Darwin Nunez: "Klopp'un söylediği hiçbir şeyi anlamıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Darwin Nunez: "Klopp'un söylediği hiçbir şeyi anlamıyorum"

images

Liverpool'un sezon başında transfer ettiği ve beklentilerin altında kalan Darwin Nunez, skora katkı yapmadığı Rangers maçından sonra söyledikleriyle gündeme oturdu. Öz güven sorunu yaşadığını itiraf eden Nunez, Jürgen Klopp'un anlattıklarını anlamadığını söyledi.​

Liverpool, yaz ayında 85 milyon sterlin değerinde bir anlaşmayla transfer ettiği Darwin Nunez’in performansıyla hayal kırıklığı yaşıyor. Liverpool’daki ilk maçında sadece 1 gol atan ve ardından sessizliğe bürünen Nunez, kendisi için ödenen bonservis bedelinin karşılığını vermeye çalışıyor.

Kırmızı kart cezası nedeniyle 9-0 kazandıkları Bournemouth maçı dahil 3 mücadeleyi kaçıran Nunez, formasını Roberto Firmino’ya kaptırmış durumda. Şampiyonlar Ligi’nde Rangers’a karşı sahaya çıkan Uruguaylı forvet, skora katkı yapmayı başaramadı.

Manchester City’de Erling Haaland’ın rekor üstüne rekor kırması nedeniyle Nunez’in durgun performansı daha çok göze batarken, Rangers maçından sonra konuşan Uruguaylı futbolcu formuna ve dil sorunu nedeniyle teknik direktörü Klopp’un söylediklerini anlamakta yaşadığı zorluğa dair açıklamalar yaptı.

“KLOPP’UN SÖYLEDİKLERİNİ ANLAMIYORUM”​

“Gerçek şu ki, dürüst olmak gerekirse, İngilizce bilmediğim için takım konuşmalarında Klopp’un söylediği hiçbir şeyi anlamıyorum. Toplantı sonrası takım arkadaşlarımdan bana ne dediğini anlatmalarını istiyorum. Ama onun, oyunu hakkında çok net düşünceleri olduğunu düşünüyorum. Bizden işleri basitleştirmemizi, oynamaktan korkmamamızı, kendimize güvenmemizi ve topu kaybettiğimizde pres yapmamızı istiyor. Her zaman istediği şey bu.”

“YANLIŞ BİR ŞEY YAPARSAM…”​

“Bazen kendimi kararsız hissediyorum. Kendime hiç güvenmiyorum. Ancak antrenmanlar geçtikçe ve maçlar arttıkça düzeleceğim. Klopp bana her zaman güven aşılıyor. Portekizce konuşan ve benim için her zaman tercüme yapan Pep Lijnders ve Vitor Matos da aynı şekilde. Benimle sürekli konuşan ve sakin olmamı söyleyen takım arkadaşlarım var. Beni sakinleştiriyorlar. Çünkü yanlış bir şey yaparsam arkamı kollayacaklarını biliyorum.”

Sözcü

Adam bazen kararsız olduğunu ve kendine güvenmediği gibi hatalarının farkında ve bunu dürüstçe dile getirmiş helal olsun. Bu açıklamadan sonra kendisine bakış açım değişti. Kendisini geliştirecektir.

Üst Alt