Coentrao'ya 3.6 Milyon Euro! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
tumblr_oljyoak80U1rbe3e3o1_400.gif

ywa he he

30 küsür yaşındaki Ujfaluji'ye verilmez doğru ama sen bu kalitede bir stoperi 26-27 yaşlarında getirebilirsen gayet tabi verilebilir.

Benfica'nın 4 stoperi Jardel, Lisandro Lopez, Lindelöf ve Luisão. Luisão 1.5m euro, Lisandro Lopez 1 milyon euro, Jardel kaç para alıyor bilmiyorum. Lindelöf de yılda 200bin euro alıyordu, Man Utd talip olunca yeni sözleşme yaptılar o da heralde 1.5 milyon alıyordur en çok, Man Utd'a da bonservis için 50 milyon euro fiyat çektiler.

Bunlar nasıl buluyorsa sen de git bul. Premier ligden Fransa liginin tepesindeki takımlardan oyuncu almaya çalışma, git Monaco Lyon nerden oyuncu buluyorsa ordan bak.

Senin vermeye çalıştığın maaşları en iyi stoperler alıyor Juventus'ta Bayern'de filan. Galatasaray (ve Türkiye'deki takımlar) bu maaşları vericek ekonomisi olan kulüpler değiller.

Sen gidip 2 milyondan fazla para almaması gereken Sneijder'e 4.5, 1 milyondan fazla almaması gereken selcuka 2.75m, 1.5 milyondan fazla almaması gereken Muslera'da 3.5m gibi paralar verirsen 8 milyon bonservisle alabileceğin düzgün bi brezilyalı stoperi Fiorentina'ya kaptırırsın. Fiorentina o herife şimdi yılda 700bin-1 milyon filan maaş vericek.

Onun yerine gidip Chedjou'ya 2.2m veriyorsun.

Sneijder'in geçmişteki ismini çıkar, ismi Toby olsun mesela onun (Tobias), Toby yılda 4.5 milyon karşılığında ne veriyor Galatasaray'a? Maç başına gol/asist hesabı yaparsak zamanında Fener'de 2.5 milyona oynayan Alex kadar verim aldık mı biz Toby'den? Veya Talisca mesela, herifin Benfica'dan aldığı maaş 2.5 milyon.

Ujfalusi güzel de Benfica'nın Monaco'nun yaptıklarını yapmak için Ujfalusi gibi adama yılda 3.6m vermek gerekmiyor. Biz ne yapıyoruz bu senede 3-5 milyon verdiğimiz adamlarla, onu söylesene?

Sneijder'e 4.5 milyon veriyorsam o Sneijder bana Kevin De Bruyne kadar katkı verecek, Kevin de Bruyne alıyor senede 4.6m

Cevabı biliyorum, Sneijder gibi adamları Türkiye'ye getirmek zor. Gelmesin kardeşim, adamdan yılda 2 milyon maaş alan adam kadar verim alıyorsak 2 milyon maaşlık adam alalım.

Coentrao'ya yılda 3.6 milyon vereceklermiş. Alex Sandro var Juventus'ta, dünyanın en iyi 3-4 solbekinden biri, yılda net 2.8m alıyor herif.

Ha Alex Sandro'yu Juventus'tan getirmek imkansız. Juventus'tan getirme sen de. Porto Santos'tan 9.6 milyon bonservisle aldı yılda 600bin euro maaşla oynattı. 600BIN, sonra da 25 milyona Juventus'a sattı. Porto yılda oyuncularına bizim verdiğimiz parayı verseydi babayı verebilirdi o 9.6 milyon bonservisi, kapı kapı kiralık oyuncu arıyor olurdu şimdi.

Gerzekistan burası vallahi diyorum.

Son düzenleme:
Benfica'nın 4 stoperi Jardel, Lisandro Lopez, Lindelöf ve Luisão. Luisão 1.5m euro, Lisandro Lopez 1 milyon euro, Jardel kaç para alıyor bilmiyorum. Lindelöf de yılda 200bin euro alıyordu, Man Utd talip olunca yeni sözleşme yaptılar o da heralde 1.5 milyon alıyordur en çok, Man Utd'a da bonservis için 50 milyon euro fiyat çektiler.

