deplasmanlarda alınan puanlar algısı ve gerçekler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

deplasmanlarda alınan puanlar algısı ve gerçekler

Tudor'un küçük deplasmanlarda Terim'den ufak bir artısı olabilir ama Tudor büyük maçlarda kadroyu öyle bir bozuyordu ki leğen oluyorduk ve sadece 3 pts değil psikolojik olarak da kaybediyorduk.

Fb'ye şansımız tutmaz ama hayatımda Bjk'nin bizi domine ettiği tek maç izledim o da Tudor ileydi.Tudor'la Kadıköy'e çıksak neler olurdu acaba düşünmek bile istemiyorum.

Gereksiz bir karsilastirma oldugunu dusunuyorum

Ben tudor’u da begeniyordum ve savundugum oldu,ayni sekilde Fatih Hoca’yi da

Fatih Hoca’nin bize yasattigi basarilar ortada oldugu icin herzaman efsane olarak kalacaktir bu yuzden hocamizi baskalari ile karsilastirmayalim bence

Bu arada tudor epey iyi bir kadro kurucusudur.Bence çok iyi bir sportif direktör olabilir.Hatta hocalığını falan da geçebilir o kısımda ama o kadroyu da ucuza kurmadı.

Tudor hoca değildir ama çok çok iyi bir kondisyonerdir.

Oynattığı takımlar hep koşan mücadele eden takımlar olmuştur. Bizdeyken özellikle takımın koşu mesafelerine bakmak lazım.

Ne Tudor'muş yav, gören de zamanında Fener'in Löw'ü, Hiddink'i gibi adam kaybettik zanneder. Tudor da deplasmanda Trabzon'un 10 dakikalık baskısında kırılan, Malatya'nın tek kanattan gelmeli organizasyonuna 2 metrelik 2 stoperle çözüm bulamayan, Beşiktaş'a karşı 20 dakika 2. golü bekleyip ondan sonra değişiklik yapabilen bir adamdı. Fatih Terim en azından kontrollü oyuna döndü ve o oyunu hem Arena'da, hem de deplasmanda oynatamıyor. Tudor iç sahada önde basan güzel bir takım yapmıştı eyvallah, peki deplasmanda niye ayağa çıkartamayacağı takımla geriye yaslanarak oyun oynuyordu? Takımın önde basan, topu çabuk çalan bir oyun oynaması için illa arkasında hurra, hurra taraftar desteği mi olması gerekiyordu? Tudor da bir oyun sistemi var, onu homojen şekilde uygulayacak karakteri, çapı yok. Fatih Terim'in büyük bir antrenörlük karakteri var, Galatasaray'a seviye atlatacak oyun sistemi yok. Fatih Terim'in sadece Türkiye'nin çamurlu futbol dünyasını bilmesi bile onu Tudor'dan 3 gömlek öne götürür. Ama bana göre Galatasaray markası her iki antrenörden de daha komple bir taktisyeni, aynı zamanda da otoriteyi hak ediyor. Galatasaray'dan ayrıldığına son üzüldüğüm antrenörler Eric Gerets ve 3. dönem Fatih Terim'iydi. Şu andaki tabloda daha uzun bir süre de bir daha bir antrenörü gidişine üzüleceğim gibi görünmüyor.

Üst Alt