Dev GSC Hareketi: Köpekleniyoruz - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dev GSC Hareketi: Köpekleniyoruz

Köpek sahibi olmak istiyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    19
hamd olsun kendimi korusun diye dogo arjantin pitbull almama gerek yok. Tirsaklar icin en ideal kopekler agresif gorunenler.
Ha illa buyuk oldun diye kopek alacaklar icin manda veya öküz tavsiye edebilirim. Balkona baglasinlar. Hem kopek gibi havlama derdi de yok
Hani çok çok ufak köpekle oluyor... Onu bende hoş bulmuyorum. Seninki yine biraz daha büyük (gibi)

Koruma görevini nasıl yapıyor ufaklık ?

Hani çok çok ufak köpekle oluyor... Onu bende hoş bulmuyorum. Seninki yine biraz daha büyük (gibi)

Koruma görevini nasıl yapıyor ufaklık ?

Gariban hayvan kimse karşı korusun canım :DD Sen şimdi Ersin'e sorsan onun canına bir şey geleceğine 100 katı bana gelsin der, evde beslediğin hayvan senin canın oluyor artık. Tabii sen de başka tür bir hayvansan o hayvanı terminatör olarak görüyorsun. Onları örnek almamak gerek. Hayvan candır, ailedendir.

Niye Bleu ? "Mavi" nim
N bir anlamı mı var.

benim kopegimin tuy rengi gri ama icinde mavi ton oldugu icin mavi diye geciyor bu kopekler.
Ingilizce mavi "blue" ama benimki sozde fransiz ya, bende ismini fransozca mavi koyayim dedim. Bleu
bak mesela buda mavi bi yavru

024a0129cb7551084a788782fbea315a.jpg

google'a blue pitbull, blue bulldog falan herhangi bir kopek cinsi yazarsan bu mavi tonda gri kopeklerden gorursun

Son düzenleme:
soldaki ve ortadaki "Chocolate" cikolata fransiz bulldog, sagdaki ise Lilac (leylak) bu leylaklara $30000 dolar odeyen manyaklarda var. gerci bize manyak geliyor ama bazilari icin cep harcligi

Bunlar mavilerden daha da nadir

FrenchiePuppies-Chocolate-Blue.jpg

Son düzenleme:
Bu benim Bleu'nun oz babasi(harbiden). Ismi Magnum. ogluna kucuk diyenlerle hesaplasmak istiyo :D

index~~element77.JPG

Son düzenleme:
hamd olsun kendimi korusun diye dogo arjantin pitbull almama gerek yok. Tirsaklar icin en ideal kopekler agresif gorunenler.
Ha illa buyuk oldun diye kopek alacaklar icin manda veya öküz tavsiye edebilirim. Balkona baglasinlar. Hem kopek gibi havlama derdi de yok

ersin korkak biri değilim büyük kaslı köpek isteyenler egosunu tatmin için beslemiyorlar. en azından hepsi öyle değildir. dogoyu görüntüsü ve karakteri için seviyorum .dediğim gibi kuzenimde var arada bir gidip seviyorum çok hoş bir şey. aileden biri gibi olmuş.

ersin korkak biri değilim büyük kaslı köpek isteyenler egosunu tatmin için beslemiyorlar. en azından hepsi öyle değildir. dogoyu görüntüsü ve karakteri için seviyorum .dediğim gibi kuzenimde var arada bir gidip seviyorum çok hoş bir şey. aileden biri gibi olmuş.

karakter kopekten kopege degisir. cinsten cinse degil. Nasil ki Turkiye'de her turlu iyi insan ve manyak var, diger ulkelerde de bu gecerli. (Japonya isvec vs daha az manyak ama disaridan iceri soktuklari manyaklarla manyaklik dereceleri onlarinda azmaya basladi)

Pitbullar saldirgandir, alman kurdu sadiktir diye genelleme cok yanlis.

Kuzenindeki kopek kuzeninin kopegini temsil eder.

Bir insan sapik bir aile icinde psikopat gibi buyurse bu psikopatin yetistirilme tarzindan ve yakin DNA'sindan kaynaklanir anne baba dede vs.

Kucuk bir koy dusunun ica anadoluda 3000-5000 nufuslu. Muhtemelen hepsi 3-5 bilemedin 7-8 jenerasyondan kuzendir. ama koyun genelinde her turlu insan olur. Delisi, akillisi, manyagi, sapigi, sakati, kor, sagir..

Kopeklerde de bu degismez...

O yuzden kopek alirken "su kopek genelde saldirgan olur" veya "bu kopekler cok koruyucudur" masalina kesinlikle inanma.

Evet, bir coban kopegi koyun surusu gutsun diye surekli ciftlestirildigi icin koyun gutme konusunda vucut fizyolojisi ve beyin yapisi bir chihuahua'ya gore daha elverisli olabilir.

Ama 4 yasina kadar hic koyun gutmemis bir coban kopegi asla digerleri kadar iyi bir coban kopegi olamaz.

Üst Alt