Cumhuriyet'imizin 89. Yılı Kutlu Olsun - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cumhuriyet'imizin 89. Yılı Kutlu Olsun

Cevap: Cumhuriyet'imizin 89. Yılı Kutlu Olsun

akşam haberleri izledim içim cızladı, bi yandan da bastım küfürü. insanlar ellerinde bayraklar çelenk koyma törenlerine katılmak istiyorlar. polis set çekmiş vatandaşı alana sokmuyor. polisle vatandaş itişip kakışıyor.

kardeşim bu insanlar bölücü değil terörist değil, ellerindeki TÜRK bayrağı neyin yasağı bu. siz kime neyi yasaklıyorsunuz.

nefret ediyorum bu zihniyetten. çekin ellerinizi milli bayramlarımızdan. bırakın insanlar kutlasın yürüsün. neyin derdindesiniz.

kimi kimden koruyorsunuz?

Yine olay siyasete gidecek ama demedende duramıyorum be arkadaş..

[h=5]Pkk'lıysan Habur'dan gelip Turkiye'ye girebilirsin, ajansan Suriye'den gelip Turkiye'ye girebilirsin ama Türk vatandaşıysan 80 ilimizden otobüse binip Ankara'ya gidemezsin!!

Esad'a demokrasi dersi vermeye kalkanlar; şuan'da kendi halklarına zulüm ediyorlar. Seyahat özgürlüğü anayasal haktır, engellenemez![/h]

Bir millet kendi yönetim şekli olan Cumhuriyetin kuruluş yılını kutluyamıyorsa lanet olsun diyorum izin vermiyenlere ve zihniyetlere.

Yine olay siyasete gidecek ama demedende duramıyorum be arkadaş..

[h=5]Pkk'lıysan Habur'dan gelip Turkiye'ye girebilirsin, ajansan Suriye'den gelip Turkiye'ye girebilirsin ama Türk vatandaşıysan 80 ilimizden otobüse binip Ankara'ya gidemezsin!!

Esad'a demokrasi dersi vermeye kalkanlar; şuan'da kendi halklarına zulüm ediyorlar. Seyahat özgürlüğü anayasal haktır, engellenemez![/h]

Bir millet kendi yönetim şekli olan Cumhuriyetin kuruluş yılını kutluyamıyorsa lanet olsun diyorum izin vermiyenlere ve zihniyetlere.

durum zaten tamamen siyasi. lanet olsun her boku siyasete alet ediyolar bari şu 29 ekimden, 30 ağustostan ellerini çeksinler.

ne demektir ya insanların seyahat özgürlüğünü kısıtlamak.

adamın elindeki TÜRK bayrağı, dilindeki ATATÜRK diye provokatör muamelesi görüyor.

ben izmirliyim izmirdeyim bu tür sıkıntılara sadece uzaktan şahit oluyorum ama başka bi ilde olsaydım heralde şimdiye kadar çoktan fişlemişlerdi beni.

29 ekimi bekleyemedik ailecek 10 gün önce astık bayrağımızı. kutlamalara 10 gün önce başladık.

durum zaten tamamen siyasi. lanet olsun her boku siyasete alet ediyolar bari şu 29 ekimden, 30 ağustostan ellerini çeksinler.

ne demektir ya insanların seyahat özgürlüğünü kısıtlamak.

adamın elindeki TÜRK bayrağı, dilindeki ATATÜRK diye provokatör muamelesi görüyor.

ben izmirliyim izmirdeyim bu tür sıkıntılara sadece uzaktan şahit oluyorum ama başka bi ilde olsaydım heralde şimdiye kadar çoktan fişlemişlerdi beni.

29 ekimi bekleyemedik ailecek 10 gün önce astık bayrağımızı. kutlamalara 10 gün önce başladık.

Nu mutlu İzmir"li olmak.. İzmirli olanları ayrıcalıklı görüyorum şahsen.. Böyle manevi değerlere çok iyi sahip çıkıp iyi bir şekilde örgütleniyolar..

Bizde İstanbulda müptezellerle uğraşıyoruz.Kahretsin..