Bunlar nasıl buluyorsa sen de git bul. Premier ligden Fransa liginin tepesindeki takımlardan oyuncu almaya çalışma, git Monaco Lyon nerden oyuncu buluyorsa ordan bak.

Senin vermeye çalıştığın maaşları en iyi stoperler alıyor Juventus'ta Bayern'de filan. Galatasaray (ve Türkiye'deki takımlar) bu maaşları vericek ekonomisi olan kulüpler değiller.

Sen gidip 2 milyondan fazla para almaması gereken Sneijder'e 4.5, 1 milyondan fazla almaması gereken selcuka 2.75m, 1.5 milyondan fazla almaması gereken Muslera'da 3.5m gibi paralar verirsen 8 milyon bonservisle alabileceğin düzgün bi brezilyalı stoperi Fiorentina'ya kaptırırsın. Fiorentina o herife şimdi yılda 700bin-1 milyon filan maaş vericek.

Onun yerine gidip Chedjou'ya 2.2m veriyorsun.

Sneijder'in geçmişteki ismini çıkar, ismi Toby olsun mesela onun (Tobias), Toby yılda 4.5 milyon karşılığında ne veriyor Galatasaray'a? Maç başına gol/asist hesabı yaparsak zamanında Fener'de 2.5 milyona oynayan Alex kadar verim aldık mı biz Toby'den? Veya Talisca mesela, herifin Benfica'dan aldığı maaş 2.5 milyon.

Ujfalusi güzel de Benfica'nın Monaco'nun yaptıklarını yapmak için Ujfalusi gibi adama yılda 3.6m vermek gerekmiyor. Biz ne yapıyoruz bu senede 3-5 milyon verdiğimiz adamlarla, onu söylesene?

Sneijder'e 4.5 milyon veriyorsam o Sneijder bana Kevin De Bruyne kadar katkı verecek, Kevin de Bruyne alıyor senede 4.6m

Cevabı biliyorum, Sneijder gibi adamları Türkiye'ye getirmek zor. Gelmesin kardeşim, adamdan yılda 2 milyon maaş alan adam kadar verim alıyorsak 2 milyon maaşlık adam alalım.

Coentrao'ya yılda 3.6 milyon vereceklermiş. Alex Sandro var Juventus'ta, dünyanın en iyi 3-4 solbekinden biri, yılda net 2.8m alıyor herif.

Ha Alex Sandro'yu Juventus'tan getirmek imkansız. Juventus'tan getirme sen de. Porto Santos'tan 9.6 milyon bonservisle aldı yılda 600bin euro maaşla oynattı. 600BIN, sonra da 25 milyona Juventus'a sattı. Porto yılda oyuncularına bizim verdiğimiz parayı verseydi babayı verebilirdi o 9.6 milyon bonservisi, kapı kapı kiralık oyuncu arıyor olurdu şimdi.

Gerzekistan burası vallahi diyorum.
Boldladığım yere kadar okudum. Gerisini okumaya gerek görmedim.

Hani o cümleyi kuran insanla futbol konuşmak istemem ama bu seferlik yazayım. Okuduğum yere kadar olan bölümde dediğin de haklı olabilirsin belki ama alındığında direkt olarak Popescu veya Ujfaluji etkisi yaratacak, çıktığı ilk maçında 40 yıllık Galatasaraylı gibi oynayacak lider karakterde bir stopere veririm ben o parayı. Sonuç olarak Premier Leauge veya La Liga'da oynamıyoruz. Serdar Aziz ve Ahmet Çalık denen iki tane garabet oyuncu alacağına bir tane avrupa kalitesinde adam bulacaksın ve bu garabetlere vereceğin parayı ona basıp alacaksın. Millet oyuncuyu buluyor diyorsun da bizim öyle bir sistemimiz var mı? Onlar gibi kaliteli bir scout ekibimiz var mı? Olsaydı bu durumda olmazdık zaten. Olduğunu bilsem ben de farklı konuşurum o kadar para vermeyin gerek yok derim ama şu an gerçeğimiz bu değil. Ülkenin şartları da malum. Terörü, darbesi eksik olmuyor. Yurt dışında oluşan imajımız hiç iyi değil. Bak ben bunu 30 küsür değil 26-27 yaşındaki bir oyuncu için söylüyorum. Aldığında defansını toparlayacak ve bize en az 5 sene stoper sıkıntısı yaşatmayacak kalitede bir oyuncudan bahsediyorum. Sonuç olarak bizim scoutların bulabildiği adam Lionel Carole gibi vasat bir oyuncu.

