yetişemeyeceğiniz yere geliyor ise geriye adım atıp daha yükseye zıplamaya çalışırken kolunuz yukarıya doğru ivme alır. Luyindama zaten normal birine göre çok daha atletik olduğu için o kadar açılması normal.

Halı saha da maç yaptınız mı bilmiyorum ama top arka tarafınıza normal zıplayışınız ile yetişemeyeceğiniz yere geliyor ise geriye adım atıp daha yükseye zıplamaya çalışırken kolunuz yukarıya doğru ivme alır. Luyindama zaten normal birine göre çok daha atletik olduğu için o kadar açılması normal.
Böyle üstdüzeylerde elini sakınması gereken stoper bunu yapıyorsa bence hatalıdır. Van dijk de yapsa büyük hata olurdu

Üst Alt