Ülke nereye gidiyor teröristler haburdan giriyor ülkemiz insanı Cuhmuriyetimizi kutlaması için ankara'ya gitmesi engelleniyor :eek:

Merak ediyorum su forumda gordugum okudugum cogu renktas bana CHP sempatizani gibi geliyorda, 50% i nerden aldi bu AKP?

Ha bide su var... Son 10 yilda Ulkenin kalkinmasi felan ondan onceki 80 yila fark atmis.. Her bakimdan...

Kimse uzerine alinmasin hatta alinirsa bende alinirim :D simdiki soyledigimden ama NANKOR bi milletiz...

Haa ben AKP li degilim MHPliyim Ulkucuyum ama su Devlet Bahceli basa gecti geceli paydos.. Al KeMALi vur Danaya...

Merhum Muhsin Yazicioglu olacaktiki goreydiniZ ( Allah rahmet eylesin)

Nu mutlu İzmir"li olmak.. İzmirli olanları ayrıcalıklı görüyorum şahsen.. Böyle manevi değerlere çok iyi sahip çıkıp iyi bir şekilde örgütleniyolar..

Bizde İstanbulda müptezellerle uğraşıyoruz.Kahretsin..

Ne Mutlu TURKUM diyene renktas... İzmir İstanbul Yozgat Kayseri Kars Agri Urfa Diyarbakir... Fark etmez... Hepinizin Bayramini kutlarim...

Bu arada ic catisma cikarmaya calisiyor adamlar zamaninda sag sol gibi, yag surmeyelim ekmeklerine... Bu ulku sagiyla soluyla dindar kesimiyle laik kesimiyle Turkuyle Kurduyle Laziyla Alevisiyle Sunnisiyle guzel... Oyunlara gelmeyelim :tiphat:

Değiştirmek için türlü bahaneler buldukları cumhuriyetimizin 89. yılı kutlu olsun.

Isteyen istedigi sekilde kutlar. Kimileri kutlamak istiyorsa Ankara'da kutlanmali engel cikartilmamali. Bunu siyasi showa da donusturebilirler. Demokratik bir ulkeysen engellemeyeceksin. Herkes otoritenin istedigi sekilde ve tarzda kutlamak zorunda degil, isteyen bunu siyasi muhalefete de cevirebilir. Kimse de ceviremezsiniz yapamazsiniz diyemez. Derse demokrasi de problem vardir.

demokrasi ? tr ? tr ? demokrasi ?

haıhaııahahahahahahaaah good one Olsen

Tutarli olmak onemli Filistin sorununda da yapilan eylemler eminimki Filistin sorununun cok daha otesine gecip dini ve siyasi anlamda bircok mesaj iceriyordur, seriat talebine bile kayan ya da o sistemi yucelten bir eyleme burunuyordur bazi yerlerde. Ayni mantik. Birisini engelleyip digerini engellemezsen ne de olsa bizden diye orda o zaman otoriterlik vardir. Zaten demokrasi de cogunlugun her istedigini yapmasi degildir, siyasi olsun, dini olsun, hatta farkli ulustan olsun onlara ne kadar yasam alani sundugun ne kadar ozgurluk alani sundugunla alakalidir.

İlla ki bunu propaganda olarak kullanmaya çalışanlar olacaktır o ayrı .. Ama 89 yıl geçmiş ilk defa kutlamalar için böyle bir rezillik oluyor..

Bırak adam istediğini yapsın.. Ülkeni mi bölüyor ? Hükümeti tehdit mi ediyor ? Vatanına , bayrağına saygısızlık mı yapıyor ?

Hayır.

Sadece Bu bu ülkenin yönetim şekli olan Cumhuriyetin Kuruluş yılını çoşkuyla kutluyor.. Sen sevmiyor olabilirsin , bende seni sevmiyorum..Ama kabul edeceksin ..

Benim seni ettiğim gibi..

Ey yükselen yeni nesil; İstikbal sizsiniz, CUMHURİYETİ biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz...

Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu ülke için canını vermiş, kendi çıkarlarını değil gelecek nesilleri düşünen bir ecdanın torunları olarak; istiklal savaşlarında onurlu bir mücadele veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve şükranla dualarla anıyorum.

Cumhuriyetimizin 89. yılı kutlu olsun. Nice 898989898989 yıllara.

Üst Alt