galatasaray_forma32434.jpg

Galatasaray’da 7.8 milyon euro’luk temizlik

Galatasaray, oynamadıkları halde ücretleri ile kulübe yük olan Tarık, Donk, Emrah, De Jong, Hakan Balta ve Sinan Gümüş ile ocakta yolları ayırmaya hazırlanıyor.

Sezon başında yepyeni bir takım kuran Galatasaray yönetimi şans bulamayan oyuncularını ara transfer döneminde gönderip bütçede rahatlama yaratmayı planlıyor.

Bu sezon henüz hiç süre alamayan Tarık Çamdal, Emrah Başsan, Nigel de Jong, Hakan Balta ve sadece 25 dakika oynayan Sinan Gümüş'ün ocak ayında elden çıkarılması bekleniyor. Bu isimlerden kendilerine kulüp bulmalarını isteyen sarı-kırmızılı yönetim, 6 futbolcuya ödenen yılık 7.8 milyon Euro'yu bulan sabit maaştan da kurtulacak.

Böylece sağlanacak ferahlama ile ara transfer döneminde eksik görülen bölgelere de önemli takviyeler yapılacak. Galatasaray yönetimi ayrıca Ahmet Çalık ve Koray Günter'e de teklif gelirse değerlendirecek.

Sözcü

GSCimbom Portal
 
1.5m € --> Kwadwo Asamoah
Bonservissiz --> Ezequiel Lavezzi
1.5m € + Carrasso --> Umut Bozok
Koray (kiralık), Sinan (Kiralık), Donk, Umut, Emrah + 2m € --> Emre Akbaba, Efecan Karaca
De Jong, Endoğan --> Bonservissiz

Muslera/Eray/İsmail

Mariano/Linnes/Tarık
Maicon/Ahmet
Serdar/Denayer/Hakan
Asamoah/Latovlevici

Fernando/Tolga/Efecan
Ndiaye/Selçuk

Feghouli/Rodrigues
Belhanda/Emre
Lavezzi/Yasin

Gomis/Eren/Umut
 
Hakan Balta,De Jong ve Tarık Çamdal'dan devre arası kurtulmamız bir hayli zor. Hakan ve De Jong sözleşmelerini tamamlar sezon sonunda giderler.Donk,Emrah ve Sinan'ı devre arası rahatça yollayabiliriz.
 
Üst Alt