Her şeyden evvel bazı pozisyonlar vardır ki takım için kilit pozisyonlardır. Kaleci, lider stoper, Melo tipi savaşçı ve ayağı düzgün lider orta saha, 10 numara(Sistem gerektiriyorsa) ve Drogba tipi Hakan Şükür tipi komple santrafor. Bu dediğim pozisyonlardaki oyuncular bir takımın omurgasıdır. Omurgan kuvvetli ise bir şekilde başarı yakalarsın. 96-2000 ve 2011-2015 yılları arasında gelen başarıların asıl mimarı işte bu omurgadır ve ben bu omurga görevini görebilecek kalitede oyuncuya 3-3,5 milyon avro maaş veririm. Diğer bölgelerdeki oyunculara 2 milyon avrodan fazla maaş vermem. Bu benim görüşümdür. İşte bu omurga kabul edilen pozisyonlara gereken oyuncu pahalı ve marka bir oyuncu olabilir. Diğer pozisyonlar ise minimum maliyetli scout transferleri ile halledilmelidir lakin kulüp yönetimi olarak bu zekaya henüz ulaşamadık.

Her ne kadar koca bir sezonu sakat geçirmiş bir oyuncu olsada hala piyasası olan bir oyuncu. Bu adamı 5M € bonservis bedeliyle alabileceğimizi düşünmüyorum.

Boldladığım yere kadar okudum. Gerisini okumaya gerek görmedim.

Hani o cümleyi kuran insanla futbol konuşmak istemem ama bu seferlik yazayım.

Ben de buraya kadar okudum, daha sonrasını okumadım. Ne yazacağını biliyorum, şöyle şöyle adama verilir vs vs.

Yılda 3.5 milyon verilsin dediğin Muslera'dan daha iyisi Benfica kalesinde oynuyor yılda 5 milyon brüt maaşa (2.5 net), 30-40 milyon bonservis konuşuluyor. Gidersin Benfica gibi bulursun 500bin euro bonservisle aldılar. Real Madrid kalesindeki Keylor Navas yılda 2 milyon net maaşla oynuyor, karşısında futbolu bırakmış Wagner Love Cenk filan yok Messi'ye Neymar'a ve o seviye adamlara karşı oynuyor herif ligde.

Kulübün olmayan parasını saçmaya devam. 2 sene sonra Avrupa'dan ceza almamız engellenmelidir diye konuşacaksınız. O ceza engellenmeyecek. Yapılan her işbilmezliğin ve bile bile yapılan hatanın cezası olacak bu hayatta.

Ben de bıktım artık 1.5-2m anca edecek adamlara 3-5 milyonlar verilmesinden. 3.6 milyon Euro'ya oynayan bek sayısı muhtemelen 10'u geçmez, biz gidip kariyeri hızla düşüşte olan bi adama bunu verip bi de Avrupa'da başarı bekleyeceğiz öyle mi? Gelmiyorsa gelmesin, git yükselişte olan, potansiyeli olan genç bi oyuncu al.

Muslera 25-26 yaslarindaydi, piyasasinin zirvesindeydi. Kaleci icin genc bir yasta Dünya Kupasinda ücüncü olmus, Italya liginde Lazio icin oynayan bir kaleci. Performansi bir yana, bu tamamen piyasaya bakar, o dönem piyasasi en yüksek dönemiydi. Yillik 2 Milyon avro, Cana arti 6 Milyon avroya transfer ettik. Ondan sonra piyasasi bir daha yükselmedi. Hatta geriledi, biz ise zam yaptik, daha dogrusu yapmak zorunda kaldik. Cünkü Sneijder ve Drogba transferinden sonra takimin salary havuzu sisti. Herkes basladi, o bunu aliyorsa bende sampiyon yaptim bunu isterim, diye. Ve hepside aldi.

Bunu öngeremeyen, yöneticilik becerisiksizligidir.

Son düzenleme:
Üst Alt