CL 18/19 3. Ön Eleme M:1 | Benfica 1-0 Fenerbahçe | MS | 7 Ağustos | beIN Sports - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CL 18/19 3. Ön Eleme M:1 | Benfica 1-0 Fenerbahçe | MS | 7 Ağustos | beIN Sports

Barış ve Elmas çok iyi topcu, elmas zaten kendini belli ediyordu da bu barış'ta da iyi kumas var. Bizim Yunus'tan 2-3 gömlek üstün gibi. Böyle oyuncular kovalamak lazım, bu sene şampiyonlar liginde en azından bir macta 11 başlamalı Yunus, özgüven kasmalı bu sene biraz

Yunus 18, Barış 21 yaşında bu detayı atlamamalısın.

Barış ve Elmas çok iyi topcu, elmas zaten kendini belli ediyordu da bu barış'ta da iyi kumas var. Bizim Yunus'tan 2-3 gömlek üstün gibi. Böyle oyuncular kovalamak lazım, bu sene şampiyonlar liginde en azından bir macta 11 başlamalı Yunus, özgüven kasmalı bu sene biraz

Yok daha neler hocam ya yunusun oynadığı topun yarısını oynayamıyolar. Hele o elif berbat üstü berbat form sergiledi bu maçta.

Giuliano’ya futbolcu yakistirmasi yapan ulkem Baris’i da yetenek kategorisinde degerlendiriyor.

Bir oyuncun alisinda verisinde yetenek sahibi olup olmadigi belli oluyor, Baris’ta bariz defolar goze batiyor. Fenerbahce’de iyi oynamayi gectim, kadroda bile tutunamayip, kariyerine Anadolu kuluplerinde devam eder.

Bu futbola bu skor Fenerbahçe açısından çok iyi. Kontrollü oyunu, savunma ağırlıklı oyunu anlarım da böyle bir geri gömülmeyi en son ne zaman görmüştüm hatırlamıyorum. Fenerbahçe forvetsiz oynadı diyor herkes ama aslında Benfica'da da bir forvet sıkıntısı vardı. Dönen bütün toplar Portekiz ekibinde kalıyor, ikili mücadeleleri onlar kazanıyor, rakip 18 civarında onlar top çeviriyor ama bitiricilik ve kale önü organizasyon bakımından onlar da hiçbir üretkenlik ortaya koyamıyorlardı. Zaten beceriksizlikten gol atacakları yoktu da savunma ve kalecinin ikramı sonucu gelen golle avantajı kaptılar. Fenerbahçe'ye şu futbolu Aykut oynatsa adamı çarmıha gererlerdi ama Cocu olunca "değişen ve gelişen Fenerbahçe" diye yutturmaya kalkıyorlar. Normalde 1-0, eleme maçlarında deplasman takımı için fena skor sayılmasa da Fenerbahçe kendi evinde Benfica'dan garanti en az 1 gol yer. Bu da 3 gol atmak zorunda olması demek ki işleri Ayew'in şapkadan tavşan çıkarmasına kaldı diyebiliriz. Eljis Elmas düz oyuncu, kendini biraz geliştirirse Anadolu takımlarında iyi bir kariyer yapar. Ama şu Altınordu'dan gelen çocuk futbol topunu bomba sanan kazmalardan değil. Top tekniği iyi bayağı sağlam, cevher var yani. Geçen sene Valbuena çoğu maça yedek başladığı için köpürüyordu Fenerliler. Ben de Valbuena'nın ilk 11 başladığı maçlarda gösterdiği performanslardan örnekler verip Aykut'un onu hamle oyuncusu olarak kullanmakta çokta haksız olmadığını savunmuştum. Alın buyurun size ilk 11'deki Valbuena, ne gibi bir farkındalık yarattı pek anlayamadık doğrusu. Guiliano'yu ben genelde tutardım ama bu maçtaki performansı rezalet ötesiydi.

Isla maçın 1.dakikasında penaltı yaptı ve kırmızı kart görmeliydi. Belki de tur orada gidecekti hakem kıyak geçti. Ama hakemin kıyakları bununla kalmadı. 20'de Hasan Ali kendisini geçip bomboş giden adamı formasından çekti indirdi kart yok, 25'te Mehmet Topal adamın kaval kemiğine vurdu gene kart yok. Hakem hele 82'de sarı göstermek için bir avantaj kesti, bıraksa Benficalılar bomboş kaleye gidecekler. Sözün özü Fenerbahçe böyle bir hakemi İstanbul'da da yakalarsa turu geçme şansı artar aksi halde zor dostum zor.

