GSC Anket - Devre Arası Kaç Transfere İhtiyacımız Var? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Devre Arası Kaç Transfere İhtiyacımız Var?

Devre Arası Kaç Transfere İhtiyacımız Var?

• 0

• 1

• 2

• 3

• 4

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
sergio’ya hiçbir zaman önde bassın taktiği oynatmadık.
Her girdiğinde oyun kurma rolünde oynattık.
Keza kerem yerine 10. numarada oynatılması gereken ilk isim ancak bizim taktikte o bölgede oynayacak olan oyuncu basmak zorunda o nedenle de mertens çekiliyor. Daha serbest oynayacak bölge olan 8 numarada da sergio oynuyor.

Ayrıca adam meme kasını koparttı en iyi ihtimal 4-6 ay arası yok.
Diğerinden performans alamıyoruz, oynamayı bırak yürümek istemiyor.
Sezon donu 15 milyon verip almayacağımız ve 2. devre planlarımız arasında da olmadığı aşikar. Kendi de muhtemelen kalmak istemiyor.

Sonra angelino 1 maç daha oynarsa 6 milyon euroya almak zorundasın. 6 milyona oradan fransadaki herif ile romadaki beki aynı anda alırsın.
Keza angelino kadro dışı kalacak ve oynatılmayacak.

Hop kaç oyuncu etti 3 tane yabancı oyuncunun değişimi söz konusu zaten. Kimse keyfine oyuncu yazmıyor zaten olacak olanı söylüyor.
Ne yapalım kimseyi almayalım sol bekte kimse olmasın ortada torreiranın canı çıksın mı istiyoruz.

Ne güzel demişsin, “ancak bizim taktikte o bölgede oynayacak olan oyuncu basmak zorunda” diye
Ben zaten diyorum ki bu taktikle olmaz, olmuyor, buna ne kadar taktik denirse tabi
O bölgede oynayıp, hem senin istediğin gibi basıp hem de 10 numaralık ince işleri yapıp, şut, pas, verkaç, vs yapabilecek 3-5 adam vardır zaten dünyada
Ordaki adam basmak zorundaysa koy o zaman Kaan’ı oraya, olmuyor di mi
Kerem basıyor diye onu deniyor kaç maçtır, o da olmuyor işte, önceki dönemki pozisyon zenginliği de yokoluyor
Elinde zaha var, Ziyech, Tete, Mertens, Kerem, İcardi var ama doldur boşalt ya da uzun oynamak zorunda kalıyorsun
İleri hattının hepsi statik kalıyor, basarken de hep bir bölgen açık kalıyor
En zayıf rakipten bile kesin 1 kontra yiyorsun, şanslıysan kaçırıyorlar
Doğru yerleşim ve taktikle angelino da olur, kazımcan bile idare eder, ortada demirbay da oynar, verim de alırsın, daha kaan’ın var
Ama oturup atak, hücum, kontra, kanat, sıfır, duran top, korner organizasyonları çalışmak zorunda bu takım
Ben o gelmesin bu gitmesin değil, ben şunu diyorum; bu taktikle devam ettikçe kim gelirse gelsin, kim giderse gitsin, istikrarlı bir takım mümkün değil
Anca bireysel ayaklara bakarız işte böyle, mucize bir işsin yapsın biri diye

Son düzenleme:
Önde basarak attığımız tek gol, Manu maçındaki penaltı.

Önde basıyoruz kem küm diye takım övüp oyundan sonuç alamamak da müko

2 orta saha oyna ikisi de 15 km koşsun üstüne dikine oynasın, skor üretsin diye bekle

Aynen, haftalardır anlatmaya çalışıyorum
Üstelik o adamlar aynı zamanda müthiş top cambazı, çalımcı, hızlı driplingçi, şutör, uzun pasçı falan olmak zorunda
Bekler de hem ciğersiz hem çalımcı, hem nokta pasçı vs vs.

Seneye 5 yabanci kadroda olmaz, digerleri devam eder diye düsünüyorum.

