Danijel Aleksic: "Galatasaray Falcao'ya 7 milyon euro veriyor, örnek kulüp biziz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
basaksehirli-danijel-aleksic-sampiyonluk-icin-elimizde-buyuk-bir-firsat-var_1591003659.jpg

Süper Lig'de tarihi bir şampiyonluğa ulaşan Medipol Başakşehir'in oyuncusu Danijel Aleksic, Türkiye'deki en iyi yönetilen kulüp olduklarını söyledi ve Galatasaray'ın 7 milyon euro bonservis bedeli ödediği Radamel Falcao transferi üzerinden büyük takımları eleştirdi.

Mozzasport'un sorularını yanıtlayan oyuncu, "İstikrarlı kulübün ne anlama geldiğini bilmiyorum. Ancak en iyi organize kulüp olduğumuzu size söyleyebilirim. Her euronun nereye gittiğini biliyoruz. Açıkça söylemek gerekirse Türkiye'de her büyük takımın parası var. Ama asıl fark onları nasıl harcadığı. Galatasaray'ı örnek olarak alalım: Geçen yaz 33-34 yaşındaki bir oyuncu olan Radamel Falcao ile 3 yıllık sözleşme imzaladı ve ona 7 milyon euro ödedi. Ne için, Kolombiya'nın onuru olduğu için, ama bu iyi bir iş örneği mi? Başakşehir'de böyle bir harcama yok ve bu yüzden ülkenin en iyi yönetilen kulübüyüz. Avrupa'da da kendimizi göstereceğiz. Şimdi dünyanın dört bir yanından büyük oyuncular buraya gelmek isteyecektir" dedi.

Taraftar konusu hakkında konuşan 29 yaşındaki oyuncu, Başakşehir'in her zaman rakipten daha iyi olması gerektiğinin altını çizip "Diğer takımlara göre daha az taraftarlarının olduğunun altını çizen 29 yaşındaki oyuncu, "Çok sayıda taraftarı olmayan bir kulübüz. İstanbul devleri gibi fantastik bir taraftar topluluğuna sahip değiliz, bu yüzden bu ortamlar bize hiç yabancı değildi. Boş stadyumların önünde onlar daha fazla puan kaybettiler, çünkü 40 bin-50 bin taraftarın önlerinde oynadığınızda sizleri bu taraftar gücü ile açabiliyorlar ve maçları kazanabiliyorlar. Örnek verecek olsak Liverpool'un taraftarı gibi. O taraftarın önünde oynadığın zaman ve maçı kazanmak istiyorsan onlardan daha iyi olman gerekiyor. Kazanmak istiyorsak her zaman rakipten daha iyi olmalıyız" sözlerini açıklamasına ekledi.

Haberler

Böyle dandun konuşan topçulara irite oluyorum. Sana ne ulan muhasebeci misin topçu mu? İşine bak hıyar ağasına bak ya. Örnek kulüpmus. Maddi desteği devlet sağlamasa 3 gün sonra kaçacak topçular cepleri dolunca böyle konuşuyor işte.

GSCimbom Mobile App

7 milyon euro bonservis bedeli mi
ulan bilmiyorsunuz tamam gayet doğaldır ama söylerken yazarken açın bakın bari.

arda turan,robinho,adebayor,elia,demba ba,clichy,skrtel su parasına oynuyordu galiba. Şu transferleir 3 büyüklerden biri yapsa bütün medya bu nasıl yönetim der ama başakşehir yapınca doğru yönetim,sistem takımı deniyor.

İşte ben buna kızıyorum. Başakşehir seviciliğidir bu. Üstelik hiçbir taraftar,medya baskısı da yok yıldız almak için.

Sezon resmi olarak bitmemişken canhıraş bir şekilde satılık medya Galatasaray'a saldırıyor, neredeyse her gün bir uydurma haber çıkıyor. Bu haber de o tarz bir şey mi bilemem.

Yok eğer haber doğruysa Aleksic kim oluyor da böyle bir laf sarf ediyor. Bir futbolcu başka bir kulübün idari, mali işlerine laf edecek haddi kendinde nasıl görüyor, kendi kulübü hakkında bile bu konularda konuşması yersizken.

Futbolcuların çoğunun önüne hesap makinesi koysan kendi maaşlarını hesaplayamazlar. Aleksic Başakşehir'in her kuruşunun nereye gittiğini biliyorsa bize bir özet geçsin ama öncesinde kendi transferinin nasıl gerçekleştiğini de anlatsın bilelim.

Maalesef başarısız olursan böyle vasıfsızların ağzına laf verirsin. Bu malın söylediği laf önemli değil, esas sıkıntı böyle büyük kadro kurup ŞL ön elemesi bile yapamamak. Allah'tan kadronun büyük çoğunluğu kiralık, yoksa büyük sıkıntı çekerdik gelecek yıl.

Görende sıfırdan kulüp kurup , zirveye tırmandılar sanacak.
Milletin vergileriyle , Ardaya , Adebayora ve bir çoğuna milyonlar bayıldılar.
Örnek kulüpmüş...

Üst Alt