derhal gönderilmesi gereken futbolcular - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

derhal gönderilmesi gereken futbolcular

Cevap: Derhal gitmesi gereken futbolcular?

Servet

Mustafa Sarp

Barış

Serdar Özkan

Pino

Gökhan Zan

Ali Turan

Bunlar gönderilmesi gerekenler ama bundan önce Servet ve Mustafanın direk kadro dışı bırakılması lazım.

Aykut, Ali Turan, M.Sarp, Ayhan, Barış,Aydın, Pino, Elano, Kewell, Neill de yedek olmayacaksa gider. Kalın yazılanlar derhal, diğerleri sene sonu. Takımda revizyon şart.

Aykut-Hakan-Servet-Mustafa Sarp-Barış-Gökhan Zan-Aydın-Serdar Özkan-Elano-Pino

Milan Baros, Arda Turan, Misimovıc, Neill, Çağlar Birinci, Musa Çağıran, Mehmet Batdal, Sabri, Serkan Kurtuluş ve Harry Kewell dışındaki herkes gitmelidir. Çünkü o futbolcular Galatasaray formasını giymeyi hem hak etmiyorlar, hemde o kalitede değiller.

Serveti artık yalı kazığı gibi defansın bir yerlerine çakıp verim olmasını beklemeye gerek yok. Yaptığı açıklamalar da orta da ben 6 - 4 lük kalasım böyle geldim böyle gideceğim diyor. Yeri geldiğinde hoca satarım, takım satarım, Galatasaray ölmüş keyfime bakarım diyor. O yüzden pılını pırtını toplasın gitsin.

Hakan Balta kendi takımına karşı Baltalı ilah Zagor gibi. Soyadından mütevellit bir durum olsa gerek kendi takımını baltalamakla meşgul. O yüzden ona da yol verelim. Baltalar elinde ormana gitsin hey ormana.

Gökhan zan dediğiniz adam dokunsanız ölecek. Dokunanı zan altında bırakıyor. İnsan temas etmeye korkuyor. Camdan adam. Varlığı yokluğu belli değil. Beşiktaş'ta da böyleydi bile bile lades oldu. Bu adamın üç maç üst üste oynamasını beklemeye ömür dayanmaz o da müzayede salonuna gitsin camdan bir bölmede kendisini sergilesin.

Serdar Özkan denilen adamın zaten neye yaradığını hiç bir zaman anlayamadım. Beşiktaş'ta yanlış kullanılıyor falan hikayeleriyle kaptanımız Arda'nın da arkadaşı olması vasıtasıyla geldi takıma.Adam zaten bal yapmayan arı gibiydi şimdi kovana bile girmiyor. Bizim Beşiktaşla bir maçımız vardı adam karşı karşıya 4 tane kaçırmıştı. Yok yani o zaman belliydi bu adamın laubali, işini ciddiye almayan, keyfi bir adam olduğu Fenerli Tarık tarzı bir adam dünya umurunda değil. Takım mağlup adam gülüyor. Hocasının babası ölmüş adam ortada miçoluk yapıyor. O yüzden o da gitsin papua yeni gine de falan oynasın büyük yıldız olur.

Mustafa Sarp için söyleyebileceğim ise adam yeteneksiz eskilerin deyimiyle kazma, yani malzeme bu kadar. Adama kızamıyorum. Onu bu takıma almak ve kapasitesinin üzerinde bir şeyler beklemek fahiş hata. Bence hali hazır da, Sivas ve türevi takımlarda iş yapar, kendi kariyeri açısından da yok olmadan yol verilsin adama da yazık olmasın.

Sabri de bana göre gitmeli. Özellikle Karabük maçında gördüğüm görüntülerden sonra onun da bu takım içerisinde yer almasını hazmedemiyorum. İyi bir Galatasaraylı olmak için önce iyi insan olmak gerekir. Ahlaklı olmak gerekir. Bunu her zaman söylüyorum. Adamda Zerre kadar Galatasaraylılık terbiyesi ve duruşu yok. Ve genç futbolcular açısından olumsuz örnek teşkil edecek bir oyuncu. Nereye giderse gitsin ama Aslantepe çimlerine asla çıkmasın.

Elano garibim zaten kale arkasından birinci sınıf biletli seyirci modunda. Sahaya en yakın konumdan maç izler durur. Bu saatten sonra ondan kafa olarak yararlanılabilmesi mümkün değil. Adam buraya oynamak için geldi. İngiltereyi mumla arıyor. Adaya doğru onu da uğurlamak lazım.

