# Daley Blind | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Daley Blind

s_12282_610_2012_2.jpg

mevkii, Önlibero - Sol Bek, Stoper

Doğum tarihi: 9 Mar 1990

Doğduğu yer: Amsterdam Hollanda

Boyu: 1,80 m

Uyruğu: Hollanda

Ayak: sol ayak

Sözleşme bitiş :: 30.06.2016

BONSERVIS: 6,320,000 €

TABIKI KULUBU

306px-Ajax_Amsterdam.svg.png

SAKIN OLUN ALAK DEMIYOM AMA AJAXIMIZIN REKLAMINIDA YAPMAYAK MI YANI. ZATEN ALAMAYIZ

telles'ten daha cok yonlu, efektif bi oyuncu. melo sakatlanirsa tellesi onliberoya alamazsin, ama bunu alabilin

Recep Daley vasat bir oyuncu. Dunya kupasinda siritmadigina bakma, butun Hollanda neden Daley sol bek diye hayiflaniyordu. Cok ozel bir oyuncu degil Kuyt'un sol bek hali..

Kendisini muthis gelistirdi Daley Blind. Lakin bu kadar, daha fazlasink veremez.

Pozisyon bilgisi her Hollandali vasat ustu oyuncusu gibi muthis.

Recep Daley vasat bir oyuncu. Dunya kupasinda siritmadigina bakma, butun Hollanda neden Daley sol bek diye hayiflaniyordu. Cok ozel bir oyuncu degil Kuyt'un sol bek hali..

Kendisini muthis gelistirdi Daley Blind. Lakin bu kadar, daha fazlasink veremez.

Pozisyon bilgisi her Hollandali vasat ustu oyuncusu gibi muthis.

saygi duydum sana

ama bence tellesten daha kullanisli

saygi duydum sana

ama bence tellesten daha kullanisli

Dogru daha kullanisli, orta saha da oynayabiliyor :D Saka bir yana, Telles parasina alinir.

Daley Blind 2 sene once Ajax'ta gelecegi belli olmayan oyuncuydu. Kiralik gitti 1 sene sonra geri dondu, F.de Boer uzerinde titredi. Sonra ortaya bugun ku Blind ortaya cikti. Babasi da F.de Boer'un yardimcisi...

Yani Telles'in yasindayken, Telles'in yarisi kadar iyi degildi.

F.de Boer pozisyon bilgisi manyagi bir antrenor oldugu icin taktik ve saha yayilma, pozisyon alma konusunda Blind kendini cok gelistirdi.

Telles'de ayni yoldan gecmeli, hucuma daha etkili cikmasini ogrendigi ve pozisyon alma konusunda ust duzey oldugu an izlemeye doyamayiz.

Bir de Hollandali Daryl Janmaat'i alici gozuyle, dikkatlice izle. Milli takimda sagbek, onu almaliyiz.

Hollandali oyunculari almamiz cok ama cok zor. Wesley Sneijder tamamen ayri bir konu buna girmiyelim. Sizlere söyle diyeyim Hollandada Türkiye futbolu ligi milli takimi 3cü sinif takim lig gibi görülüyor. Galatasaray elbet büyük takim olarak kabul edilir ama asla Avrupanin Devleri arasinda kabul etmezler.

Bunun en büyük nedenlerinden biri elbette yüksek ücretler ödiyerek aldigimiz oyunculardan dolayi ve bununla birlikte Arda Turan haric Türkiyede dogmus veya Türkiye liginden cikmis hic bir genc oyuncumuzun birakin Dev takimlarda orta captaki takimlarda bile oynamamasi.

Blind, Depay gibi genc oyunculari almamiz bugünki Türk futbolun durumu ile imkansiz dir olursada C.Ronaldo transfer etmekten zordur bence.

Dogru daha kullanisli, orta saha da oynayabiliyor :D Saka bir yana, Telles parasina alinir.

Daley Blind 2 sene once Ajax'ta gelecegi belli olmayan oyuncuydu. Kiralik gitti 1 sene sonra geri dondu, F.de Boer uzerinde titredi. Sonra ortaya bugun ku Blind ortaya cikti. Babasi da F.de Boer'un yardimcisi...

Yani Telles'in yasindayken, Telles'in yarisi kadar iyi degildi.

F.de Boer pozisyon bilgisi manyagi bir antrenor oldugu icin taktik ve saha yayilma, pozisyon alma konusunda Blind kendini cok gelistirdi.

Telles'de ayni yoldan gecmeli, hucuma daha etkili cikmasini ogrendigi ve pozisyon alma konusunda ust duzey oldugu an izlemeye doyamayiz.

Bir de Hollandali Daryl Janmaat'i alici gozuyle, dikkatlice izle. Milli takimda sagbek, onu almaliyiz.

darliden haberim var. gozume daha oncede carpar gibi olmustu.

daha da carpan var ama malesef telefondan konu acmak iskence.

birde lens'i de begeniyom ben. evet bugun berbatti ama normalde cok severim

kimsenin abarttigi yok, her konusunu actigimiz adami abarttigimizi dusunmeyin lutfen.

alti ustu konusunu actik ne var bunda. yildiz mi dedik supermi dedik, ben begeniyodum ajaxta, wcdede daha bi iyi. ha keske bize gelse isterim. sanki biz real madridiz anasini satiyim. bu mantik oldugu surece bu ulkeden arda gibi sans eseri adamlar gider avrupaya :asd:

Ne bu tepki reco? :D

Seninle alakalı yazmadım, genelde çok abartılıyor onun için diyorum.

Üst Alt