Devrim mi, Terim mi? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Devrim mi, Terim mi?

Cevap: Devrim mi, Terim mi?

Yanlis hatirlamiyorsam Terim'le ilk senemizde(1996) Fener'e 4-0 yenildiydik Sami Yen'de. O mactan sonra herkes onun istifasini istedi ama yönetim ona sahip cikti ve 4 sene üst üste Sampiyon olup Avrupa'da destanlar yazdik.

Necati, doğru hatırlıyorsun ama o sene Terimin takımı 90 gol atıp, 82 puan topladı. Bugünkü tablo ile karşılaştırılması doğru değil bence.

Terim 2. sene geldide noldu 6 yerken fenerden kim vardı?Rijkaard gibi bir adamı zor getirirsin bi daha türkiyeye sizin gibi zihniyet yüzünden bu ülke hiddinkleri löwleri kaybetti.

Sonuna kadar Rijkaard.

Yanlis hatirlamiyorsam Terim'le ilk senemizde(1996) Fener'e 4-0 yenildiydik Sami Yen'de. O mactan sonra herkes onun istifasini istedi ama yönetim ona sahip cikti ve 4 sene üst üste Sampiyon olup Avrupa'da destanlar yazdik.

Hagi vardı o zaman takım kötü maçı alamayız derken bir çakıyordu işi bitiriyordu

Sonuna kadar Rijkaard.Gelecek sene orta sahaya kaliteli bir isim alırsak ve Ufuk iyi bir performans sergileyip kaleye geçerse(bu olmazsa birde kaleci alınmalı) bu takımı kimse tutamaz.

Galatasaray'da sıkıntısını çektiğimiz olay "ruh" problemi. Motivasyon sağlayamıyoruz. Ayrıca şu devrim meselesi Galatasaray'dan başka herkese yaradı. Avrupa ligi ortada,Türkiye kupası ortada,puan durumu ortada.

Saygılar.

Rijkaard'ın devrim felan yaptığı yok.Ayakta uyutuyor bizi.Bu takımı yalnızca terim yada lucescu kurtarır.Terim'i Galatasarayın başında tekrar göremek çok güzel olurdu.Terim gelse de şu ruhsuz futbolcuları bi adam etse;pısırık rijkaard gibi oturmaz icraatlar yapar hiç değilse

Rijkaard'ın devrim felan yaptığı yok.Ayakta uyutuyor bizi.Bu takımı yalnızca terim yada lucescu kurtarır.Terim'i Galatasarayın başında tekrar göremek çok güzel olurdu.Terim gelse de şu ruhsuz futbolcuları bi adam etse;pısırık rijkaard gibi oturmaz icraatlar yapar hiç değilse

Gördük onun icraatlarını 2. gelişinde :asd:

Milan'ın Terim'e hediyesi Mohammed Sarr :asd:

Milli Takım'da da gördük icraatlarını:asd:

Öyle bir ortasaha ile bile organize bir tane atak yapamadıysak, şuan bize gelse mehmet topal ve mustafa sarpla barcelona oluruz DİMİ?? :dogrun:

Evet kesinlile Devrim.

Aaaa ama dur yaaa .... nayir nolmaz.. nolamaz.

Cünkü biz Türkler herseyi cok daha iyi biliriz.

Cünkü bizler Dünya egemenligini kurmusuz.

Bizler Dünyada üstün bilgi ve teknolojimiz ile ünlenmisiz.

Kaslarimizi catarsak gözlerimizden yildirim salar etrafa.

Popomuza yeterince Gaz sikarlarsa Mars'a bile ucariz.

Her konuda üstünüz. Türküz.

Kusura bakmayin gaza geldim bir an.

Bu forumda genelde düzgün, bilincli, sagduyulu ve mantikli yazilar yaziliyor. Buradanda ayrica Forum'a tesekkür etmek istiyorum. Kalite her zaman önemlidir. Enerjiniz tükenmesin böyle devam etsin ve dahada güzellesmesi dilegiyle.

Tepkileri normal karsilamak lazim. Bu takimin basinda Ferguson bile olsa elestirilir. Elestiride normaldir, mantikli olursa.

Ayrica Frank Rijkaard dünyaca bilinen ve sayilan Ferguson vs ayarinda, kalitesinde ve bilgisinde bir adam.

Oturup kimi ve neyi ve niye tartistigimizi düsünelim. Rijkaard ve ekibi bizim icin bir sans. Cok büyük bir sans. Tek kelimeyle bir Devrim.

Oyun seklimiz degismedi diyenlerede birsey diyemiyorum. Degismeyeni gösterin bana. Ha tamam orta sahamiz yetersizmi? Evet kesinlikle yetersiz. Belki bazilari yada cogu seneye olmayacak. Oynamak istedigimiz oyun kolay degil. Cok üst düzey. Oyunculardan cok üst düzey mental, fizik, teknik, oyun okuma, pozisyon alma, ön sezi gibi kabiliyetler gerektiriyor.

Su an kadrodaki oyuncular buna ya ayak uydurur yada seneye sansini baska bir yerde dener. Kapasite meselesi.

Türkiyede futbol sert oynaniyormus. Pes yani. Ispanyol futbolu cokmu farkli yada farkliydi? Asil Ispanyada sert futbol oynaniyordu. Su an degisen o iste. Rijkaardin getirdigi futbol felsefesi Ispanyada ve hatta Dünyada oynanan futbola etki etti, sadece Barcelonayi degil.

Bazen biraz geri yaslanip olaya mesafeden ve baska görüs acisindan bakmak her zaman fayda saglar.

Hoscakalin

Bir işe başladık ve o işi bitirmeliyiz.

