CL 17/18 ÇF M:1 | Liverpool 3-0 Manchester City | MS | 4 Nisan | Tivibu Spor 2 - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CL 17/18 ÇF M:1 | Liverpool 3-0 Manchester City | MS | 4 Nisan | Tivibu Spor 2

Herkesin direk citynin çıkacağını düşündüğü şu eşleşmede live baya siz bizi karamürsel sepeti mi sandınız diyor

Bu tür maçlarda tarih ve gelenkte ön plana çıkıyor. Bunu kabul etmek lazım, Liverpool buraları defalarca kez oynamış bir camia. O açıdan PSG-Real eşleşmesine benziyor biraz.

Sırf bu maçta saçmaladı diye Pep'e laf etmek doğru değil, sonuçta adam EPL'de tarihin en yüksek puanına doğru gidiyor. Diğer Lig kupasını kazandı. CL'de elendi diye başarısız demek komik oluyor. Sadece maksimumu yapamadı, hepsi bu. Bir de bu elenme şekli yakışmadı tabii, ilk maçtan tur bitti.

Araplara kim koyuyorsa koysun, allah ondan razi olsun.

Yallah suudi arabistana, cl sizin neyinize.

Gesendet von iPhone mit GSCimbom Forum

Lig maçında kendi sahasında 5 atmıştı City yanlış hatırlamıyorsam.Maçın ilk 15-20 dakikasında gol bulurlarsa herşey olur o maçta hemen ilk maçtan bitti demek biraz komik.Aguero eğer oynamazsa o maçta City'nin işi zor.Senelerdir Aguero'ya bel bağlayarak bişeyler yapmaya çalışıyorlar ancak her sene çok uzun süre sakatlıktan dolayı oynayamıyo.Artık sağlam bi santrafor almalarının zamanı geldi.

Klopp>Guardiola olayı da çok komik. Hadi ikili maçlarda daha iyi diye fb>gs'den farkı yok sizin mantığınızın. Klopp bugüne kadar hangi kupayı kazanmış? Ligde ne durumda? Para yok filan demeyin, stopere 90 m veren adamın parası yoksa kimin var?

Bu tür maçlarda tarih ve gelenkte ön plana çıkıyor. Bunu kabul etmek lazım, Liverpool buraları defalarca kez oynamış bir camia. O açıdan PSG-Real eşleşmesine benziyor biraz.

Sırf bu maçta saçmaladı diye Pep'e laf etmek doğru değil, sonuçta adam EPL'de tarihin en yüksek puanına doğru gidiyor. Diğer Lig kupasını kazandı. CL'de elendi diye başarısız demek komik oluyor. Sadece maksimumu yapamadı, hepsi bu. Bir de bu elenme şekli yakışmadı tabii, ilk maçtan tur bitti.

başarılı bir sezon geçiriyor ancak City'le CLi kazanamazsa Citydeki TD dönemine başarılı geçtigini diyemeyecez

o kadar parayı sadece epli kazansin diye harcamadilar

Şampiyonlar ligini kazanamadığı sürece başarısızdır. 600 Milyon avro harcadılar. Elbette başarısızdır diyeceğiz.
Artık her takım bu paraları harcıyor. Geçen seneki takımın %40'ı ciddi manada çok boş oyunculardan oluşuyordu, en basit örnek City'nin geçen yılki sol beki bu yıl Başakşehir'de. Sagna futbolu bıraktı, Kolarov Roma'ya gitti. Yeni piyasada alınan oyuncular daha ucuza alınamazdı. Ancak gel gelelim en önemli mevki stopere iyi adam alınmadı, Laporte sırf pas yapıyor diye alındı ama onun da savunması pek iyi değil. Oraya Bonucci-Chiellini gibi 2 güvenilir adam alıp keyfine bakacaksın, Ottamendi-Kompany ve Stones oldukça kötü stoperler.

Artık her takım bu paraları harcıyor. Geçen seneki takımın %40'ı ciddi manada çok boş oyunculardan oluşuyordu, en basit örnek City'nin geçen yılki sol beki bu yıl Başakşehir'de. Sagna futbolu bıraktı, Kolarov Roma'ya gitti. Yeni piyasada alınan oyuncular daha ucuza alınamazdı. Ancak gel gelelim en önemli mevki stopere iyi adam alınmadı, Laporte sırf pas yapıyor diye alındı ama onun da savunması pek iyi değil. Oraya Bonucci-Chiellini gibi 2 güvenilir adam alıp keyfine bakacaksın, Ottamendi-Kompany ve Stones oldukça kötü stoperler.
Mehmetciğim harcadığı paraya göre Çeyrek Final'de elenmesi başarı değildir. Özel bir hoca bu seviyelerde kendisini belli etmek zorundadır. Planlamayı yapan sonuçta PEP'di. Başkası değil, şov transferleri yerine başarı odaklı isimleri almalı idi. Ben Ctiy'e her zaman sempati ile baktım. Ta ki Arap sermayesi ile ben oldum demelerine kadar,ondan sonra takip etmeyi bile bıraktım.

Mehmetciğim harcadığı paraya göre Çeyrek Final'de elenmesi başarı değildir. Özel bir hoca bu seviyelerde kendisini belli etmek zorundadır. Planlamayı yapan sonuçta PEP'di. Başkası değil, şov transferleri yerine başarı odaklı isimleri almalı idi. Ben Ctiy'e her zaman sempati ile baktım. Ta ki Arap sermayesi ile ben oldum demelerine kadar,ondan sonra takip etmeyi bile bıraktım.
Haklılık payın var ama güncel futbol durumu bu. Muhtemelen bizde 4-5 sene içerisinde satılacağız, diğer büyük kulüplerde. Onlara da mı antipatiyle bakacaksın mesela? Pep konusuna gelecek olursak evet CL'de başarısız olduğu kesin ancak ligde o kadar bir başarılı bir yıl geçirdi ki bu durumu dengeliyor biraz. Hatayı dediğim gibi stoper almamakta yaptı.

Ulan uyuya kalmisim. Bu maci nasil kacirdim ben.

bütün önemli olaylarda uyuyorsun :LOL:

City'yi yenmenin şifresi belli artık Klopp herkese gösterdi. Önde baskı ve hızlı oyun. Tabii bunu her takım uygulayamaz city'yi devirecek kadar, ama büyük takımlar kullanacaktır. Klopp ve liverpool, City'nin yenilmez olmadığı ispatladılar bu sene yeterince. Mourinho da otursun ağlasın 10 sene önceki taktikleriyle baş edebileceğini sanıyordu.

Üst Alt