Ciddi Konular Başlığı - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ciddi Konular Başlığı

Cevap: Ciddi Konular Başlığı

Grammer eksikliğinden. Ben yaptım bir hata, siz yapmayın diyorum.

Heh şöyle konuş çok biliyormuşsun gibi konuşunca Esenler 'e geliyorsun sandım. Neyse burası ciddi bir başlık cıvımayalım lütfen kardeş ;)

Bence akademik bir çalışma, yabancı dil sınavları vs. gibi resmi şeylerle uğraşmayacaksa grammer 'a gerek yok. Uğraşacaksa da dil kurslarına gitmeli.

Tartışmayın, hem gramer hem de sokak dili öğrenin. Biri olmadan diğeri de eksik kalır.

Bu arada gramere gerek nasıl olmaz? Gramer öğrenmeden hiç bir dil öğrenilemez. Öğrendiğini zannedersin ama bozuk cümleler kurarsın, dili etkin kullanamazsın. Anadili nasıl öğreniyoruz diye örnek göstermeyin, o farklı bir olay çünkü.

Tabi ki her şey hallolmuyor. Kelimelerle konuşuyorsun çünkü.

Saptırma söylediğimi Serhat. Senin bahsettiğin konu dili ne ölçüde kullanacağına bağlı. Adamların içinde olman gerekli bir süre diğer türlü dile hakim olman çok zor. % 100 İngilizce öğretim veren üniversitelerden çıkan adamlardan çok fazla İngilizce'den çakmayan var ki Grammer'i bilmek de zor. İnsanlar ana dillerinin grammerlerini bilmiyorlar bir kere.

Saptırma söylediğimi Serhat. Senin bahsettiğin konu dili ne ölçüde kullanacağına bağlı. Adamların içinde olman gerekli bir süre diğer türlü dile hakim olman çok zor. % 100 İngilizce öğretim veren üniversitelerden çıkan adamlardan çok fazla İngilizce'den çakmayan var ki Grammer'i bilmek de zor. İnsanlar ana dillerinin grammerlerini bilmiyorlar bir kere.

Üniversitede ki ingilizce tamamen akademik. Sadece mesleğin üzerine şeyler ögreniyorsun. Günlük hayatta fazla işe yaramıyor eger ekstra calısmazsan.

(Bkz:Ben)

Okan'a da ciddi bir öneri. Kitap okumak falan hikaye. Sen kompozisyon yazmaya çalış esas.

Yazı yazarak hem grameri hemde kelimeleri çok iyi etüd etmiş olursun.

Üniversitede ki ingilizce tamamen akademik. Sadece mesleğin üzerine şeyler ögreniyorsun. Günlük hayatta fazla işe yaramıyor eger ekstra calısmazsan.

(Bkz:Ben)

Okan'a da ciddi bir öneri. Kitap okumak falan hikaye. Sen kompozisyon yazmaya çalış esas.

Yazı yazarak hem grameri hemde kelimeleri çok iyi etüd etmiş olursun.

Biliyorum zaten o yüzden dedim. O yüzden İngilizce eğitimin bir halta yaradığını da düşünmüyorum.

Yabancı arkadaşlar edinip onlarla bol bol sohbet etmesi de fayda sağlayacaktır bence. Essay olayında bile millet ezberine kaçıyor işin kalıpları kullanıp essayleri o kalıplara oturtuyorlar. :D

Uğur konulara bir el at lan herkes öyle bir ciddiyete bürünmüş durumdaki hangi konuya baksam bir ağırlık var.

Üst Alt