D Grubu M:1 | Türkiye 0-1 Hırvatistan | M.S | 12 Haziran - Sayfa 86 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

D Grubu M:1 | Türkiye 0-1 Hırvatistan | M.S | 12 Haziran

Hakan 10 numara pozisyonunda oynasa emre volkan kanatları ile ilerde yunus oynamalı çek ve hırvat maçlarını kesinlikle böyle oynamalıydık.. Pas oyunu oynayacaz diye 4 tane aynı tip oyuncuyu orta sahada toplamanın mantığı yok bana göre bu artı 2 bekin çok formsuz sabaha kadar oynansa gol atamazdık

bireysel oyuncularda rezil olanlar vardı ama oyun olarakta takım olarakta ciddi rezildik

başı kesik tavuk gibi oynuyoruz kaos futbolu bu tarz teknik takımlara sökmüyor

o kadar yazilacak sey var ki nereden baslayayim bilemedim.

neyse deneyelim.

1. hirvatlarla siklet farki oldugu cok acik. adamlar bizden cok daha iyi takimlar ve cok daha iyi bireysel yetenekleri var.

2. macin 4-1 veya 5-1 filan bitmesi lazimdi. 1-0 bitmesi mucizedir.

3. hakem harika mac yonetti. hakeme laf etmek sacmalik. artik bu ezik zihniyetten kurtulmamiz lazim.

4. hirvatlar cirkeflik yapiyormus, yatiyormus, vs. tamamen sacmalik. biz onde olsak aynisini biz yapacaktik. geciniz bu isleri. sonucta cirkefligin kitabini yazmis tonla adam var kadroda (caner, volkan, gg, vs).

5. maalesef adam kayirma ve evlatci zihniyeti buradada devam ediyor. sen en iyi stoperin omer toprak'i cagirma, emre mor ile turkiyenin en iyi kanadi olan sinan gumusu cagirma, ondan sonra tonla pozisyon ver, topu iki metre ileri tasiyama.

6. takimda bir tane on libero var (cok iyi degil ama takimin acik ara en iyi on liberosu - mehmet topal) ve sen gidiyorsun bu adami stoper oynatiyorsun.

7. orta sahada ozan obezini oynatiyorsun. adam 90 dakika sacini duzeltiyor.

8. kurulan ilk 11 yine artik klasiklesen adam kayirma ve evlatci zihniyetinden olusan ilk 11. ne isi var ozanin ardanin (bu haliyle - sahada yuruyecek hali yok).

9. mac taktik hatalariyla dolu. yanlis 11, yanlis degisiklikler, vs.

10. hoca hala cikmis ilk yari iyi oynadik diyor. gercekten inanilir gibi degil.

daha soyleyecek cok sey var ama ben yoruldum yazmaktan.

Yedeklere bakin:

Emre Mor
Nuri Sahin
Yunus Malli

Bunlar net 11 oyuncusu ama iste futbolu bu kadar becerebiliyoruz iste.

bunun uzerine daha kadroya alinmayan omer toprak, sinan gumus, kerim frei, gokhan tore, vs. gibi adamlar var ama hala volkan sen, ozan tufan gibi beyinsiz adamlar cagiriliyor ve oynatiliyor.

ne zaman bu adam kayiran evlatci zihniyetinden kutulursak o zaman bu ulkede futbol ilerleyecektir.

Üst Alt