Derbide Derslik Pozisyon! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Derbide Derslik Pozisyon!

Modern futbolda duran toplari nekadar iyi kulanirsan gol atma ihtimalin daha yükselir, malesef türkiyede bunun üstüne düsen kimse yok , sans ezeri topu ortalayim nasil olsa birine gelir ve belki gol olur diye kulaniliyor yillardan beri hele galatasarayda yillarca hep manasiz bir sekilde top ön direke atilirdi ama hic bir faydasi olmazdi simdi calisirsan ön direkin bile ne kadar faydali oldugunu görüyoruz

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Duran top organizasyonları özellikle geçen senenin kupa finalinden beri dikkat çekiyor. Ligdeki çoğu "teknik direktör" böyle setlere kafa yormaz. Bunun dışında maç hazırlıkları da gayet olumlu gözüküyor şu ana kadar. Karabükspor maçı hariç tüm maçlara oyun olarak gayet iyi başladık. (Erken gol yediğimiz Akhisar maçı dahil) Maç hazırlığı konusunda iyi çalıştığını düşünüyorum hocanın. Beğendiğim özelliklerinden biri. Bunlara ek olarak savunma duran toplarına da dikkat edilmeli yalnız. Bu sezon yediğimiz 4 gol de korner ve kornerden dönen toplardan geldi.

Bu adama güvenimiz tam, umarim devre arasi kovulmaz.

jan-olde-riekerink-bruma-dan-cok-memnunum-8588591_x_6435_o.jpg

Duran top organizasyonları özellikle geçen senenin kupa finalinden beri dikkat çekiyor. Ligdeki çoğu "teknik direktör" böyle setlere kafa yormaz. Bunun dışında maç hazırlıkları da gayet olumlu gözüküyor şu ana kadar. Karabükspor maçı hariç tüm maçlara oyun olarak gayet iyi başladık. (Erken gol yediğimiz Akhisar maçı dahil) Maç hazırlığı konusunda iyi çalıştığını düşünüyorum hocanın. Beğendiğim özelliklerinden biri. Bunlara ek olarak savunma duran toplarına da dikkat edilmeli yalnız. Bu sezon yediğimiz 4 gol de korner ve kornerden dönen toplardan geldi.

biz zıplayamıyoruz ya.havadan gelen toplara tepki vermekte bir sıkıntımız var.alan savunması yüzünden diyorlar

biz zıplayamıyoruz ya.havadan gelen toplara tepki vermekte bir sıkıntımız var.alan savunması yüzünden diyorlar

Maalesef hava toplarında üstünlük kuracak oyuncumuz yok. Eren Derdiyok var ama o da nereye kadar yardım edebilir? Hadi onu geçtim pozisyon bilgisi olarak da iyi değiliz. Chedjou ile Melo idare ediyordu 1-2 sene önceye kadar. Ona rağmen ciddi sıkıntı yaşadığımız zamanlar oldu. Şimdi ne Melo gibi top karşılayabilen bir isim var ne de Chedjou eski fizik gücünde. Serdar Aziz aslında bu bakımdan hırçın bir oyuncu ama onu da daha sahada göremedik :red:

JOR futbolu biliyor da henüz hoca olamadı tam (oyuncu değişiklikleri, medyayı susturma vb). O sıkıntıları da aşarsa iyi olacak.

pozisyon güzel ama ön direkte o topu aşırma ihtimali olmayan yasin'in ne işi var.

chedjou'nun koşması lazım oraya.

JOR futbolu biliyor da henüz hoca olamadı tam (oyuncu değişiklikleri, medyayı susturma vb). O sıkıntıları da aşarsa iyi olacak.

Oyuncu değişikliklerinin gelişime açık olduğunu düşünüyorum da medyayı susturma konusunda yapılabilecek pek bir şey yok. Galibiyetlerle herkesi susturur ama basın toplantısıyla olacak iş değil. Hala pişkin pişkin Sneijder'in kadroya müdahelesi gibi sorular geliyor. Normal şartlarda Fatih Terim - Tolunay Kafkas karışımı bir tepki verilmesi lazım buna Türkiye şartlarında. Hocanın karakterine ters bu. Kendi üslubunca en doğru cevabı veriyor ama bunu sindirebilecek bir medya yok.