Ulan biraları hatırlamıştım bu maç için. Bugün o kadar yorgundum ki uyuya kalmışım maç başlamadan önce.

sent via GSC

Cocuya aykuta benzetenler var. Alakası yok. Fbnin futbolu geçen seneden farklı olacak bu belli. Sürekli pres yapıp hızlı atağa çıkan bir fb görürüz. Aykutun takımı pas pas pas yapıp uyutuyordu maçları. Bugün aykutun takımı olsa bukadar baskı yemezdi, daha çok pas yapardı. Cocunun sistemiyle fb anadolu maçlarında daha çok puan alır. Ama derbilerde ve güçlü rakiplere daha çok puan kaybeder.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Valbuena'yı da koşturursan 60. dakikadan sonra takım kalmaz hocam. Tudor manyağı da buna benzer bir taktik geliştirmişti.

Açıkçası çok ezik ve pasif bir Fenerbahçe vardı ve Benfica gününde değildi bitiriş noktasında bu skorun ortaya çıkmasının tek nedeni bu Fener iyi savunma filan yapmadı yani zira yapsa bile 60 dakika salt defansta beklersen ne kadar iyi olursan ol muhakkak hata yaparsın, hala şanslarının olması onlar için sevindirici ama tur adına ümitleri olması iyimser olur açıkçası. Umarım biz de Fener kadar talihli olup, aynı zamanda bu kadar ezik oyunlar oynamak zorunda kalmayız diyeceğim ama neyse.

fener bu altı üstü ayewi aldılar geçen sene ki rezil kadronun aynısı resmen.. ayew sakatlıktan dönse bile bunlar en az 3-4 topçu almadan bir bok yiyemezler...Müthiş yetenek elifi de gördük dün sıradan vasat bir adamı şişirdikçe şişiriyorlar

fener hücumda sıfırdı resmen, pozisyon bile yoktu doğru düzgün. ama allah var bu kadar baskıya rağmen kendi kalelerindede fazla pozisyon vermediler. savunma işinde başarılılar, aykuttan kalma bir kazanım sanırım bu. aynı baskıyı biz yesek dörtlük olurduk bundan eminim. işin özeti şu bu ligden herhangi bir takım şampiyonlar ligine bu kadrolarla giderse paspas olur

Valbuena'yı da koşturursan 60. dakikadan sonra takım kalmaz hocam. Tudor manyağı da buna benzer bir taktik geliştirmişti.
Fenerden, geçen seneki biz gibi lige hızlı bir giriş bekliyorym. Kimse buna şaşırmasın. Fizik olarak bizden iyler. Ama ilerleyen haftalarda düşüşe geçerler, bu tempoyu sürdürecek güçleri ve kaliteli kadroları yok.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Benficanin 1 penaltisi verilmedi.volkanin çıktığı topta faul yoktu.hakem sarı kartları çıkarmadı.benfica icin bi pozisyonda avantaja bırakmadı.hakem benficayi doğradı yani. Oyuna gelince benfica jonasi çok aradı.rafa silva oyuna girse 1-2 gol daha bulabilirlerdi fazladan.benfica 2.yari feneri ezdi resmen.ama on tarafta benficanin yeterince etkili futbolcusu yok.salvio topla çok oynadı ve gereksiz işler yaptı.fener forvetsiz gibi oynadı belki ama benfica da forvetsizdi.ferreyranin zamana ihtiyacı var.sonradan oyuna giren castillo tehlikeli bi forvet ama bencil oynadı. Ve zivkovic 2 kere bombosken top atmadilar.atsalar 2 gol bulacaklardı sag kanattan.net.

Yorumcular neden bu skora iyi diyor anlamiyorum. Deplasmanda 1-0 yenililiyorsun. Rakip ikinci maçta 1 goal atti mi 3 goal atman gerek. Kaldiki rakip Benfica, Vardar filan olsa dicem tamam 3-4 atarlar. Bunlar neyin kafasini yasiyor.

Bence deplasman golü atamadiklari icin cok dezavantajli bi skor. Maç 0-0 bitseydi dahi bence yine dezavantaj olacakti. Benfica kadiköyde en az birtane saplar bu eziklere.

Üst Alt