Danimarka'da AstraZeneca Aşısı Geçici Olarak Askıya Alındı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Danimarka'da AstraZeneca Aşısı Geçici Olarak Askıya Alındı

1615458408137.png

Danimarka hükümeti, İngiliz-İsveç firması AstraZeneca'nın geliştirdiği Covid-19 aşılarının kullanımını geçici olarak durdurdu. Danimarka Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bu aşıyı yaptıran kişiler arasında birden fazla kan pıhtılaşması vakası görüldüğü ve bunun ölümcül olabileceği için böyle bir karar alındığı belirtildi. Açıklamada, kararın inceleme sonrası yeniden değerlendirileceği, kan pıhıtısı sorununa aşının yol açtığına dair henüz kesin bir kanıt bulunmadığı vurgulandı.

Avusturya'da da hafta sonunda, AstraZeneca aşısını yaptıran bir kadının ölmesi, bir kadının da hastaneye kaldırılması sonrasında benzer bir karar alınmıştı. Avusturya hükümeti, bu iki kişinin ülkenin kuzeyindeki Zwettl'de bir klinikte aşı yaptırdığını ve bu kliniğine gönderilen partinin kullanımının askıya alındığını açıklamıştı.

Avusturya Federal Sağlık Hizmetleri Ofisi (BASG), şu an için aşıyla doğrudan bağlantıya dair bir kanıt bulunmadığını ve kararın inceleme için alındığını vurgulamıştı. (DIŞ HABERLER)

Vallah saglik sorunun yoksa ve genc sayilirsan hic asi masi olmaya gerek yok. Kendi adima bu karari net olarak aldim zaten Hollanda'da artik kime sorsam ayni seyi soyluyor. Asi ol sonra bir baktin gittin tahtali koye, deger mi? Vurdurtmak isteyen varsa vurdurtsun. Bu benim dusuncemi degistirmeyecek bundan sonra.

şuan en güvenilir hangisi görünüyor bilgisi olan var mı renktaşlar.sanki çinlilerin gibi gözlemledim çünkü eski usul aşı sistemi kullanılıyor.doğru mu gözlemlemişim?çin aşısınada avrupa ve amerika seyahat engeli getiriyor ama emin olsamki çin aşısı sağlığım için iyidir tükürürüm avrupaya seyahatine.sağlığımı avrupada bi ülke görmek için pert etmeyi seçmem ALLAHın izniyle

Vallah saglik sorunun yoksa ve genc sayilirsan hic asi masi olmaya gerek yok. Kendi adima bu karari net olarak aldim zaten Hollanda'da artik kime sorsam ayni seyi soyluyor. Asi ol sonra bir baktin gittin tahtali koye, deger mi? Vurdurtmak isteyen varsa urdurtsun.

aşı olmasan türkiye içinde bile gezemiyorsun deniyor.herşeye kısıtlama getirtecekler mecbur bırakacaklar.ALLAH planlarını yerlebir ederde bu zorunluluk dünyadan silinip gider hastalıkla beraber

aşı olmasan türkiye içinde bile gezemiyorsun deniyor.herşeye kısıtlama getirtecekler mecbur bırakacaklar.ALLAH planlarını yerlebir ederde bu zorunluluk dünyadan silinip gider hastalıkla beraber
Hollanda'da boyle bir mecburiyet yok ve cogu parti de istemiyor. Sadece Bruksel (AB) seyahat acisindan bir Corona pasaportu istiyor millet gezebilsin diye. Onu nasil yapacaklar bu yaz anlasilir zaten. Galiba ulkeden ulkeye gecis yapmadan once negatif olan test sonucunu bir uygulamaya yuklemek istiyorlar.

OLABILECEGI bir kanit yok zaten. Kanit bulurlarsa o zaman dediginiz gibi uzakdan izlemek lazim.

Astrazeneca'dan ziyade bide Pzifer ve Moderna var ustune Johnson & Johnson gelecek.

Hollanda'da boyle bir mecburiyet yok ve cogu parti de istemiyor. Sadece Bruksel (AB) seyahat acisindan bir Corona pasaportu istiyor millet gezebilsin diye. Onu nasil yapacaklar bu yaz anlasilir zaten.
valla renktaş ekonomiyi yönetenler kimse bunu dayatıyorlar ülkelere kabul etmeyen ülkenin ekonomisine sıkıntı oluşturuyorlar.buyüzden diyorum ALLAH gerekeni yaparsa pislik edenler anca o zaman mahvolurlar.

Ama ilgincdir ki avusturya ve danimarka gecen hafta beraber israile gidip onlarla asi anlasmasi yapmislardir.

isin icinde is mi var yoksa tesaduf mu bilemeyiz tabi

En mantiklisi milletin dalga geçtigi Çin aşısı, inaktiv olduğu için yanetkisi neredeyse 0, fakat diger aşilar henüz tam olarak insan vücuduna ne tür yan etkileri olacağı zamanla görüleceği için kuşkuluyum..

Koronanın ağır klinik tablosundan korkuyor musunuz? Aşı olun hemen öldürelim.
Olmayacağım abi aşı parti parti fark mı var aşılarda psikolojimi bozdular

Üst Alt