Denizli: ''Tur atlamak için aklımızı ve gücümüzü sahada kullanmak zorundayız'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Denizli: ''Tur atlamak için aklımızı ve gücümüzü sahada kullanmak zorundayız''

mustafa-denizli_man.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Lazio maçı öncesinde basın mensuplarının karşısına geçti.

UEFA Avrupa Ligi 2. turunun rövanşında Lazio ile İtalya’da karşılaşacağı maç öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, basın toplantısı düzenledi.
Denizli’nin sözleri şöyle;

“Geride bıraktığımız ilk maçın sonucunda tur için gerekli skorlar ortada. Biz Galatasaray olarak tur biletini almak için aklımızı ve gücümüzü sahada kullanmak zorundayız. Yaptığımız hazırlıklar da bu çerçevede. Bütün bunların gerçekleşmesi, takımın ortaya koyacağı performansla ilişkili. Başka da söyleyecek bir şey yok.

Benim öncelikli görevimim takımımın başarıyı nasıl bulacağıdır, kimle bulacağı önemli değildir. Futbolcunun yeri değil görevini yapıp yapmamasına bakarım. İlk maçta öyle bir karar aldık. İlk maçta Chedjou’ya verdiğim görevi, normal şartlarda değerlendirdiğimizde, eksi olarak değerlendirmek mümkün değil.

Trabzonspor maçından sonra da duran top çalışmalarına devam ettik. Sadece biz değil, tüm dünyada duran top çalışması yapılıyor ama yine dünyanın hiçbir yerinde bu gollere çare bulunamıyor.

Birinci maçtan sonra bu takımın nasıl turlayacağı yönde çalışmalar yaptık. Saha içinde yardımlaşmalıyız. Yarın bizim için önemli olan goller atmak. Turu başka türlü geçemeyiz. İlk olarak gol atmamız gerek.

İki ayaklı maçları hem yurt içinde hem de yurt dışında oynadık. Kariyerim boyunca penaltı çalışması yaptırmadım. Bizi penaltılara götürecek sonuç üzerine yoğunlaşmadım. Dolayısı ile Lazio maçı penaltılara gider de penaltı çalışması yapalım demedik.

Sizin oynama planınızı elinizdeki kadronun yapısı belirler. Düşünceniz farklı olsa da sonuçta takıma bakıyorsunuz. Savunma yaparak birçok şampiyonluk yaşayan takımlar da var geçmişti. Ben bu mesleğe başladığımdan bu yana ofansif anlayışı benimsedim. Zaman zaman savunma yaptığımız da oldu. Ancak bu tür maçlarda savunma da uygulanabilir.”

AMKSPOR

Aklinla geçmek istiyorsan geriye dustugumuzde bile umut'u alma oyuna.
Bazı maçlar defans yapilabilir demiş 9 savunma oyuncusuyla başlayacak heralde bu maçta kendi rekorunu egale etme çabasında hocamız.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aklinla geçmek istiyorsan geriye dustugumuzde bile umut'u alma oyuna.
Bazı maçlar defans yapilabilir demiş 9 savunma oyuncusuyla başlayacak heralde bu maçta kendi rekorunu egale etme çabasında hocamız.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya nerede deli fantazici falan varsa bizi bulur zaten. Adam akilli bir 11 ile bu dandik Lazio'yu ilk macta yenebilirdik adamlarin hali ortada.

Üst Alt