Del Bosque Kadro Tercihini Savundu


Del Bosque kadro tercihini savundu

Vicente Del Bosque, İtalya karşısında iyi bir iş çıkardıklarını söylerken, Cesc Fabregas tercihinin de arkasında durdu.191145hp2.jpg
İspanya Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, İtalya ile berabere kaldıkları maçın ardından yaptığı açıklamada kadro tercihinin doğru olduğunu söyledi.Euro 2012 C Grubu'ndaki en büyük rakibiyle ilk maçta karşı karşıya gelen Matadorlar, Antonio Di Natale'nin golüyle geriye düşmelerine rağmen, Fabregas ile eşitliği sağladılar ve 1 puanı kurtardılar.Bu mücadelede Fabregas'ı, Barcelona'da Lionel Messi'nin rolü olan 'sahte 9' olarak oynatan Del Bosque, maçın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Cesc o pozisyonda gayet iyi bir iş çıkardı. Torres oyuna girdiğinde daha boş alanlar bulduk, ancak rakibimiz de buldu. Bu noktayı gözden kaçırmamak gerek. İyi bir efor sergiledik. Aldığımız sonuçtan nispeten memnunum." şeklinde konuştu.Orta sahada üstünlük sağlamayı hedeflediklerini belirten tecrübeli antrenör, "Ben orta sahada hakim olmamızı istedim. Cesc, Silva ve Iniesta, boşlukları iyi değerlendirdiler ve olumlu işler yaptılar. İtalyanlar'ın da sadece savunmada kalmayacağını ve pres yapacağını biliyordum." dedi.Vicente Del Bosque, sahanın çok kuru olmasının futbol açısından olumlu bir hava yaratmadığını da sözlerine ekledi.

Kaynak
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini SavunduTorres 11 de olsaydı maçı rahat alırdınız işte boş yere savunma kendini. Forvetsiz takımmı olur!
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini SavunduBu milli takim antrenorleri gercekten de maca cikmaya cikmaya mala bagliyorlar. Prandelli de yanlis yapti Cassano-Balotelli ikilisiyle cikmakla. Gotze yedekteydi, Hollanda'nin antrenoru 65 dakika yari sahasindan cikmayan Danimarka'yi 2 on libero ile bekledi. Acayip isler yapiyorlar.
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini SavunduYaptınız yine o klasik yan paslarınızı. Eee sonuç ne oldu ? Berabere. Santraforsuz sahaya mı çıkılır hırbo.
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini SavunduŞu mükemmel kadroların böyle kötü performans göstermeleri çok ilginç. Almanya,Portekiz,İspanya,Hollanda çok kötüydü İtalya vasatın üzeride performans gösterdi. Şuana kadar izlediklerim içerisinde en iyi takım Rusya.
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini Savunduonu bunu bilmemde en büyük salakliığı 2 tane çakılı ön libero oynatarak yapıyorsun Vicente.. Alonso ve busquest aynı ayna oynayamıyor işte..Xavi daha ofansif oynamak zorunda kalıyor bu sefer iniestayla rolleri çakışıyor..Alonso

Xavi..fabregas

Silva..lorente..iniesta
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini SavunduNegredo veya Torres kesinlikle olmaliydi. Bin tane orta saha koymussun, felaket.
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini SavunduTotal futbol diye diye beyinlerini yemiş vaziyette adamlar.Forvetsiz çıktığın maçta net tek bir pozisyonun var o da gol.Sahte 9 numara diye pozisyon da üretmişler şimdi.Neymiş Torres girdikten sonra pozisyon vermişler.Sen Sergio ve Alonso gibi iki adamı aynı anda oynatırsan eğer verirsin tabi pozisyon.Bence Ramos sağ beke geçip Albiol stoperde oynamalı.Orta sahada Sergio,Xavi,Iniesta ilerde de Pedro,Silva,Torres oynamalı.
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini Savunduyıllarca tanburacı 4-6-0 dedi kimse dinlemedi bi del bosque dinledisonuç yıllarca dinlemeyenler haklıymış
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini SavunduNiye bu kadar santraforsuz oynuyor diye eleştiriyorsunuz ki.

Adamların bir felsefeleri var.

Barcelona 3 senedir aynısını yapıyor ama adamların devirmediği takım kalmadı.

Ki Fabregas o rolde gayet iyi oynadı.

Daha önce de dedim.Bu seneki Barça ve İspanya için en büyük sorun kanatlarda Pedro/Villa ikilisinin olmayışı.

Bu ikili sahada olduğunda araya yaptıkları koşular ile çok rahat gol pozisyonu buluyorlardı.Not:Torres'in oynaması bence Villa'nın yokluğunda daha iyi olur.Hem Silva daha efektif kullanılır hem de bu sayede daha çok gol pozisyonuna girilir.
 
Cevap: Del Bosque Kadro Tercihini SavunduUğur David Villa'sız Barca hep başarısız oldu..ve David Villa yokken kritik maçlarda hücum olarak cok düşük performans sergiledi Barcelona..forvetsiz total futbolda olmaz bırakın totali futbol olmaz..
 
Üst Alt