# Christian Luyindama - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Chedjou-Maicon karışımı özellikleri var. Fiziği, hava toplarına çıkması Maicon. Topsuz alandaki atikliği, topu kullanma özgüveni Chedjou. Avrupa'ya geldiğinden itibaren kısa sürede Liege'de kendini kanıtlaması ayırt eden özelliklere sahip olduğunu gösteriyor zaten. Marcao-Luyindama özellik olarak birbirini tamamlıyor gibi. Bu adam agresifliğini, gücünü, özgüvenini daha free göstermek isteyecek, defansın arkasını pek düşünmeyecek; Marcao daha savunma disiplinini önemseyen, savunma arkasına toplara kademelere girecek rolde olacak muhtemelen. Uyum yakalarlarsa kısa sürede 10m üstü bonservis teklifleri şaşırtmaz.

8 milyon bir stoper için devasa para Maicon artı liyundama 16 milyon Euro yapar
Çok devasa oynaması lazım

Galatasaray düşmanlarının....

Çok umitliyim bu tandemizden Marcoa Luyindama ve yaşlarıda genç.Bunlar beklentileri karşılarsa 28 li yaşlarda efsana olurlar.

Kendisiyle ilgili değinen oldu mu bilmiyorum ama benim en çok dikkatimi çeken şey; Bu sene tam 30 maçta oynaması oldu. Üstelik bunların tamamı 90 dakika. Sadece 3 maç kaçırmış. Bunların 1 tanesi sarı kart cezası. Diğer ikisinde de kadro olmasına rağmen oynatılmamış. Yani nazar değmesin hiç bir sakatlık yaşamamış.

Bu gerçekten nasıl güçlü biri olduğunu en net gösteren şey. Bizde senede 30 maça çıkamayan çok oyuncu var. Adam daha 1 devrede 30 maça çıkmış.

1 maçını bile izlemememe rağmen beni en çok heyecanlandıran transfer... Bilemiyorum bu fizik bu agresiflik ne kadar kötü oynayabilir ki hele ki bizimki gibi bir kasap liginde.. Avrupada sırıtabilir belki bilemem ama bizde rakibi sindirebilecek sert stoperler hep iş yapmıştır en çok buna güveniyorum..

Üst Alt