Bu isimler;

1. Angelino (Devre arasi bile göndermeye calisiriz)
2. Ndombele (Devre arasi bile göndermeye calisiriz)
3. Nelsson (Satilir)
4. Oliveira (Satilir)
5. Mertens (Emeklilik)

Gideceklere bagli olarak minimum 1, maksimum 3 yabanci alinir.
Muhtemelen boey de gidecek ve belki de tete de hatta alayının defolsun dediği kerem ile de vedalaşılacak bunları düşünerek planlamak lazım.
Millet zannediyor ki bugün 2 tane oyuncu alınca yazın devasa oyuncu değişim olmayacak. Bunların 2-3 tanesini şimdi değişirsen yaza daha az değişim yaparsın.
Yapmazsan yazın 10 tane adam alırsın.

Transfer olunca hemen ilk 11 değişsin denildiğini zannediyorlar.
Dayı öyle bir ihtiyaç doğmasa senede bir tane transfer dönemi olurdu zaten. Transfer plan işindir.

Örneğin spinazzola 6 ay sözleşmesi var veya x isim farketmez ihtiyacın olan bölgeye fırsat varsa transferi yapacaksın. Buna paralel bir şekilde fransadaki çocuğu da 2-3 civarına alabiliyorsan alacaksın. İster kulübünde bırakırsın ister iki beki de yedekletirsin.
Takımda boey ve torreiranın yedeği yok. Yarım bir 8 numaran vardı meme kasını kopardı ne olacağı meçhul. Forvetine şans vermemiş hoca.
Şöyle olsun böyle olsun bu yapılsın aklı verilip duruyor. Sanki takımı biz kuruyoruz.

Kabak gibi ortada 3 oyuncu sorunu var zaten. Peşine yedeği olmadığından ölüp gidecek olan 2 oyuncun var hadi oliv ndombele yerine iki adam alıp os’yi kotardın da boeye bişe olursa bu adamı niye oynattın diye burada bizden fazla yırtınacak adamlar yedek muhabbeti yapmamıza takmış.
:asd: :asd:

Sol beki muhtemelen aldık bile. Şu Fransa’da Brest’de oynayan genç çocuk olacak bir aksilik olmazsa tahminim.

Baya baya yedeklerle bitlikte 5-6 tane isteyen var

Eldekilerini kullanamayinca hemen yeni transfer yapalim

Gecen sezon sampiyonlukta katkisi olan sergio hemen cöp yaptik

Dubua berkan gönderdik falan filan

Simdi devre arasi 5transfer yapsak ve onlar da tutmasa veya okan hoca dogru kullanamasa, seneye onlari da cöp edip yenisini isteyecez

Genel olarak 5,6 tane adam isteyen olduğunu düşünmüyorum.birkaç kişi bunu isteyebilir ama bununla genel bir kanıya varamayız.

Aklın yolu bir ve bizim eksiklerimiz kabak gibi ortada.Bu eksiklikler giderilirse hem takım oyununu hemde dığer verim alamadığımiz oyuncuların performansini direk olarak olumlu yönde etkileyecektir.

Sergionun şampiyonlukta ne kadar payı var tartışilir ve şu an yetersiz olduğu gün gibi aşikar.

Bence Giden oyuncularda veya gönderilen oyuncularda sıkıntı yok.Alınan oyuncularda sıkıntı var.bu durum gönderilen oyuncuların doğru olduğu gerçeğini degiştirmez.yani bizim sıkintimiz Berkan,dübüa vs gibi oyuncuların gönderilmesi değil.

Burada önemli olan eksik bölgelere doğru oyuncuları almak.Okan hocanın kullanıp kullanmaması ile alakası yok.Hatalı transfer yapıliyor.Bu kadar net.

Artık Allah rızası ıçin devre arası olur sezon sonu olur ihtiyaç ne ise o alınsın.Takimda alternatif dolu biz hala yedeğe adam alıyoruz.Sabah akşam sadece iki orta saha bir sol bek için calışsınlar.ne bir eksik ne Bir fazla..