Pino içinse bence sabretmek ocağa kadar beklemek lazım. O zamana kadar da verim alınamazsa toplar zaten bavulunu.

turk_telekom_arena_9ef2d_400.jpg

şu stada çıkmayı,şu çimlere basmayı haketmeyen o kadar çok topçumuz var ki :(

Ben de takımdan memnun değilim ama o gitsin bu gitsin diyorsunuz bari yerlerine kim gelecek onu da söyleyin. Yabancı sınırı olmasa tüm söylenenlere katılıyorum, bu takımın yarıdan çoğu gitmeli ama yabancı sınırı var ve takımın ilk 11'inde en az 5 tane Türk oynamak zorunda, sakatlık, kart vs. dersek bu sayı daha da artacaktır. Şimdi piyasada alınabilecek seviyede kim var Türk olarak? Gökhan İnler, Volkan Şen gibi adamlar var ama bunları almaya gücümüz yetecek mi bizim? Gidip Mehmet Topuz'a verdikleri gibi 9,5 milyon Euro mu vereceğiz düz topçulara sadece Türk oldukları için? Yabancı sınırı olduğu sürece alt yapıdan adam çıkartmak şart, tabi kısa vadede bu da pek mümkün değil. Zaten bizim yönetim sağolsun bütün gençleri elden çıkartıp Serdar Özkan, Gökhan Zan gibi 3. sınıf takımlardan topçu almaya bayılıyor.. Yani işimiz zor kısacası..

Serveti artık yalı kazığı gibi defansın bir yerlerine çakıp verim olmasını beklemeye gerek yok. Yaptığı açıklamalar da orta da ben 6 - 4 lük kalasım böyle geldim böyle gideceğim diyor. Yeri geldiğinde hoca satarım, takım satarım, Galatasaray ölmüş keyfime bakarım diyor. O yüzden pılını pırtını toplasın gitsin.

Hakan Balta kendi takımına karşı Baltalı ilah Zagor gibi. Soyadından mütevellit bir durum olsa gerek kendi takımını baltalamakla meşgul. O yüzden ona da yol verelim. Baltalar elinde ormana gitsin hey ormana.

Gökhan zan dediğiniz adam dokunsanız ölecek. Dokunanı zan altında bırakıyor. İnsan temas etmeye korkuyor. Camdan adam. Varlığı yokluğu belli değil. Beşiktaş'ta da böyleydi bile bile lades oldu. Bu adamın üç maç üst üste oynamasını beklemeye ömür dayanmaz o da müzayede salonuna gitsin camdan bir bölmede kendisini sergilesin.

Serdar Özkan denilen adamın zaten neye yaradığını hiç bir zaman anlayamadım. Beşiktaş'ta yanlış kullanılıyor falan hikayeleriyle kaptanımız Arda'nın da arkadaşı olması vasıtasıyla geldi takıma.Adam zaten bal yapmayan arı gibiydi şimdi kovana bile girmiyor. Bizim Beşiktaşla bir maçımız vardı adam karşı karşıya 4 tane kaçırmıştı. Yok yani o zaman belliydi bu adamın laubali, işini ciddiye almayan, keyfi bir adam olduğu Fenerli Tarık tarzı bir adam dünya umurunda değil. Takım mağlup adam gülüyor. Hocasının babası ölmüş adam ortada miçoluk yapıyor. O yüzden o da gitsin papua yeni gine de falan oynasın büyük yıldız olur.

Mustafa Sarp için söyleyebileceğim ise adam yeteneksiz eskilerin deyimiyle kazma, yani malzeme bu kadar. Adama kızamıyorum. Onu bu takıma almak ve kapasitesinin üzerinde bir şeyler beklemek fahiş hata. Bence hali hazır da, Sivas ve türevi takımlarda iş yapar, kendi kariyeri açısından da yok olmadan yol verilsin adama da yazık olmasın.

Sabri de bana göre gitmeli. Özellikle Karabük maçında gördüğüm görüntülerden sonra onun da bu takım içerisinde yer almasını hazmedemiyorum. İyi bir Galatasaraylı olmak için önce iyi insan olmak gerekir. Ahlaklı olmak gerekir. Bunu her zaman söylüyorum. Adamda Zerre kadar Galatasaraylılık terbiyesi ve duruşu yok. Ve genç futbolcular açısından olumsuz örnek teşkil edecek bir oyuncu. Nereye giderse gitsin ama Aslantepe çimlerine asla çıkmasın.

Elano garibim zaten kale arkasından birinci sınıf biletli seyirci modunda. Sahaya en yakın konumdan maç izler durur. Bu saatten sonra ondan kafa olarak yararlanılabilmesi mümkün değil. Adam buraya oynamak için geldi. İngiltereyi mumla arıyor. Adaya doğru onu da uğurlamak lazım.

Pino içinse bence sabretmek ocağa kadar beklemek lazım. O zamana kadar da verim alınamazsa toplar zaten bavulunu.

aynen katılıyorum .

