Çocuklar Duymasın - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çocuklar Duymasın

Cevap: Çocuklar Duymasın | Perşembe | 20.00

Rekor kıramaz.Reytingler ilk iki bölüm tavan yapar.Sonra düşer reytingler. :D Yakın zamanda kaldırılır bu dizi.:asd:

Cevap: Çocuklar Duymasın

Diziyi ayakta tutan birçok şey yok.Öncelike Havuç karakteri zıpırlığıyla diziyi ayakta tutan biriydi.Ancak şu haliyle pek bi zıpırlığı yok.Başka meziyetlerini çıkartmışlar ancak buna uyum sağlamamız da zaman alacak.Selami-Haluk çekişmesi de keyifle izlenirdi.O da yok.Müzeyyen-Kemal kavgası da bazen sıkıcı olsa da kötü değildi.Şimdi bunlar yok.İlk bölümde tüm yük Haluk'taydı.Ben beğendim.Ama daha düzene oturmalarına ve alışmamıza çok zaman var.

Diziyi ayakta tutan birçok şey yok.Öncelike Havuç karakteri zıpırlığıyla diziyi ayakta tutan biriydi.Ancak şu haliyle pek bi zıpırlığı yok.Başka meziyetlerini çıkartmışlar ancak buna uyum sağlamamız da zaman alacak.Selami-Haluk çekişmesi de keyifle izlenirdi.O da yok.Müzeyyen-Kemal kavgası da bazen sıkıcı olsa da kötü değildi.Şimdi bunlar yok.İlk bölümde tüm yük Haluk'taydı.Ben beğendim.Ama daha düzene oturmalarına ve alışmamıza çok zaman var.
Evet,yeni birşeyler bulmaları lazım.

Haluk, Hüseyin ve Sükrü gerisini at cöpe.

Bence bu tür diziler toplumumuzun ekseriyyetinin kültürünü hiçte yansıtmıyor Havuç içkili mekanlarda geziyor neden ? Kızı erkeklerle tatile gidiyor Annesi kızını Babasına karşı savunuyor ve Babasının geri kafalı olduğu vurgusu yapılıyor. Kaçta kaçımız kızının erkeklerle tatile gitmesini önemsemez. Kaçta kaçımız oğlumuzun bu yaşta eve alkollü gelmesini önemsemez. Bence belli mahfillerin bu tür dizilere komiklik katarak seyirciyi ekran başına çekmek ve rol modelimizin bunlar olduğu kavramını belleklere yerleştirmektir Örneğin Lise dizileri o kızların hali ne öğle nerdeyse iç çamaşırları gözükecek, aşırı derecede alkol tüketimi,erkeklerle dost hayatı gibi yaşamak bunlar hiç de toplumumzun kabullenmesi gereken durumlardır.

İmdat!

Ahlakımızı bozuyor bu dizi.

Kızlarımızı sürtük gibi gösteriyor.

Kapatın.

Çocuklar Duymasın izleme, izlettirme!

Bence bu tür diziler toplumumuzun ekseriyyetinin kültürünü hiçte yansıtmıyor Havuç içkili mekanlarda geziyor neden ? Kızı erkeklerle tatile gidiyor Annesi kızını Babasına karşı savunuyor ve Babasının geri kafalı olduğu vurgusu yapılıyor. Kaçta kaçımız kızının erkeklerle tatile gitmesini önemsemez. Kaçta kaçımız oğlumuzun bu yaşta eve alkollü gelmesini önemsemez. Bence belli mahfillerin bu tür dizilere komiklik katarak seyirciyi ekran başına çekmek ve rol modelimizin bunlar olduğu kavramını belleklere yerleştirmektir Örneğin Lise dizileri o kızların hali ne öğle nerdeyse iç çamaşırları gözükecek, aşırı derecede alkol tüketimi,erkeklerle dost hayatı gibi yaşamak bunlar hiç de toplumumzun kabullenmesi gereken durumlardır.

Kusura bakma da sen hayatını Tvlerdeki dizilere göre yaşamak istiyorsan(veya tam tersi), sende sorun vardır o zaman.Hem beğenmiyorsan izlemezsin ne var ki bunda.Git Flash Tv veya Samanyolu Tv izle.

adam haklı, Türk aile yapısına ters bunlar fakat yaşayanlar da çok değil zaten.

Kusura bakma da sen hayatını Tvlerdeki dizilere göre yaşamak istiyorsan(veya tam tersi), sende sorun vardır o zaman.Hem beğenmiyorsan izlemezsin ne var ki bunda.Git Flash Tv veya Samanyolu Tv izle.

Beni etkilemez bu diziler ama cahil toplumu etkilediğini düşünüyorum. Ayrıca ben bu tür hayat yaşayanları eleştirmiyorum herkesin namus kavramı görecelidir seninde öyle olabilir. Benim üzüldüğüm bütün dizilerin böyle olduğu maksata dikkat çekmek istiyorum yoksa banane dizilerden fazla da izlememem izlersemde gizli kalmış maksatları anlamaya çalışırım sabetaycıların çok iyi çalıştığını görüyorum.

Şu Türk Aile Yapısı denen zırva nedir bileniniz var mı?

Tanrılar vahiyle mi indiriyor bu yapı(!)nın kurallarını?

Hangi sözleşmede geçiyor?

Benim yapıma uymayın deyin olsun bitsin.

Kim ne hakla bir halkı genelleyebilir?

yukarıda arkadaşın örnek vermiş olduğu durumlar genelde yaşanmaz, yaşansada hoş karşılanmaz tabi bu göreceli birşeydir ama genelde bu tür durumlar yaşanmaz ailelerde bunada Türk aile yapısı denir kabul etsende etmesende böyle bir yapı vardır, avrupada tamamen tersidir o ayrı, genelleme yapmıyorum zaten ama çoğunlukdan bahsettiğim için Türk aile yapısı dedim, bu kuralları genelde din ve ahlak anlayışı belirliyor.sorun yok, kimse kimseye zorla birşey dayatmıyor yada yasaklamıyor dileyen istediği gibi yaşar.

Ya kardeşim biz kimseyi genellemiyoruz çoğunluktan bahsediyoruz ayrıca çoğunlukçuluk değil çoğulculuk önemli bence seninde fikirlerine yaşantına saygı duyarım. Sende bana katılma olurmu ama çoğunluk benim fikirlerimle örtüşüyor.

Üst Alt