Claudio Taffarel Kaleci Antrenörü Olarak Galatasaray'da! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Claudio Taffarel Kaleci Antrenörü Olarak Galatasaray'da!

Cevap: Claudio Taffarel Galatasaray'da!

Taffarel dünyanın gelmiş geçmiş en iyi kalecileri arasındadır belki de.

Mondragon ile kıyaslanmaz.

Tafferel Brezilya milli takımının formasını 100 küsur kez giymiş bir kalecidir.Gelmiş geçmiş en iyi 10 kaleciden biri olarak gösterilir.Mondragon sadece iyi kalecidir.Taffarel efsanedir(Dünya çapında).Mondragon-Taffarel karşılaştırması Ferdi Elmas-Arda karşılaştırmasından bile kötü olur.Mondi Taffarelin yanında kaleci bile değildir

tarafel daha öncedemi bizde kaleci antrenörlüğü yaptı yoksa kalecilikten sonra ilk temasımı bizimle ?

Hatirladigim kadariyla ilk hagi doneminde bir aylik falan bi gelmisti. Gercekten karakteriyle,nesesiyle,ruhuyla cok olumlu bir yatirim. Zaten suan bile kaleye girse herhalde zapata kadar yemezdi. Benim izledigim en iyi kalecilerden biridir ve cok iyi kalecilerin oldugun doneme de rast geldim yas olarak.

Biz çocukken 94 Dünya Kupası'nın ardından mahalle maçlarında Taffarel'i konuşurduk.Dünya'nın en iyi kalecisi derdik.Taffarel'i sıradan bir kaleciymiş gibi gösterenler bilmeden konuşuyorlar.Taffarel büyük değil en büyük kalecilerden birisiydi.

Kaleyi hala gözüm kapalı kendisine teslim ederim. Ünal Aysal bahsettiğim çok büyük kaleci transferi Taffarel'di dese gider saygıdan elini öperim. O derece...

Taffarel, bu takımda ki çoğu oyuncudan daha teknik bir adamdı.

Bunu ben değil, Ümit Davala söylüyor.

Henry'nin kafa topları gibi toplar nasıl çıkartılır.. bizim ufukla aykuta sakın öğretme kesin kolları bacakları sakatlanır :D

Hoşgeldin :)

[video=youtube;IrqkWnYEpBQ]https://www.youtube.com/watch?v=IrqkWnYEpBQ[/video]

buyuksun be tafo

Taffarel, Türkiye'ye gelmiş en iyi kalecidir. Dünya'nın da sayılı kalecilerindendir, benim gözümde ilk 5-10'a rahatlıkla girer. Bileklerine kurban olduğumunki.

vedat ne alaka ya efsana deil bir şey değil getiriyolar altyapıya tugay ne olçak şimdi

Üst Alt