Dani Alves, Dünya Kupası'nda Yer Alamayacak! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dani Alves, Dünya Kupası'nda Yer Alamayacak!

kruisbandblessure-kost-braziliaanse-rechtsback-dani-alves-wk.jpg

Paris Saint-Germain'in Brezilyalı sağ beki Dani Alves'in sakatlığı nedeniyle Dünya Kupası'nı kaçıracağı açıklandı.

Dani Alves, Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nda yer alamayacak. Brezilya Milli Takımı doktoru Rodrigo Lasmar, Dani Alves'in sakatlığının en az 6 hafta süreceğini ve Dünya Kupası'na yetişmesinin imkansız olduğunu söyledi.

Brezilya Milli Takımı'nın kaptanlığını üstlenen 35 yaşındaki futbolcunun Paris'te Brezilya Milli Takımı doktorları ile bir araya geldiği ve yapılan kontrollerin ardından son kararın alındığı belirtildi.

Teknik direktör Tite, gelecek hafta Brezilya'nın Dünya Kupası kadrosunu açıklayacakken Dani Alves'in yerine hangi futbolcunun çağırılacağı büyük merak konusu oldu.

Goal

Sacmalamayin yahu ne marianosu adam guzelce dinlenip tatil yapsin dunya kupasina giden oyuncu demek hele brezilya gibi bir milli takim en az +1.5 ay daha tempi demek ve bu da tatil sonrasi agustosta gelmesi demek.
Bu oyuncularin tatil yapmasi kafasini dinlemesi gerekir.

Aga niye Mariano gitsin yav? Mariano'nun oynaması demek nerdeyse hiç tatil yapamayacak demek. Bir de bunun olası sakatlık durumları var Tanrı korusun. Hani Belhanda gibi yağlı kazık filan olsa dicem ki gitsin de belki biraz iyi oynar da vitrin yapar kendine. Bizim açımızdan ne kadar az milli takıma oyuncu yollarsak o kadar iyi...
Bırakın adam dinlensin, tatilini yapsın.

City den Danilo nun yeri banko gibi. Diger sag bek opsiyonlari: Fagner, Rafael, Bruno Peres, Mariano ve Bayern den Rafinha.

Mariano ve Bruno Peres haric digerleri Milli formayi terletmis adamlar. 32 yasindaki Rafinha aralarindaki en tecrübeli adam ve sag bek disinda sol bek ve kanatta da oynayabiliyor.

Brezilya için kötü bir durum. Bana göre diğer takımlardan en büyük farkları bekleriydi. Alves-Marcelo gibi bana göre yıllardır tartışmasız en iyi sağ ve sol bek ellerindeydi.

Danilo,Mariano,Rafinha hepsi Alves 3 gömlek aşağısında kabul edelim. Benim favorimdi Brezilya ama Alves'in yokluğu ve Neymar'ın form durumu işleri değiştirir.

Üst Alt