JoR inanılmaz bir adam Fb kupa final maçında attığımız golde buna benzerdi böyle şeyleri Pep'den filan görürdük genelde
ah şu adamın eline iki tane adam akıllı stoper ve B2B oynuyacak bir ortasahamız olsa varya

Oyuncu değişikliklerinin gelişime açık olduğunu düşünüyorum da medyayı susturma konusunda yapılabilecek pek bir şey yok. Galibiyetlerle herkesi susturur ama basın toplantısıyla olacak iş değil. Hala pişkin pişkin Sneijder'in kadroya müdahelesi gibi sorular geliyor. Normal şartlarda Fatih Terim - Tolunay Kafkas karışımı bir tepki verilmesi lazım buna Türkiye şartlarında. Hocanın karakterine ters bu. Kendi üslubunca en doğru cevabı veriyor ama bunu sindirebilecek bir medya yok.
Aşırı efendi. Daha sert olması lazım. "Terim, Mou gibi her yere laf sokmalı" demiyorum ama ağırlık koymalı ortaya. Atıyorum "takımı Sneijder mi kuruyor" diyene "takımı ben kuruyorum, peki sana bu soruyu kim sorduruyor?" falan gibi cevaplar verebilmeli.

Bu organizasyonlardan cok ekmek yeriz bu sezon. Malum bizim ligin takimlari ancak 1 senede anliyor neyin dönüp dönmedigini.

2011 de 4-4-2 ile estiriyorduk. 2012 de cözdü herkes olayi ama orada da Burak'in aralara kostugu pozisyonlardan cok ekmek yedik, bunu da 2013 de cözdüler. Yani 1 sene aktarma ile önlem aliyorlar rakibe bu ligde :D Tabi saka yapiyorum ama bu duran top organizasyonlarina devam etmeliyiz cünkü ceza sahasinda topa vuracak adamlar (Balta, Eren ve umarim bir daha oynamaz ama Chedjou) kisitli ve rakipler onlara genelde önlem almasini zarzor da becerebiliyor.

Helal lan rieKİNG hocam yıllardır takım çalışmadan taktik çalışmadan organizasyonsuz duran toplar kullandı ve çoğu boşşş görünen o ki bu yıl ve sonraki yıllar duran top rakipler için korku dolu olacak !!

Aşırı efendi. Daha sert olması lazım. "Terim, Mou gibi her yere laf sokmalı" demiyorum ama ağırlık koymalı ortaya. Atıyorum "takımı Sneijder mi kuruyor" diyene "takımı ben kuruyorum, peki sana bu soruyu kim sorduruyor?" falan gibi cevaplar verebilmeli.

Mesela Fatih Terim ile ilgili bir soruya buna ilk ve son defa cevap vereceğim deyip noktaladı kendi adına - ki yaptığı açıklamadan bu soruya biraz kafa yorduğu izlenimini de edindik. Fatih Terim'in milli takımla 5+2 senelik kontratına kadar girdi. Hoca basın toplantılarına da hazırlıklı geliyor bence :asd: Buna rağmen aynı sorular devam etti diye hatırlıyorum. Sneijder soruları da aynı şekilde. Bu aşamada ya azarlarsın, ya da yok sayarsın soruyu. Ha bu şekilde devam ederse sesini bir ton yükseltebilir - ki bu sefer de Riekerink Bey basına fırça attı diye sallarlar. Şu ana kadar psikolojik olarak sağlam durdu.

Örneği değiştirebiliriz gerçi ama "Sana bu soruyu kim sorduruyor?" minvalinde bir cevap vermez hoca, yapısına ters. Kişinin mesleğine hakaret olarak düşünür. Asıl olay bu zaten, bunların yaptığı direk hocaya saygısızlık. Susturmak da yönetimin görevi bence Savaş Çorlu örneğindeki gibi.

Son düzenleme:
Rize macinda attigimiz golde calisilmisti

Korneri kisa kullanip markajdan kurtarmistik eren'i

Eren'de zaten Mac sonu Antremanda golun calisildigini söylemisti

Tesekkurler riekerink

Üst Alt