Hem biz bir söz verdik,Rijkaard ile ne olursa olsun devam edilmeli ki edilecek.Adnan Polat yeniden seçilmeleri halindeRijkaard'la beş yıllık sözleşme imzalayacaklarını söylemişti.

Rijkaard ile devam edersek neler yapılmalı? Hangi futbolcular gitmeli? Yerlerine kimler transfer edilmeli?

Terim gelirse neler olmalı? Kadro nasıl oluşmalı? Terim'in takıma etkisi nasıl olur?

Yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Rijkaardla devam etmeliyiz

Hangi futbolcuların gideceğini ya da kimlerin geleceğini takımı 1 sezon boyunca izlemiş olan Rijkaard çok güzel ayarlayacaktır

ama bana sorsalar Ayhan-Mehmet Topal-Mustafa Sarp-Barış gitsin derdim

Gördük onun icraatlarını 2. gelişinde :asd:

Milan'ın Terim'e hediyesi Mohammed Sarr :asd:

Milli Takım'da da gördük icraatlarını:asd:

Öyle bir ortasaha ile bile organize bir tane atak yapamadıysak, şuan bize gelse mehmet topal ve mustafa sarpla barcelona oluruz DİMİ?? :dogrun:

Sadece hediyesi Sarr mı, neydi o Pinto'lar, Tamas'lar, Almaguer'ler ve nice güzel topçular...

Gariban Mourinho'su Lucescu kendi çapında başarılıdır, tercih meselesi... Ben oynattığı futbol ekolunu sevmem şahsen

Rijkaardın devrim yapıcağı filan yok bence bunu fb ye yenildiğimiz için sölemiyorum bu zamana kadar oynadığımız maçlardan hiç ders almadığını gördüğüm için sölüyorum.Bu takım 2 ön libero + elano oynamaz.Tek başına ilerde Joyu bırak keita santos dan bi şeyler yapmasını bekle.Kanatları kapatan her takıma karşı hiç bir şey üretemeyiz üretemiyoruzda zaten.Ankaragücü Bursa Kayseri Bjk Eskişehir Ts Fb hepsi karbon kağıdına konmuş gibi hemen hemen pozizyona bile giremeden biten maclar ve yenilgiler.Bu kadar maçta önlemini almayıp hala mustafa sarp ve Topal ile sahaya çıkıp elano gibi bir oyuncuyuda onların yanına hapseden bir hocadan bahsediyoruz.Kimse kusura bakmasın böle bı hocaya benim inancım olmaz.Leo Servet Elano Sarp Topal ve Rijkaard şampiyon olsak dahi sezon sonu gitmelidir.ve Fatih Terim gelmelidir bence.

Devrim adı güzel de kim uygulayacak ? Bazı arkadaşlar menagerlik oyunlarından takım kurmayı bıraksın artık . Sizlerin o egolu dediğiniz Fatih Hoca Galatasaray'da bir ilke imza attı . Milan'dan kovulma sebebinin başında futbolcular gelir çünkü Fatih hocanın anlayışında sırt sıvazlamak yoktur . Ayrıca unutmadan Almaguer'den Saar'dan bahseden arkadaşlar Galatasaray'ın o sezon ki transfer bütçesini yazabilir mi ? Senin elinde bir liste vardır, 5 kuruştan başlarsın 1 kuruşa kadar futbolcu listesi, kulübünün bütçesi hangisini sağlıyorsa onla idare edersin . Onun ve futbolcuların zamanında yaşadıkları sıkıntıları kim inkar edebilir . Futbolcuların paraları geç ödendi vs vs ..

Lucescu başarılı,kariyerli,babacan biri eyvallah ancak o yıllar da Galatasaray'ın mali durumu, Fatih Terim'in 2. kez geldiği zaman ki kadar kötü değildi . Lucescu'nun elinde 29 milyon dolar sadece bonservisi ödenen Jardel vardı . Gelişini dün gibi hatırlarım dosta düşmana nazire yaparcasına helikopterle . :(

Fatih Hoca en azından gönülden Galatasaray'lı, bu formayı senelerce giymiş terini akıtmış biri .. Yıldızları mı idare edemeyecek ? Hagi-Popescu neciydi ?

Hadi o olmadı, Eric Gerets son yaptığı basın açıklaması vedası dün gibi aklımda, ağlayacaktı neredeyse adam .. :(

Frank'ın geçmiş kariyeri bizlerin adeta gözlerini kör etmiş, esir olmuşuz ..

Derbide yaptığı hatalı değişiklikleri saymıyorum, her maç sonrası yaptığı anlamsız basın açıklamaları . Servet-Emre arasında sürekli değişim, orta alanda sorunu görüp ısrarla forvet diye diretmesi . Kaleci Ufuk'un Leo'nun ardında unutulması .

Geleceği hazırlıyor desek, geleceği hazırlayan Emre Çolak'a şans verir. Sen haftalarca çocuğu unut sonra Eskişehir maçında kurtlara yem et kurtarıcı olarak oyuna al . Sene başından bu yana yaptığı olumlu işleri toplasak bir elin parmağı kadar bile olamaz .

Geçen hafta maç sonrası basın açıklamasında gazeteciler soruyor "Bu maçta Servet'i neden tercih etmediniz ?" Bizim dahi hocamız "Neden tercih etmeliyim" tarzında ciddiyetsiz bir cevap veriyor . Bir hafta sonra derbide Servet oyunuyor ! 1 haftada ne değişti hoca ?

Frank'la Devrim olmaz ! Işık olsa eyvallah ama ışık yok .. Hem, Sparta Rotterdam ne oldu ? Barça mı yaptı adamları ? Parça oldu daha çok ..

Üst Alt