Eldeki kadronun tamamına baktığımızda;

Kaleciler: Ufuk-Aykut(2si de yeterli değil ancak rekabet için kalabilirler, iyi bir yerli kaleci bulmak lazım)

Defans: Sabri-Servet-Neill(Banko oyuncular bana göre) Serkan-Ali Turan(rotasyonda kullanınabilecek kalitede oyuncular) Gökhan Zan-Hakan Balta(hiçbir işe yaramazlar, boşuna maaş ödeniyor) İnsua(çok genç ama bize pişecek oyuncu değil pişmiş oyuncu lazım,çok ekstra bir yeteneğini de gösteremedi henüz) Çağlar Birinci(henüz göremedik ancak alternatif sol bek için kalabilir tabi düzelirse)

Orta Saha: Cana(iyi bir box-to-box oyuncusu gelmesi şartıyla banko) Ayhan-Barış(Rotasyon için kalabilirler) Mustafa Sarp(söylenecek söz yok) Musa Çağıran(Neden alındığını henüz anlayamadım)

Hücuma Yönelik Orta Saha: Arda Turan-Zvjezdan Misimovic(Banko 2 oyuncu) Elano(bence kalmalı ancak bu saatten sonra kendisini bu forma için adayamaz, zaten öyle bir yapısı da yok, iyi bir paraya elden çıkarılmalı) Aydın Yılmaz-Juan Pablo Pino(Kendilerine gelecek Avrasya maratonlarında başarılar diliyorum) Harry Kewell(sene sonu büyük ihtimalle gidecek, belki futbolu bırakacak ama, +2 için sorun çıkarmayacak ve girdiğinde oyunu değiştirebilecek ender yabancılardan) Serdar Özkan(bi ara sürekli oynuyordu şimdi ortalarda yok, Aydına verilen şansların yarısı verilirse iyi bir yedek olabilir) Emre Çolak(genç yetenek bu çocuğa laf diyemeyiz heralde)

Hücum oyuncuları: Milan Baros(Bu adamın yeri ayrı) - Mehmet Batdal(kadroda bulunması gereken tipte bir oyuncu ama tek başına yetersiz, bir forvet transferi şart)

Kısacası

Bence derhal gitmesi gerekenler : Gökhan Zan,Hakan Balta,Mustafa Sarp,Aydın Yılmaz,Juan Pablo Pino

Bence sene sonu gitmesi gerekenler/gidecekler : İnsua,Kewell,Barış,Elano,Musa Çağıran

Bence alternatif oyuncu olarak kalabilecekler: Ufuk,Aykut,Ali Turan,Ayhan,Barış,Serdar Özkan,Serkan Kurtuluş,Çağlar Birinci,Emre Çolak

Bence banko oyuncular: Sabri,Neill,Servet,Cana,Misimovic,Arda,Baros

Kısa vadede 3 tane 11 oyuncusu gerekiyor, Kaleci-Orta saha-Sol bek-Sağ açık

----------------------xxxxxx------------------------

Sabri---------Servet------------Neill---------xxxxxxx

--------------Cana-----------xxxxxx----------------

--------------------Misimovic-----------------------

xxxxx------------------------------------------Arda

-----------------------Baros------------------------

Not: Bu değerlendirmeler tamamen oyuncuların bireysel performanslarına , devamlılıklarına ve fizik kapasitelerine bakılarak yapılmıştır, oyuncuların karakteristik özellikleriyle ilgisi yoktur.

Her sene aynı şey 10 tane adam sat sene başı 10 tane al yine hüsran. İddaa ediyorum bu sene 10 futbolcu gönderip yerine yine 10 tane sıaradn adam alırsak yine aynı hüsran olacak. En kötüsü Adnanapolat malesef aynı hataları 3 senedir yapıyor. Sezon sonunda dedik böyle takım kurulmaz. Aslında bu takım o kadar kötü bir takım değil yapılacak sadece 2-3 transferler silindir gibi ezip geçen bir takım kurulur.

Sezon sonunda acil olarak gitmesi gereken adamlar HakanBalta, Msarp, SerdarÖzkan, Insua ve Pino(malesef çok yetersz ve bencil). Bu takıma Selçuk İnan gibi bir orta saha, Barosun yanına çok iyi bir yabancı golcü ve sol beke sağlam bir adam alınsın yeter. Önemli olan alınacak adamaların ilk 11 kalitesini arttıracak adamlar olması. Kulübün parasını gereksiz transferle sokağa atıyorlar her sene. 2 senedir yedek kulübesine transfer yapıyoruz. Hala Kewell-Baros-Arda bizi kurtarıyor. Mesela, Sedar Özkan o kadar gereksiz bir transferki Emre Çolak ve SerdarEyilik onun yüzünden takımda gerekli şansı bulamadılar bile.

Üst Alt