"Death Stranding" Film Oluyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Death Stranding" Film Oluyor

Death Stranding filmi için A24 stüdyosu ile anlaşıldı​

E-6tn-VVkAcQn6S.jpg307b1b69-dc51-42b2-a6ed-3478603d0bd7.jpgH4b71ec37ccfc4b06ba0eb151cc7ae7944.jpg

Hideo Kojima'nın özellikle hikayesi ile dikkat çeken son oyunu için film projesinin geleceği geçtiğimiz yıl duyurulmuştu. Death Stranding filmi için zaman zaman bazı açıklamalar gelse de geçtiğimiz saatlerde filmin prodüksiyon aşamasına geçişi için önemli bir haber ortaya çıktı. Son dönemde önemli filmlerin arkasında yer alan A24 firmasının projeye dahil olduğu web siteleri üzerinden satışa koydukları Death Stranding temalı tişörtler sonrasında ortaya çıkdı.

Bu detayın ortaya çıkmasının ardından daha önce Everything Everywhere All at Once, Uncut Gems, Lady Bird ve The Whale gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen bağımsız eğlence şirketi A24, Death Stranding filminin yapımcılığını üstleneceğini doğruladı. Şirketin resmi mağazasında Death Stranding A24 tişörtleri için yapılan açıklamada da zaten şu ifadelere yer verilmişti "Artık resmileşti: Hideo Kojima'nın beğenilen video oyunu Death Stranding'in canlı aksiyon film uyarlaması için Kojima Productions ile ortaklık kurduk."

ekran-goruntusu-2023-12-14-154529_m262.960.jpghideo-kojima.jpg

Kojima Productions aslında ilk olarak 2021 yılında film, TV ve müzik çalışmaları için bir bölüm açmıştı ve Death Stranding filminin duyurusunu geçtiğimiz yıl yapmıştı. Bu duyuruda Hammerstone Studios ile ortaklık kurulduğu da duyurulmuştu. Projeye dahil olan A24 ile birlikte filmin geliştirme aşamasının hız kazanması da bekleniyor.

Opera Anlık Görüntü_2023-12-14_172924_playtusu.com.png

Diğer taraftan Hideo Kojima geçtiğimiz Haziran ayında film ile ilgili açıklama yapmış ve yönetmenlik koltuğuna oturmasa da projeye yoğun bir şekilde dahil olacağını şu sözler ile ifade etmişti; "Açık olmak gerekirse, Death Stranding'in film uyarlaması için prodüksiyon, gözetmenlik, senaristlik, görünüm, tasarım ve içerik kısımlarıyla derinlemesine ilgileniyorum, ama filmin yönetmenliğini yapmıyorum."

Kaynak
IGN TR

Oyununu oynamadım sadece kesitler gördüm ama kadro güzel - oyunun yapımjısı Hide Kojima zaten oyun dünyasında süperstar tarzında bir adam.

kötü bir sonuç çıkacağını sanmıyorum

kargocu mu oluyoruz?
Yolculuk esnasında ağzını açık bırakacak süper manzaralar var. Bir yerden bir yere gitmesi çok zahmetli. Arada yaklaştığın anda seni dövüp öldürebilecek tehlikeler var, sessizce geçmen gerekir. Bir noktaya vardığında seni saatlerce lafa tutan "ara sahne" abiler ablalar var. Sözün özü İstanbul'da bir kuryenin yaşadıklarını bilgisayar oyununa aktarmışlar.

Üst Alt