Cübbeli Ahmet Hoca Tutuklandı ! Tutuklanma Nedeni? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cübbeli Ahmet Hoca Tutuklandı ! Tutuklanma Nedeni?

Cevap: Cübbeli Ahmet Hoca Tutuklandı ! Tutuklanma Nedeni?

Hoca derlerdi birde buna. Hicbir zaman inanmamisimdir buna zaten.

bazı kesimlere karşı yayınladığı reddiyeler buna sebep oldu

videonun montajlı olması kuvvetle muhtemel

aman ha dokunan_yanar

Yanlış anlaşılmasın ama din kisvesi altında türlü türlü işler yapıp sonra bu şekilde ortaya çıkanlara artık hiç şaşırmıyorum.

Sadece Türkiye için de değil dünya genelinde din bazı şeyleri örtbas etmek için kullanılan bir perde oldu.

la iyi götürmüş malı ama hea videosunu izledimde yarıldım :D

koysammı burayada :coffee:

Insanlar ne zaman inandiklari dinin kitaplarini okuyup ( ki bu cok ønemli onlarca inanan okumadigi bir kitaba inaniyor ) biraz da ona uyup araya olur olmadik aracilari almadan dine adayacaklar kendilerini merak ediyorum.

Yok hayir gecen birisi ile konustum Iranli idi sanirsam cok ilginc seyler søyledi. Mesala hadislerin oldugu kulliyat varmis yani derlemisler diyorki hadisler birbirleri ile celisiyor sirf abdest almak icin bile. Mesala normalde søylenen 3-4 sey abdest icin hafif suyla kollari ayaklari yika basina suyu sur gibi ( tam hatirlamiyorum da ) fakat birisi birsey eklemis digeri birseyi cikartmis hadislerde abdest icin vs. vs. ve insanlarin cogu namaz kilarken søyledikleri duanin anlamini bilmiyor. Ciddi ciddi bu aracilar ve kendi dilinde anlamini bilmemek falan benim anlamadigim seyler. Yani inandiklari kitabi ya da namazda okuduklari seylerin anlamini bilmiyor cogu kisi. Acip okuyun kitabinizi direk anladiginiz bir dilde. Cubbeliymis Cubbesizmis insanlari kandirip duygularini sømuruyorlar insanlarin.

Sonra da bøyle pislikleri cikiyor ortaya. Zaten yesil sermaye denen birsey var sinir tanimiyorlar birileri zenginlesirken normal insanlarin sirtindan normal insanlar gene køtu sartlarda yasiyor.

Insanlar ne zaman inandiklari dinin kitaplarini okuyup ( ki bu cok ønemli onlarca inanan okumadigi bir kitaba inaniyor ) biraz da ona uyup araya olur olmadik aracilari almadan dine adayacaklar kendilerini merak ediyorum.

Yok hayir gecen birisi ile konustum Iranli idi sanirsam cok ilginc seyler søyledi. Mesala hadislerin oldugu kulliyat varmis yani derlemisler diyorki hadisler birbirleri ile celisiyor sirf abdest almak icin bile. Mesala normalde søylenen 3-4 sey abdest icin hafif suyla kollari ayaklari yika basina suyu sur gibi ( tam hatirlamiyorum da ) fakat birisi birsey eklemis digeri birseyi cikartmis hadislerde abdest icin vs. vs. ve insanlarin cogu namaz kilarken søyledikleri duanin anlamini bilmiyor. Ciddi ciddi bu aracilar ve kendi dilinde anlamini bilmemek falan benim anlamadigim seyler. Yani inandiklari kitabi ya da namazda okuduklari seylerin anlamini bilmiyor cogu kisi. Acip okuyun kitabinizi direk anladiginiz bir dilde. Cubbeliymis Cubbesizmis insanlari kandirip duygularini sømuruyorlar insanlarin.

Sonra da bøyle pislikleri cikiyor ortaya. Zaten yesil sermaye denen birsey var sinir tanimiyorlar birileri zenginlesirken normal insanlarin sirtindan normal insanlar gene køtu sartlarda yasiyor.

Cahil insanları bosver. Cahilligi fırsat bilen cahilin pesinden giden cahilleri tam bosver. Bu konuda soyleyebilecegim bu.

ben de geçenlerde bunu düşündüm

kuranı zaten türkçe okuyorum

arapça okumayı zorlamalarla öğrensem de gerek görmediğim için unuttum

namazı arapça kılıyoruz

namaz nedir ?

en basit haliyle yaratıcının çağrısına karşılık vermek huzuruna çıkmak ve ona çeşitli dualar okumak güzel sözler söylemek

ama biz arapça hızlı bi şekilde anlamadığımız şeyleri okuyup kaçılacak bir şey olarak görüyoruz namazı

ayrıca namaz kılanlar bilir -beynimiz çok yönlü bir organ olduğu için- namaz içinde sürekli aklımıza gün içindeki olaylar falan gelir anlamsızca kılarız namazı

ben artık şunu yapıyorum ve bütün namaz kılanlara tavsiyemdir

namazda okuduğunuz herşeyin türkçe manasını öğrenin

sonra beynimiz arapçasını zaten otomatikman okurken diğer kısımla da türkçesini düşünün

bakın bakalım o namaz nası huzur veren nasıl güzel bir işe dönüşecek

bu sadece bir tavsiyedir isteyen dener isteyen denemez ama cevap yazmasın lütfen kimse

sonra adımız "her konuyu dine getirene" çıkıyo

Üst Alt