Deplasman Golü Kuralı Kalkıyor İddiası | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Deplasman Golü Kuralı Kalkıyor İddiası

Çok eleştirilen o kural kalkıyor!

UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda "deplasman golü" kuralının kaldırılması yönünde görüşmeler gerçekleştirildi.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 4 saat süren toplantıda Avrupa ve dünya futbolunun sorunları masaya yatırıldı.

Bunlar arasında en önemli olanı ise Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarında deplasman golü avantajının kaldırılması konusu oldu. Tecrübeli teknik direktörler, bu isteğin en azından uzatma dakikalarında uygulanması yönünde görüş bildirdiler.

Deplasman golü avantajının özellikle 180 dakikası eşitlikle biten müsabakalarda konuk ekibi ekstra zor duruma soktuğu ve yenilen golün elenmekle eş değer olduğu ifade edildi.

ÜNLÜ TEKNİK ADAMLAR KATILMIŞTI

UEFA Elit Kulüp Teknik Direktörleri Toplantısı'nda Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yanı sıra Massimiliano Allegri (Juventus), Carlo Ancelotti (Napoli), Rafael Benitez (Newcastle United), Sergio Conceiçao (Porto), Unai Emery (Arsenal), Paulo Fonseca (Shakhtar Donetsk), Rudi Garcia (Olympique Marsilya), Julen Lopetegui (Real Madrid), Jose Mourinho (Manchester United), Thomas Tuchel (Paris Saint-Germain), Arsene Wenger gibi Avrupa'nın önde gelen teknik adamları yer almıştı.

Kaynak: Çok eleştirilen o kural kalkıyor!

en azindan uzatmalarda kaldirsinlar su sacma sapan kurali. bence genel olarak da kaldirabilir.

ilk maci sahasinda 1-0 alan sanki 5-0 kazanmis gibi büyük avantajla cikiyor deplasmana... hele 1 gol de atarsa, nerdeyse imkansiz oluyor elenmesi.

İsviçre'ye karşı 2-0/4-2 biten eşleşmeden beri kıl olduğum bir uygulama. Kalkması şart. İlk maçı evinde 1-0 kazanan takım, ikinci maç erkenden şans golü bulup maçı bitiriyor adeta.

Yıllar evvel evimizde denizlispor olması lazım bi kupa maçı oynuyorduk.Maç uzatmalara gitti.İki takımda 2 gol attı.Ben maçın penaltılara gideceğini düşünüyordum.Yani çocuktum ama kafamda deplasman golü 90 dk için geçerlidir, uzatmalarda atılan golde deplasman takımına avantaj olur düşüncesi vardı.Neyse hakem düdüğü çaldı.Rakip takım sevinmeye başladı.Orada anladım bu saçma kuralı.

Burada ev sahibi takıma inanılmaz dezavantaj var.Sonuçta ilk maçta extra 30 dk oynanmıyor.İngilizler bu işi biliyor.Kupa maçlarında böyle saçma bi kural yok.Umarım kalkar.

Deplasmanda gol atmanın bir avantajı olmalı bence. Oynamaya niyeti olmayan takım her halükarda katleder futbolu. Bununla uğraşacaklarına VAR'ı kesin olarak getirsinler UEFA organizasyonlarına. 2013'te yarı final yapardık adaletli bir yönetim olsa.

Üst Alt