Diagne, Galatasaray'ı Sırtlamaya Devam Ediyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
392

Galatasaray’a kiralık olarak oynadığı West Bromwich’ten geri dönen Mbaye Diagne forvette aranan kan oldu. Radamel Falcao ve Mohamed Mostafa’nın siftah yapamadığı yeni sezonda Diagne ikinci golünü attı.

Mohamed ve Falcao'yu solladı

Cimbom’da Avrupa sınavları öncesi Mohamed Mostafa, Radamel Falcao ve hatta en uçta da oynayan Ryan Babel’in arkasından dördüncü santrfor durumuna düşen Senegalli futbolcu uzun bir aradan sonra giydiği sarı-kırmızılı formayı kaptı.

Önce PSV Eindhoven'a attı
Şampiyonlar Ligi ön elemesinde PSV Eindhoven ile Hollanda’da oynanan ilk maçın kadrosuna alınmayan Senegalli, rövanşa yedek başlarken 46. dakikada Mohamed Mostafa’nın yerine oyuna dahil oldu. Diagne, 2-1 kaybettikleri bu maçta takımının tek golünü attı.

Terim'in verdiği şansı iyi kullandı
Ardından Cimbom yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam ederken Mbaye Diagne ilk maçta yine yedek kaldı. Fatih Terim’in rövanşta kendisine ilk 11’de verdiği şansı iyi kullanan 29 yaşındaki santrfor, takımını St Johnstone deplasmanında 1-0 öne geçirdi.

Galatasaray'ın 1 numaralı santrforu oldu
29. dakikada savunmanın arkasına iyi sarkan Diagne, topu ağlarla buluşturdu. Senegalli futbolcu bu formuyla gözden çıkarılan Falcao ve geçen sezonu fazlasıyla aratan Mohamed’in önünde 1 numaralı santrfor konumuna yükseldi.

Diagne'nin West Bromwich performansı
Geçen sezonu İngiltere’nin West Bromwich Albion takımında kiralık geçiren Mbaye Diagne, Premier Lig’de 16 karşılaşmaya çıkıp 3 gol, 2 asistlik performans sergiledi.

Mbaye Diagne 2019-20 sezonunun devre arasında bonuslarla beraber 13 milyon Euro'ya Kasımpaşa'dan transfer edilmişti.

Haberler

bu kardeşimizi satıp yerine dinamik kanat forvet tarzı bir adam almalıyız.

kimse boy post demesin aguero gibi bir adam kaç sezon m.citynin forvetiydi. herşey boy değil. bizde pek doldur boşalt yapan takım değiliz malum ki geçen sene dener gibi olduk maçlarda neredeyse kanser oluyorduk. bizim ligin kilidini adam geçen topçular açar. pivot özellikli santrafor olacaksa çok dominant olmalı. aksi taktirse sprinter tarzda forvet daha iyi gidiyor bizim lige.

Maasini 1,2 milyona dusuruyosa kalsın
Ben de aynı fikirdeyim. Ve çok açık görülüyor ki bu takımın kondisyoner veya antrenmanlarında kesinlikle bir problem var. Bir takımın yeteneği kısıtlı olsa bile, fizik olarak bazı olumsuzlukları tolere edebilirsin ki, günümüz futbolunda fizik olarak eksiklik olmasının affedilebilir tarafı yok. Millet %100'ünün üstüne koyma peşinde iken, biz hala neredeyse toplamda %30-40 ile oynuyoruz.

Ben de aynı fikirdeyim. Ve çok açık görülüyor ki bu takımın kondisyoner veya antrenmanlarında kesinlikle bir problem var. Bir takımın yeteneği kısıtlı olsa bile, fizik olarak bazı olumsuzlukları tolere edebilirsin ki, günümüz futbolunda fizik olarak eksiklik olmasının affedilebilir tarafı yok. Millet %100'ünün üstüne koyma peşinde iken, biz hala neredeyse toplamda %30-40 ile oynuyoruz.
geçen sene piri gelmeden bir dönem gereksiz yüklenildi bence oyunculara ve ciddi adele sakatlıkları yaşadık bu konuda. ondan sonra piri geldi. uzun sayılabilecek bir dönem geçirmesine karşın as diyebileceğimiz 11 i hiç bulamadık. bu sene 11 imiz belli olursa fizik konusunda daha gerçekçi sonuclar görürüz gibi. kademe kademe maç oynadıkca artacak bir şey çünkü bu.

maaşı sanırım 2.2 m eur olması lazım, tam bilmiyorum ama net olarak 2'nin üzerinde. zaten 700-800 k maaşı olsa şimdiye çoktaan epl'ye iyi bir bonservis ile gitmişti. maaşı problem.

saha içine bakacak olursak, ben kalmasını isterim. gs gibi takımın 4 net forveti olmalı rotasyonunda.

maaşı çok yüksek bununda yaw. ikinci yari arda nın pastı sanırım kendini yere atıp penaltı almaya calıstı. yapma sunları ağzını yüzüne sıctımın herifi. ayakta kalıp vurmaya kalksa golü atacaktı belki de. ingiltere dönüşü ilk defa kendini basit yere attığını gördüm son bölgede. yapma yapma yapma!

Erken uyum sagladi diyebiliriz ustat

Daha 29 yaşında, bu adamı kullanmamız lazım.

Satamıyoruz madem deli meli idare edilsin.
Oyle deli cilgin bir adam oldugunu sanmiyorum. Bence uzerinde ilgi olmasindan hoslanan bir adam.

Ayrica alti pasta topla bulusturabildigimiz surece, yararli olacak bir oyuncu.

Biz golculerimizi yeteri kadar ceza alani icinde topla bulusturamadigimiz icin zorlaniyorlar.

Üst Alt