Del Bosque'den Ayrılık Sinyalleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Del Bosque'den Ayrılık Sinyalleri

411031_heroa.jpg

Vicente Del Bosque, takımının Dünya Kupası'na şok bir şekilde veda etmesini yorumladı.

2014 Dünya Kupası B Grubu'ndaki ikinci maçında Şili'ye 2-0'lık skorla boyun eğerek turnuvaya şok bir şekilde veda eden son şampiyon İspanya'da Teknik Direktör Vicente Del Bosque, maç sonu düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bu yenilgiyle İspanya'nın dört kez üst üste büyük turnuva kupası kazanma hayâli suya düşerken, Matadorlar ironik bir şekilde turnuvaya veda etmesi kesinleşen ilk takım oldu.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında Şili'yi tebrik ederek söze başlayan Del Bosque, "Neler olup bittiğini düşünmek ve yaşananları atlatmak istiyorum. Şu bir gerçek ki, birlikte olduğumuz 24-25 günlük süre boyunca gayet iyi çalıştık. İlk 11 seçerken zorlandık çünkü herkes hazırdı. Ancak Hollanda maçının ikinci yarısı, Şili maçının da ilk yarısı problem oldu." dedi.

Turnuvaya çok kötü bir başlangıç yaptıklarına değinen deneyimli teknik adam, "Bu maçta da ilk bölümlerde ritmimizi bulamadık. Yeterince cesur olamamamız bizim adımıza utandırıcıydı. Bunu kesinlikle beklemiyordum. Şili beklendiği gibi oynadı. Oyun stillerine bağlı kaldılar ve fizik güçleri gerçekten çok etkileyiciydi." diye konuştu.

"EN DOĞRU KARARI VERECEĞİZ"

Del Bosque, istifa etmeyi düşünüp düşünmediği yönündeki sorular üzerine ise şöyle konuştu: "İspanyol futbolu için en doğru kararı vereceğiz. Ben de kendi durumumu değerlendireceğim. Özür dilenecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Takımım iyi ve hazırdı. Büyük efor sarf ettik ama gol yollarına etkili olamadık. Bir şeyler eksik kaldı. İlk defa bu kadar güçsüz göründük."

İspanya, gruptaki son maçını Pazartesi günü TSİ 19:00'da Avustralya ile oynayacak.

Goal.com.tr

Üst Alt