Ne güzel demişsin, “ancak bizim taktikte o bölgede oynayacak olan oyuncu basmak zorunda” diye
Ben zaten diyorum ki bu taktikle olmaz, olmuyor, buna ne kadar taktik denirse tabi
O bölgede oynayıp, hem senin istediğin gibi basıp hem de 10 numaralık ince işleri yapıp, şut, pas, verkaç, vs yapabilecek 3-5 adam vardır zaten dünyada
Ordaki adam basmak zorundaysa koy o zaman Kaan’ı oraya, olmuyor di mi
Kerem basıyor diye onu deniyor kaç maçtır, o da olmuyor işte, önceki dönemki pozisyon zenginliği de yokoluyor
Elinde zaha var, Ziyech, Tete, Mertens, Kerem, İcardi var ama doldur boşalt ya da uzun oynamak zorunda kalıyorsun
İleri hattının hepsi statik kalıyor, basarken de hep bir bölgen açık kalıyor
En zayıf rakipten bile kesin 1 kontra yiyorsun, şanslıysan kaçırıyorlar
Doğru yerleşim ve taktikle angelino da olur, kazımcan bile idare eder, ortada demirbay da oynar, verim de alırsın, daha kaan’ın var
Ama oturup atak, hücum, kontra, kanat, sıfır, duran top, korner organizasyonları çalışmak zorunda bu takım
Ben o gelmesin bu gitmesin değil, ben şunu diyorum; bu taktikle devam ettikçe kim gelirse gelsin, kim giderse gitsin, istikrarlı bir takım mümkün değil
Anca bireysel ayaklara bakarız işte böyle, mucize bir işsin yapsın biri diye
Reyiz aynı şeyleri söylüyoruz zaten bizde söylüyoruz da bize göre olmuyor o işler. Biz kendimizi yıllardır paralıyoruz dikine oyun lazım, orta saha ise her şeydir. 2 yerine 3 os ile oynayıp orta sahayı ele almak en önemlisi torreira gibi süpürücü varken hele 2 tane dinamik oyuncuyla rencide ederek futbol oynarsın.
Bana kalsa bayen alt yaoçpısından aldığımız çocuğa şans vererek başlayalım 5 ay oldu 1 dakika şans vermedik çocuğa. Ölmüş nbombele yada enesjisi 0a düşmüş kaan-torreiradsn kötüyse yazık bayerne kapatsınlar alt yapıyı.
2-3 senedir etkili olduğumuz tek ıyun var topu aldığında dikine hızlı atak.
Keremin de özelliklerini x3 olarak kullanabiliyorsun.
Geçen sene mertenese küfür ediyorduk pas atamıyor şut çekemiyor diye bu sene kerem seneye de başkası olur. 10 numaralı ve özellikle pressli oyun oynayamıyoruz buna uygun 2 tane oyuncumuz varsa 7 tane oyuncumuz yok.
Kalıplaşmış bir tembel atak oyunumuz var.
Takımdaki en önemli adamlar zamanında kontra oyunda full performans vermiş adamlar bunlarla kapanan takımlara karşı pas oyunu oyna diyoruz.
Ben sana katılıyorum ama elimizdeki 3 oyuncunun durumu malumken 3 oyuncu kafadan lazım zaten. Birde sağ bekimiz var ki avrupada en çok oynayan oyuncu bir patlasa yandık yerine adam koyamayız. Onu da gerek takım içinden gerekse dışarıdan takviye ile kurtarmamız lazım.

Transfer ile yada takım içinde değişikliklerle düzeltilmesi gereken 4 bölge var sos veriyor.
Sol bek
Sağ bek(yedeği olmayan tek bölge)
Ndombele futbol oynamaya karar verirse ki zor
Birde yazdan beri aradığımız 6-8 numara hangisini istiyorsak.

Hoca adam koşturacağım diye 10 numaraya en uygun herifi(sergio) hiç kullanmadı alternatif bir oyuncumuz yok orada resmen.
Halile şans verilmiyor, eyüp şans bulamıyor. Bakambu minimum formayı giyiyor.
Angelino gitsin isteniyor, ndombele yürüyemiyor bir başkası ise memesini koparmayı nasıl başardı 4 gündür konuşuluyor.

Üst Alt